PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι είναι ο αριθμός δράσης;



Anton74
25-11-08, 23:28
Καλησπέρα σας. Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά (δεν βρήκα κάτι με ένα search που έκανα). Όπως πολλοί άλλοι έτσι κι εγώ έχω πρόβλημα ping τις απογευματινές ώρες (1500-2500ms). Μετά από πολλά τηλέφωνα στο 121 (ήρθε τεχνικός και τα βρήκε όλα...τέλεια) και στην OTEnet μου έστειλαν e-mail όπου μου λένε ότι το πρόβλημα μου το διερευνούν και πως ο "αριθμός δράσης" για το ζήτημα μου είναι ένας 6ψήφιος.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι είναι αυτός ο αριθμός δράσης και σε ποιον τον αναφέρω (121 ή 1242) ;
Στην εξυπηρέτηση πελατών δεν είχαν ιδέα τι είναι...

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Πάντως στο θέμα των γραμμών που γονατίζουν απογευματινές-βραδυνές ώρες δεν βλέπω λύση. Ταλαιπωρούμαι εδώ και 1 μήνα και ακόμα τίποτα.

mirtiano
26-11-08, 00:15
Μαλλον σου ειπαν ''αριθμος βλαβης'' αλλα μπερδευτηκες.Νεο φρουτο γιανα μαθαινεισ τις εξελιξεις των ενεργειων τους και να διευκολυνονται και αυτοι στην διαχειριση των βλαβων.
Οταν ξαναπαρεις για να μαθεις πχ την απεγινε με την βλαβη που ειχες δηλωσει σε ρωτανε τον αριθμο βλαβης.Ετσι βρισκουν ευκολοτερα την περιπτωση σου στα κομπιουτερ τους.

Anton74
26-11-08, 10:24
Όχι δεν είναι θέμα μπερδέματος. Τον "αριθμό δράσης" τον αναφέρει στο mail που μου έστειλε η OTEnet, το έχω μπροστά μου και το διαβάζω αυτή τη στιγμή. Εκτός αν θέλαν αυτοί να γράψουν "βλάβης" και έγραψαν αυτό.

aa144
26-11-08, 21:18
Δεν μας το στέλνεις εδώ το e-mail να το δούμε κι εμείς, βγάλε τα προσωπικά σου στοιχεία από πάνω, φαίνεται ενδιαφέρον το θέμα αυτό.

euri
26-11-08, 21:19
Προφανώς είναι το "ticket number", ο αριθμός αναγνώρισης που παίρνει κάθε αίτημα εξέτασης για βλάβη.

Anton74
27-11-08, 15:03
Δεν λέει και τίποτα άλλο το mail βασικά. Απλά ότι εξετάζουν το θέμα μου και ο αριθμός δράσης είναι ο τάδε. Το περίεργο είναι ότι τόσο στην εξυπηρέτηση πελατών όσο και στην τεχνική υποστήριξη της OTEnet δεν είχαν ιδέα τι είναι αυτό. Τέλος, στο 121 ρωτάνε μόνο τηλέφωνο και ονοματεπώνυμο. Απ΄ότι κατάλαβα και από τις παραπάνω απαντήσεις σας μάλλον δεν χρειάζεται να δώσω ιδιαίτερη σημασία στον αριθμό αυτό. Είναι θέμα 121 τελικά... Μπορεί βέβαια να είναι και η...χρονολογία στην οποία θα ασχοληθούν με το πρόβλημα της γραμμής.

Ευχαριστώ.

emeliss
27-11-08, 17:25
Προφανώς είναι το "ticket number", ο αριθμός αναγνώρισης που παίρνει κάθε αίτημα εξέτασης για βλάβη.
:oneup:

@ ADSLgr.com All rights reserved.