PDA

Επιστροφή στο Forum : TelePassport: προσφορές και μειώσεις τιμών



aesir
10-11-05, 16:08
Δωρεάν η Φωνή μεταξύ των συνδρομητών TP Voice & Web Μείωση Τιμών στα Πάγια έως 35% και Δωρεάν Υπηρεσία Φορητότητας.

Δωρεάν πλέον μπορούν να μιλούν οι χρήστες των υπηρεσιών της εταιρίας που θα ενεργοποιήσουν τις συνδρομές τους για τα πακέτα υπηρεσιών TP Voice & Web. Πιο συγκεκριμένα, οι συνδρομητές των ευρυζωνικών υπηρεσιών της ΤΡ έχουν τη δυνατότητα να πραγματοποιούν αστικές και υπεραστικές κλήσεις μεταξύ τους χωρίς να χρεώνονται, για ένα ολόκληρο έτος (από 01/12/2005 έως 30/11/2006).

Παράλληλα με την προσφορά δωρεάν φωνής, η ΤΡ προχώρησε σε μειώσεις τιμών στα πάγια των προγραμμάτων TP Voice & Web Basic και TP Voice and Web Static.

Ειδικότερα, τα νέα τιμολόγια της εταιρίας είναι έως και 35% φθηνότερα και διαμορφώνονται ως εξής:


TP Voice & Web Basic
Ταχύτητα Τιμή
128 kbps 29 €
256 kbps 39 €
384 kbps 45 €
512 kbps 65 €


TP Voice & Web Static
Ταχύτητα Τιμή
128 kbps 39 €
256 kbps 49 €
384 kbps 55 €
512 kbps 75 €

Επιπλέον, όσοι συνδρομητές εγγραφούν από 01/12/2005-31/03/2006 εκτός από τις δωρεάν τηλεφωνικές κλήσεις μεταξύ τους επωφελούνται, από την προσφορά του δωρεάν κόστους εγκατάστασης (αξίας €120), αλλά και τη δυνατότητα δωρεάν φορητότητας τηλεφωνικού αριθμού. Αυτό σημαίνει ότι ο συνδρομητής στα προγράμματα TP Voice & Web Basic & Static μπορεί να διατηρήσει τον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό που είχε μέχρι σήμερα διακόπτοντας τη σύνδεση που είχε στον ΟΤΕ.

Σημειώνεται τέλος ότι, ανεξάρτητα από το ποιο πακέτο TP Voice & Web θα επιλέξουν, οι συνδρομητές των συγκεκριμένων υπηρεσιών απολαμβάνουν δωρεάν και σειρά υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας, όπως π.χ. η αναμονή κλήσης, η αναγνώριση κλήσης, ο απόρρητος αριθμός, και η εκτροπή κλήσης.

ipo
10-11-05, 16:48
Η μείωση των τιμών από την Telepassport έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό. Πλέον είναι πάλι ακριβή, αφού όλοι μείωσαν τις τιμές κατά 40-45% ενώ εκείνη μόνο κατά 35%.

Αν είχε μεγάλη γεωγραφική κάλυψη, θα ήταν καλή για όσους θέλουν μεγάλο upload. Προς το παρόν αποτελεί μία εταιρεία που μπορεί να φανεί χρήσιμη, όσον αφορά τις ευρυζωνικές υπηρεσίες, μόνο σε πολύ μικρό ποσοστό του ελληνικού πληθυσμού, το οποίο έχει αυξημένες ανάγκες σε upload και καλύπτεται από το δίκτυό της.

aesir
10-11-05, 16:56
Οι τιμές της όμως δεν είναι ακριβώς άμεσα συγκρίσιμες με τις ADSL αφού της TP είναι VDSL και συνεπώς παρέχει ίδια ταχύτητα up/down. Ωστόσο ναι, αν χτυπούσε στην τιμή τις ADSL πιστεύω οτι θα κέρδιζε πολλούς χρήστες σαφώς στις περιοχές που έχει κάλυψη.

kanenas3
10-11-05, 17:31
Το πιο ενδιαφέρον για μένα είναι η φορητότητα αριθμού που αν ισχύει όντως θα αλλάξει πολλά πράγματα. Υποθέτω θα ακολουθήσει και η Vivodi και θα ανατραπεί το μονοπώλιο του ΟΤΕ...

JoeBar
10-11-05, 18:46
Όντως το VDSL είναι super με ίδιο up/down. Παρόλα αυτά πρέπει να κατεβάσει λίγο τις τιμές.

Navigator
10-11-05, 19:36
Aν συντομα ψηφίσουν το νόμο για απελευθερωση των τηλεπικοινωνιών ο Αιγύπτιος της Tellas θα τους τις κάνει σκόνη αυτές τις τιμές.
Ο ίδιος αυτή τη στιγμή εχει ξετινάξει την Telecom Italia αφου με δωρεάν φορητότητα αριθμού δίνει 4Mbs και όλα τα αστικά υπεραστικά με 39 ευρώ το μήνα !
Γι'αυτό ολα τα λαμόγια κρατικά και μη καθυστερούν τη ψήφιση.
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟ FLAT RATE ΘΑ ΕΡΘΕΙ...

aypnos
10-11-05, 21:47
Οι τιμές πουθενά δεν αναφέρεται αν είναι με φπα ή χωρίς...
Αν είναι χωρίς δεν παίζει ακόμα sdsl

Spirus
10-11-05, 23:21
Οι τιμές πουθενά δεν αναφέρεται αν είναι με φπα ή χωρίς...
Αν είναι χωρίς δεν παίζει ακόμα sdsl

Είναι χωρίς φπα!

Πάντως και πάλι μια χαρά μου φαίνονται οι τιμές!Είναι 53,55 ευρώ το μήνα για SDSL+κόστος γραμμής τηλεφώνου.
Εγώ πληρώνω 41,5 ευρώ(Τellas) για προσβαση και συνδρομή ADSL + 15 ευρώ το παγιο τηλεφωνικής σύνδεσης(ΙSDN) στον Οτε ,σύνολο 56,5 το μήνα.

NoYmErOs
11-11-05, 08:25
Η μείωση των τιμών από την Telepassport έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό. Πλέον είναι πάλι ακριβή, αφού όλοι μείωσαν τις τιμές κατά 40-45% ενώ εκείνη μόνο κατά 35%.

Αν είχε μεγάλη γεωγραφική κάλυψη, θα ήταν καλή για όσους θέλουν μεγάλο upload. Προς το παρόν αποτελεί μία εταιρεία που μπορεί να φανεί χρήσιμη, όσον αφορά τις ευρυζωνικές υπηρεσίες, μόνο σε πολύ μικρό ποσοστό του ελληνικού πληθυσμού, το οποίο έχει αυξημένες ανάγκες σε upload και καλύπτεται από το δίκτυό της.

Νομίζω οτι η ΤΡ έχει μεγαλύτερο δύκτιο...δοκίμασε αριθμούς ανα περιοχές και θα δεις, απλά η ΤΡ δεν έχει κάλυψη στα μεγάλα αστικά κέντρα,(πχ Καβάλα που δοκίμασα η ΤΡ έχει μεγαλύτερη κάλυψη απο την Vivodi.)

skapetis
11-11-05, 14:32
>Η μείωση των τιμών από την Telepassport έπρεπε να είχε γίνει εδώ και καιρό. Πλέον είναι πάλι ακριβή, αφού όλοι μείωσαν τις τιμές κατά 40-45% ενώ εκείνη μόνο κατά 35%.

Δεν είναι έτσι ακριβως τα πράγματα γιατι οι τιμές που αναφέρονται περιλαμβάνουν
και το παγιο τελος τηλεφωνικής σύνδεσης που όλοι ξέρουμε ότι ανεβάζει το κόστος
στα ύψη σε συνδιασμό με μια DSL π.χ. 384. Η τιμή της TP δείχνει αυτή τη στιγμή
ανταγωνιστική αν το λάβεις αυτό υπόψη αλλά:

1) Παραμένω με την απορία (παρόλα όσα γράφει ο φίλος πιο πάνω) για το αν
περιλαμβάνει ΦΠΑ ή όχι ( να θυμίσω ότι η εξόφληση γίνεται ΜΟΝΟ μέσω πιστωτικής)
Μπορείς μήπως να μας πεις από που προκύπτει ότι δεν περιλαμβάνει ΦΠΑ?Τους έχεις
πάρει τηλ?

2) Δεν έχω καταφέρει ακόμα να πείσω τον εαυτό μου να παει σε μια εταιρία που ανακοινώνει
μειώσεις τιμών και εδώ και τόσες μέρες δεν έχει καταφέρει να ενημερώσει το site
της .... (τώρα το πρόσεξα, η προσφορά είναι από .... 1/12, πρώτη φορά βλέπω
προσφορά να ενεργοποιείται σε ... 20 μέρες και όχι άμεσα!)

Τελειώνοντας να πω ότι η σύμβαση είναι 12μηνη και περιλαμβάνει 2 γραμμές τηλεφώνου
Το γεγονός ότι με την εφαρμογή (δωρεαν) φορητότητας κρατάμε και το παλιό μας νούμερο είναι πολύ συμαντικό.

JoeBar
12-11-05, 00:37
Νομίζω οτι η ΤΡ έχει μεγαλύτερο δύκτιο...δοκίμασε αριθμούς ανα περιοχές και θα δεις, απλά η ΤΡ δεν έχει κάλυψη στα μεγάλα αστικά κέντρα,(πχ Καβάλα που δοκίμασα η ΤΡ έχει μεγαλύτερη κάλυψη απο την Vivodi.)
Πάντως από μια μικρη ερευνα στο τηλ μου και σε κάποων φίλων (Κερατσίνι, Αγ Παρασκευή, Σεπόλια) δεν έχει κάλυψη ακόμα. Μόνο σε ένα τηλ στου Ζωγράφου βρήκα κάλυψη.

Spirus
12-11-05, 00:58
Σε αυτό το λινκ γράφει κάπου στη μέση του κειμένου το παρακάτω
http://www.telepassport.gr/tphfaq.asp

"Η σειρά προγραμμάτων Tp Voice & Web διατίθεται από 39,00 € έως 79,00 € (+ΦΠΑ) τον μήνα ανάλογα με την ταχύτητα σύνδεσης που θα διαλέξει ο πελάτης. "

Αναφέρεται στο προηγούμενο τιμολόγιο!

skapetis
12-11-05, 15:29
Σε αυτό το λινκ γράφει κάπου στη μέση του κειμένου το παρακάτω
http://www.telepassport.gr/tphfaq.asp

"Η σειρά προγραμμάτων Tp Voice & Web διατίθεται από 39,00 € έως 79,00 € (+ΦΠΑ) τον μήνα ανάλογα με την ταχύτητα σύνδεσης που θα διαλέξει ο πελάτης. "

Αναφέρεται στο προηγούμενο τιμολόγιο!

Thanks! έτσι, μια 384/384 κοστίζει 53.55€/μήνα τη στιγμή που μια ADSL 384
σύνδεση κοστίζει κάτι παραπάνω από 40€ + ~13€ το πάγιο του OTE άρα είναι
πάνω κάτω τα ίδια με το μειονέκτημα της 12μηνης σύνβασης και το πλεονέκτημα
του SDSL.
Μάλλον πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω η telepassport για να τραβήξει κόσμο.

Λ.

Spirus
12-11-05, 16:24
Μάλλον πρέπει να κάνει κάτι παραπάνω η telepassport για να τραβήξει κόσμο.


Βασικά αυτό που πρέπει να κάνει πρώτα απο ολα τα άλλα είναι να μεγαλώσει το δικτυό της.

BoGe
12-11-05, 23:26
Τελειώνοντας να πω ότι η σύμβαση είναι 12μηνη και περιλαμβάνει 2 γραμμές τηλεφώνου

Λάθος.
Αυτό που ισχύει, είναι ότι η εγκατάσταση/ενεργοποίηση είναι δωρεάν.
Διακοπή μπορεί να κάνει κανείς όπωτε θέλει.
Αλλά αν διακόψει πριν το 12μηνο, τότε θα πληρώσει το κόστος της εγκατάστασης/ενεργοποίησης.

nikpel
14-11-05, 12:51
Γεια σας παιδιά,
από τον Μάιο έχω Telepassport SDSL 128/128.

Μπορώ να πω ότι έχω κάτι σαν ISN 128 συνδρομή αλλά 24 ώρες συνδεμένο και χωρίς χρονοχρέωση. (:D)

Συν τοις άλλοις, δεν έχω καμία σχέση με την τιμολόγηση του ΟΤΕ (:D:D:D - τον οποίο σιχαίνομαι) και έχω και δύο τηλεφωνικά νούμερα με 1 ώρα δωρεάν αστικά και 1 ώρα υπεραστικά το μήνα. (χρήσιμα και τα δύο).

Αρα, χρεώνομαι μόνο 39 + ΦΠΑ για την γραμμή, σύν τα τηλεφωνήματα που υπερβαίνουν την 1 ώρα κλπ κλπ, και μόνο αυτό (μακριά η πιθανή επιπλέον χρέωση του ΟΤΕ 19,90€ για τη γραμμή, 10€ για την PSTN μόνο και μόνο για να έρθει το σύρμα στο σπίτι μου.)

Προβλήματα:
1) Οι τηλεφωνικές γραμμές δεν έχουν φραγή κλήσεων. Απλά πρέπει να έχεις σταθερό που να κλειδώνει.
2) Το καλοκαίρι που πήγα διακοπές, όταν επέστρεψα είχε καεί το τροφοδοτικό του router και δεν δούλευε τίποτα. (Βάζω *** για να συνεχίσω παρακάτω).

Υπέρ:
1) *** Πήρα τηλέφωνο για το πρόβλημα με το μετασχητιστή και σε μιάμιση ώρα είχα καινούργιο και δούλευα. Α! δεν σας είπα. Ήταν Σάββατο και μένω στα Χανιά. :thumbsup1
2) Έστειλα e-mail για να μου διευκρινήσουν το λογαριασμό μου και εντός 10 λεπτών με πήραν τηλέφωνο για να μου εξηγήσουν. :thumbsup1
3) Η γραμμή είναι αντίστροφη δηλ. 128 / 384Κ (δοκιμασμένο με το e-mule το οποίο στο uploading πιάνει 32Kb/s) (Αυτό ίσως να μην δουλεύει σε όλους)
4) Μου προκαλεί μια αίσθηση ότι γλύτωσα από την κοροϊδία του ΟΤΕ και λοιπών.
5) Σου δίνουν μια διεύθυνση IP η οποία είναι static αλλά όχι κατοχυρωμένη (δηλ. αν θελήσουν, μπορούν να την αλλάξουν)
6) Κάνουν remotely ό,τι νέες ρυθμίσεις χρειάζεται ο Router. (updates, Upgrades kλπ)


Εάν θέλετε μπορώ να απαντήσω και άλλες ερωτήσεις είτε στο forum είτε προσωπικά.
Υπενθυμίζω ότι είμαι στα Χανιά και περιέγραψα τις συνθήκες εκεί πέρα μόνο.

BoGe
14-11-05, 13:00
Για την εξυπηρέτηση που αναφέρθηκες, κάποιες φορές που χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι με το τεχνικό τμήμα, η ανταπόκριση ήταν άμεση.

Ένα κατά είναι ότι δεν αναφέρουν πουθενά, παρά μόνο με το τεχνικό που μίλησα, ότι οι εισερχόμενες πόρτες (TCP: 135, 139, 593, 445, 3127-3198, 4444, και UDP: 135, 137, 138, 139, 593, 445, 4444) είναι κλειδωμένες, τουλάχιστον στο απλό πακέτο.

skapetis
14-11-05, 13:05
Λάθος.
Αυτό που ισχύει, είναι ότι η εγκατάσταση/ενεργοποίηση είναι δωρεάν.
Διακοπή μπορεί να κάνει κανείς όπωτε θέλει.
Αλλά αν διακόψει πριν το 12μηνο, τότε θα πληρώσει το κόστος της εγκατάστασης/ενεργοποίησης.

Πού είναι το λάθος δηλαδή, δεν υπογράφεις 12μηνη σύμβαση?
:-k Τότε γιατί πληρώνεις αν διακόψεις?? Λέμε το ίδιο, το καταλαβαίνεις αλλιώς.

Tem
14-11-05, 13:07
Βασικά αυτό που πρέπει να κάνει πρώτα απο ολα τα άλλα είναι να μεγαλώσει το δικτυό της.
συμφωνώ απόλυτα

BoGe
14-11-05, 13:20
Πού είναι το λάθος δηλαδή, δεν υπογράφεις 12μηνη σύμβαση?
:-k Τότε γιατί πληρώνεις αν διακόψεις?? Λέμε το ίδιο, το καταλαβαίνεις αλλιώς.

Όπου και να πας, θα πρέπει να αγοράσεις modem/εξοπλισμό για να συνδεθείς (εκτός αν έχεις)
Αυτοί σου λένε, ακόμα και αν δεν έχεις modem, δεν χρειάζεται να αγοράσεις / πληώσεις ούτε για modem ούτε για εγκαάσταση, στα παρέχουν όσο είσαι συνδρομητής τους.
Διακοπή μπορείς να κάνεις όπωτε θες.
Αν δεν κάνεις διακοπή μέσα στο 12μηνο, τότε δεν θα έχεις έχεις καμιά επιβάρυνση.
Αν κάνεις όμως μέσα στον χρόνο, και εδώ είναι το μειονέκτημα, θα πληρώσεις 120 + 45, για το κόστος ενεργοποίησεις, εξοπλισμού, που δεν πλήρωσες στην αρχή, ενώ ο εξοπλισμός δεν θα σου μείνει.

BoGe
14-11-05, 15:50
.... αλλά και τη δυνατότητα δωρεάν φορητότητας τηλεφωνικού αριθμού. Αυτό σημαίνει ότι ο συνδρομητής στα προγράμματα TP Voice & Web Basic & Static μπορεί να διατηρήσει τον ίδιο τηλεφωνικό αριθμό που είχε μέχρι σήμερα διακόπτοντας τη σύνδεση που είχε στον ΟΤΕ.

Από τον άλλον μήνα μου είπαν, χωρίς να είναι ακόμα 100% σύγουρο.

pts
14-11-05, 16:18
Όπου και να πας, θα πρέπει να αγοράσεις modem/εξοπλισμό για να συνδεθείς (εκτός αν έχεις)
Αν κάνεις όμως μέσα στον χρόνο, και εδώ είναι το μειονέκτημα, θα πληρώσεις 120 + 45, για το κόστος ενεργοποίησεις, εξοπλισμού, που δεν πλήρωσες στην αρχή, ενώ ο εξοπλισμός δεν θα σου μείνει.

Αφού ο εξοπλισμός επιστρέφεται όπως λες πως γίνεται τον πληρώνεις;

Λιγό περίεργο μου ακούγεται αυτό και σίγουρα όχι νόμιμο. Πως δικαιολογείται τιμολογιακά η χρέωση πάγιου εξοπλισμού όταν αυτός επιστρέφεται;

Μήπως εγώ δεν έχω καταλάβει καλά ή εσύ θέλεις να πεις κάτι άλλο;

pts
14-11-05, 16:23
Πιο συγκεκριμένα, οι συνδρομητές των ευρυζωνικών υπηρεσιών της ΤΡ έχουν τη δυνατότητα να πραγματοποιούν αστικές και υπεραστικές κλήσεις μεταξύ τους χωρίς να χρεώνονται, για ένα ολόκληρο έτος (από 01/12/2005 έως 30/11/2006).



Προσοχή στο "μεταξύ τους". Μπορεί εύκολα κάποιος μην το προσέξει και να την πατήσει νομίζοντας ότι όλες οι αστικές και υπεραστικές κλήσεις του θα είναι δωρεάν.

BoGe
14-11-05, 16:23
Αφού ο εξοπλισμός επιστρέφεται όπως λες πως γίνεται τον πληρώνεις;

Λιγό περίεργο μου ακούγεται αυτό και σίγουρα όχι νόμιμο. Πως δικαιολογείται τιμολογιακά η χρέωση πάγιου εξοπλισμού όταν αυτός επιστρέφεται;

Μήπως εγώ δεν έχω καταλάβει καλά ή εσύ θέλεις να πεις κάτι άλλο;

Ίσως να μην το έγραψα σωστά.
Γλυτώνεις το τέλος ενεργοποίησηεις.
Αν διακόψες πριν το 12μηνο, τότε στο χρεώνουν.
Το modem το δίνουν, χρυσιδάνειο.

ogenikos
14-11-05, 16:41
...
Δωρεάν η Φωνή μεταξύ των συνδρομητών TP Voice & Web Μείωση Τιμών στα Πάγια έως 35% και Δωρεάν Υπηρεσία Φορητότητας...

Μου φαίνεται πολύ περίεργο να παίζει η φορητότητα του σταθερού τηλεφώνου με Telepassport και όχι με την Vivodi, ξέρει κάποιος άλλος πληροφορίες πάνω σε αυτό το θέμα της φορητότητας;

NoYmErOs
15-11-05, 09:33
3) Η γραμμή είναι αντίστροφη δηλ. 128 / 384Κ (δοκιμασμένο με το e-mule το οποίο στο uploading πιάνει 32Kb/s) (Αυτό ίσως να μην δουλεύει σε όλους)
4) Μου προκαλεί μια αίσθηση ότι γλύτωσα από την κοροϊδία του ΟΤΕ και λοιπών.
5) Σου δίνουν μια διεύθυνση IP η οποία είναι static αλλά όχι κατοχυρωμένη (δηλ. αν θελήσουν, μπορούν να την αλλάξουν)
6) Κάνουν remotely ό,τι νέες ρυθμίσεις χρειάζεται ο Router. (updates, Upgrades kλπ)



Μήπως αυτή είναι και η αιτία που δεν θα μεγαλώσει ποτέ το δίκτυό της ?

Σκέψου τον ΟΤΕ να σου κάνει το ίδιο...


Για την εξυπηρέτηση που αναφέρθηκες, κάποιες φορές που χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι με το τεχνικό τμήμα, η ανταπόκριση ήταν άμεση.

Ένα κατά είναι ότι δεν αναφέρουν πουθενά, παρά μόνο με το τεχνικό που μίλησα, ότι οι εισερχόμενες πόρτες (TCP: 135, 139, 593, 445, 3127-3198, 4444, και UDP: 135, 137, 138, 139, 593, 445, 4444) είναι κλειδωμένες, τουλάχιστον στο απλό πακέτο.

Το "κλειδωμένες" δλδ δεν μπορούμε ΠΟΤΕ να την ανοίξουμε ?

και για ποιές πόρτες ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να σου ανοίξουν ?

γιατί σου τις κλειδώνουν ?

nefthy
15-11-05, 11:11
Δεν ξέρω πως γίνεται με τους υπόλοιπους, η TP πάντως πρέπει να βρει διαμέρισμα για να βάλει τον εξοπλισμό της. Ίσως γι' αυτό ήταν ποιο "εύκολη" η επεκταση στην επαρχία.

Όσο για το δίκτυο της, είναι ένα WAN, φαντάσου ότι τυχόν multiplayer μεταξύ συνδρομητών της είναι ωραία γρήγορο.

Για τις κλειδωμένες πόρτες έχει χυθεί πολύ μελάνι. Επί του πρακτέου, για p2p δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, όσο γιατί κλείνουν ότι κλείνουν... να υποθέσω για ασφάλεια;

Να διευκρινήσω ότι δεν προσπαθώ να "υπερασπιστώ" την TP, απλά μερικές από τις ασυνήθιστες λειτουργίες της δεν είναι απαραίτητα κακές. Στην τελική δεν κρύβουν κάτι (τώρα, για παλιότερα θα σε γελάσω) και όντως η απόκριση των τεχνικών τους είναι συγκριτικά πολύ καλή.

BoGe
15-11-05, 11:29
Το "κλειδωμένες" δλδ δεν μπορούμε ΠΟΤΕ να την ανοίξουμε ?
και για ποιές πόρτες ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να σου ανοίξουν ?
γιατί σου τις κλειδώνουν ?

Noymeros, δες πιο πάνω, γράφω ακριβώς ποιες πόρτες έχουν κλειστές. μόνο από έξω προς τα μέσα. Δεν ξέρω αν οι συγκεκριμένες όντως είναι τόσο χρήσιμες σε κάποιον.
Ισχυρίζονται ότι τις έχουν κλειστές, για προστασία από ιούς.
Από μέσα προς τα έξω δεν υπάρχει κάποια κλειστή.

koyan
16-11-05, 14:31
TP Voice & Web Static
Ταχύτητα Τιμή
128 kbps 39 €
256 kbps 49 €
384 kbps 55 €
512 kbps 75 €

Από που ακριβώς είναι αυτή η πληροφορία? Στο site της εταιρείας βλέπω 75 ευρώ:
http://www.telepassport.gr/tphhome.asp

Επίσης τηλεφώνησα στην εταιρεία και μου είπαν 75 ευρώ.

hyperakos
06-12-05, 18:37
Αγαπητοι φιλοι κατι που νομιζω δεν αναφερθηκε απο κανεναν...
Εχω κουραστει με τον πΟΤΕ και σκεφτηκα να κανω κινηση σε ΤΠ ή και vivodi...
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...εχω μαγαζι και ειναι απολυτως αναγκαιο να εχω κερματοδεκτη...και οι 2 εταιρειες μου απεκλεισαν την περιπτωση να εχω κερματοδεκτη...φυσικα δεν εξηγησαν τους λογους.

Αρα,θα πρεπει να πληρωνω παγιο στον ΟΤΕ να κρατησω την γραμμη....δε λεει...ημουν προθυμος να τα καταργησω ολα.

δεκτο οποιοδηποτε σχολιο

kinetik
06-12-05, 19:21
Αγαπητοι φιλοι κατι που νομιζω δεν αναφερθηκε απο κανεναν...
Εχω κουραστει με τον πΟΤΕ και σκεφτηκα να κανω κινηση σε ΤΠ ή και vivodi...
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...εχω μαγαζι και ειναι απολυτως αναγκαιο να εχω κερματοδεκτη...και οι 2 εταιρειες μου απεκλεισαν την περιπτωση να εχω κερματοδεκτη...φυσικα δεν εξηγησαν τους λογους.

Αρα,θα πρεπει να πληρωνω παγιο στον ΟΤΕ να κρατησω την γραμμη....δε λεει...ημουν προθυμος να τα καταργησω ολα.

δεκτο οποιοδηποτε σχολιο

Να ρωτήσεις άν περνάνε παλμοί χρέωσης από τη γραμμή που θα σου βάλει η ΤΡ και αν ναι, κάνε το :cool:

@ ADSLgr.com All rights reserved.