PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταβολές στα στατιστικά της γραμμής και αστάθεια



atari88
27-11-08, 10:38
χθές έγραψα:

είχα ταχύτητα σύνδεσης 11.2 mbps με noise 9db και att. 26-30db (ανάλογα τον Router)

ξαφνικά είδα το noise να εκτοξεύεται στα 20db!

'Εκανα Reboot και πλέον είμαι στα 16.6mbps! Εβαλα και δεύτερο Router μήπως είμαι τρελός, κατεβάζω με 1.6mbps!!! Ελπίζω να διατηρηθεί! (είμαι νεός στο Conn-X περίπου 20 μέρες).


Σήμερα λοιπόν:

26 του μηνός επέστρεψα στα παλιά μετά από 16 ώρες αναμονής στα 16mbps. Εδωσα βλάβη... Τι συνέβει; Αλλάξανε κάποιο κανάλι; Τι μου προτείνετε να τους πώ; Εχω κρατήσει αρχείο Print screen όλα τα στατιστικά αυτών των ημερών!!!

........Auto merged post: atari88 πρόσθεσε 82 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Περιμένω απάντηση από το 121, είμαι περίεργος να ακούσω τί θα μου πούνε... Δεν μπορώ να καταλάβω ειλικρινά τι συνέβει, έγινε καταλάθος ή επίτηδες; Μακάρι να είναι σε φάση αναβάθμισης το δίκτυο στην περιοχή μου... Έχω κάνει print screen πριν και μετά, ξέρετε που θα μπορούσα να στείλω επιστολή στον ΟΤΕ για να τους τα δείξω κιόλας μπας και με πιστέψουνε;

Georgevtr
28-11-08, 15:08
Κανε 2-3 μερες υπομονη μεχρι να σταθεροποιηθει η γραμμη σου.
Ανεβασε τα στατιστικα σου και φυσικα ενημερωσε,σε παρακαλω,το προφιλ.

Υ.Γ. Ο τιτλος 'Τελος' που κολλαει?:whistle:

ultraxmode
28-11-08, 15:14
Mάλλον απο την τηλεφωνική φάρσα???:p

Όπως και να έχει.. δήλωσέ το σαν βλάβη, και να σε ξαναφέρουν σε αυτή την ταχύτητα.. δεν μπορούν να σου πούν τίποτα.. έχεις τα print-screens οπότε..

Απο την άλλη, ο ΟΤΕ κάνει ό,τι γουστάρει.. αμα δεν θέλει να σου δώσει ξανά τέτοια ταχύτητα και θέλει να μαγειρέψει το bandwidth θα το κάνει ό,τι και να πείς εσύ..

δυστυχώς..

Georgevtr
28-11-08, 18:12
Mάλλον απο την τηλεφωνική φάρσα???:p

Όπως και να έχει.. δήλωσέ το σαν βλάβη, και να σε ξαναφέρουν σε αυτή την ταχύτητα.. δεν μπορούν να σου πούν τίποτα.. έχεις τα print-screens οπότε..

Απο την άλλη, ο ΟΤΕ κάνει ό,τι γουστάρει.. αμα δεν θέλει να σου δώσει ξανά τέτοια ταχύτητα και θέλει να μαγειρέψει το bandwidth θα το κάνει ό,τι και να πείς εσύ..

δυστυχώς..
Ενταξει τοτε αν μου πει οτι ειναι και ατριχος ΤΕΛΟΣ ολα:rofl:

Στο θεμα μας,δεν νομιζω ο ΟΤΕ να κανει τετοια 'μαγειρεματα'..δεν βρισκω τον λογο δηλαδη να ασχοληθει με μεμονομενους χρηστες,οχι οτι δεν μπορει.

atari88
28-11-08, 22:15
Σήμερα επανήλθα στα 16mbps. Δεν με έχουν καλέσει ακόμα από προχθές για την βλάβη αλλά όπως και να έχει θα τους αναφέρω το γεγονός. Ουσιαστικά πρόκειται για την δεύτερη μέρα παραμονής στα 16mbps από τις 20+ στα 11mpbs. Ας ελπίσουμε ότι έστρωσε... Πέρνω πίσω το ''Τέλος'' και δίνω νέο τίτλο...: ''Αρχή''

nikos_se
29-11-08, 02:31
μπορει να ειναι κατι προσωρινο αυτο με τη πτωση της ταχυτητας,θυμαμαι και εμενα μου ανεβο κατεβαινε για κανα μηνα..ετσι και αλλιως μολις 20 μερες το εχεις δωστου λιγο χρονο!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.