PDA

Επιστροφή στο Forum : Απαράδεκτη συμπεριφορά σε κατάστημα μπαταριών Δήσιος



tarantules9
27-11-08, 11:21
Για να γνωρίζουν όλοι με ποιους «επαγγελματίες» έχουμε να κάνουμε…
Έκανα μια παραγγελία από το εν λόγω κατάστημα μιας μπαταρίας για ένα PDA η οποία μου εστάλη με courier
σε εύλογο χρονικό διάστημα.Φορτίζω την μπαταρία πλήρως και διαπιστώνω ότι το PDA μια μου έδειχνει τη μπαταρία ότι είναι πλήρως φορτισμένη και μια άδεια.Δούλευα στο PDA για 20 πχ λεπτά μετά από την πλήρη φόρτιση και μετά στα καλά καθούμενα άδειαζε τελείως.Τη φόρτισα 4-5 φορές ώστε να φτάσει στο μέγιστο της απόδοσής της αλλά πάλι τα ίδια προβλήματα.Μετά από 20 λεπτά, μετά από 1 ώρα (όποτε ήθελε…) μου έβγαζε ότι ήταν άδεια και μετά έσβηνε τελείως το PDA.
Τηλέφωνο στην εταιρία και κατόπιν συνενόησης μου ζητάνε να τη στείλω πίσω για έλεγχο.Μετά από 3 μέρες αναμονής , κανένα τηλέφωνο.Παίρνω να μάθω τι έγινε,μου απαντάνε ότι δεν την έχουν κοιτάξει ακόμα τη μπαταρία.Μου λένε ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου.Συγκεκριμένα ο Κύριος χχχχχχχχχχ.Περιμένω άλλες 2 μέρες , πάλι τίποτα.Τηλεφωνώ πάλι, ο Κύριος χχχχχχχχχχ λείπει…Με ενημερώνουν ότι θα επικοινωνήσει μαζί μου μόλις έρθει στο μαγαζί.Να μην τα πολυλογώ ξαναπαίρνω εγώ και επιτέλους τον βρίσκω.Την μπαταρία δεν την είχε καν κοιτάξει όπως μου είπε.Του εξηγώ ποιο είναι το πρόβλημα.Με ρωτάει αν τις έκανα 3-4 φορτήσεις για να αρχίσει να αποδίδει σωστά, απαντάω καταφατικά.Τον ρωτάω μήπως είναι πολυκαιρινή και έχει χάσει τις ιδιότητές της ακόμα και σφραγισμένη όπως είναι και μου απαντάει ΟΧΙ.Μου λέει θα την βάλει στον παλμογράφο να την δει.Την επόμενη ξαναπαίρνω φυσικά εγώ τηλέφωνο, αποφαίνεται ο Κύριος χχχχχχχχχχ ότι όντως η μπαταρία είναι ελλατωματική και μου στέλνει ΧΩΡΙΣ επιπλέον χρέωση δική μου μια ΝΕΑ μπαταρία ΕΠΙΣΗΣ σφραγισμένη όπως η πρώτη.Η μπαταρία μετά από τη συνηθισμένη διαδικασία φόρτησης παρουσιάζει ακριβώς τα ίδια συμπτώματα.Όλη αυτή η ταλαιπωρία πήρε 2 εβδομάδες.
Ούτε μπαταρία έστειλα πίσω πάλι,ούτε τηλέφωνα ξαναπήρα,ούτε τίποτα.Πήγαν στον κουβά και οι 2 καινούριες μπαταρίες,παραγγέλνω άλλη μπαταρία από e-shop με έδρα την Ολλανδία όπου οι κεντρικές της αποθήκες εδρεύουν στο….Hong Kong.Μετά από 10 συνολικά ημερολογιακές μέρες (και όχι εργάσιμες) μου έρχεται δέμα με airmail από Hong Kong με την καινούρια μπαταρία μου με ΔΩΡΕΑΝ μεταφορικά και τιμή παραπλήσια με αυτή του ΔΗΣΙΟΥ.Η μπαταρία δουλεύει κανονικότατα και κρατάει 1 εβδομάδα και πλέον.
Φαίνεται ότι στον «ΔΗΣΙΟ» είχαν βαρύ πρόγραμμα και δεν είχαν το χρόνο να ασχοληθούν με την ασήμαντη για αυτούς περίπτωσή μου.Τόσο βαρύ που ειδικά τον Κύριο χχχχχχχχχχ δεν μπορούσε να τον βρεί κανείς κάποια στιγμή στο ίδιο του το μαγαζί.Ίσως και να κρυβόταν από τα τηλεφωνήματα άλλων πελατών με παρόμοια προβλήματα σαν το δικό μου.
Όλα αυτά τα αναφέρω για να καταλάβουν μερικοί «επαγγελματίες» και ακόμα περισσότερο αυτοί του χώρου των ηλεκτρονικών και των υπολογιστών, ότι δεν τρώμε κουτόχορτο και ότι κάνουν θα τα λουστούν.Το after sale service για αυτούς είναι προφανώς άγνωστες λέξεις και μετά την αγορά ενός προιόντος ισχύει το γνωστό : Δεν σε είδα δεν σε ξέρω.Πολύ απλά ποντάρουν στο ότι δεν θα ασχοληθεί κανείς μαζί τους και αυτοί θα συνεχίσουν να μας πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

dchatz
27-11-08, 12:01
Μπορεί στο Δήσιο να είχαν μία ελαττωματική παρτίδα.
Μπορεί όμως και να είχαν τις μπαταρίες 3 χρόνια μία σε ζέστη και μία σε παγωνιά.
Το λάθος είναι η όχι ΑΜΕΣΗ ανταπόκριση στον πελάτη σε κάποιο πρόβλημά του.
Σου λέει εδώ τρέχουμε για αυτούς που ΘΑ μας δώσουν λεφτά.
Για αυτούς που μας δώσανε γιατί να τρέξουμε.
Πάντως έστω και καθυστερημένα ανταποκριθήκανε και στείλανε νέο προϊόν.
Έπρεπε όμως υποψιασμένοι για πρόβλημα στην παρτίδα αυτή τη φορά σε συννενόηση μαζί σου να ανοίξουν τη συσκευασία και να ελέγξουν το προιόν πριν το στείλουνε.

and64
27-11-08, 14:12
Μπορεί να ισχύει αυτό που λέει ο dchatz...

Πάντως προσωπικά 2 φορές που έχω πάει στο Δήσιο για μπαταρίες (στο μαγαζί εννοώ) έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Ειδικά την 2η φορά πήγα για μπαταρίες σε αυτό (http://www.reviewcentre.com/info-6723.html) το cd walkman της sony που έχω το οποίο αποδείχθηκε ιδιαίτερα "δύσκολο" στο να πάρει μπαταρίες άλλου κατασκευαστή. Ο άνθρωπος έφαγε μισή ώρα να κατεβάζει όλες τις μπαταρίες ίδιου τύπου και στο τέλος όταν βρήκε μια που του έκανε σε ρεύμα και διαστάσεις αναγκάστηκε να κόψει ελαφρώς το περίβλημα στη κορυφή που εξείχε (μιλάμε για χιλιοστά, το έκανε με μεγενθυντικό φακό) ώστε να περνάει έστω και στριμωχτά μεσα στο sony...

pit338
02-03-10, 20:36
Εγω εχω καταστημα και εχω να πω πως ο τυπος ειναι απαραδεκτος, του ειχα στειλει μια μπαταρια ενος πελατη 3 ολοκληρους μηνες και δεν την ειχε κοιταξει, ενω τον ειχα παρει παρα πολλες φορες τηλ και δεν τον εβρισκα ποτε. Στο τελος τον πηρε ο πελατης μου τηλ και αφου εβρισε τον πελατη μετα τον πηρα εγω και εβρισε κι εμενα. Δεν πιστευα στα αυτια μου νομιζα πως μου μιλαγα με νταλικερη η κανα τυπο του λιμανιου. Μια φορα συνεργαστηκα μαζι του και δεν προκειται να γινει ξανα.

PetrinaR
15-10-10, 19:13
... και ένα χρόνο μετά η απαράδεκτη συμπεριφορά και της κοπέλας που εξυπηρετεί και του αφεντικού και του service συνεχίζεται. Ειδικά, αν μπλέξεις με το service μέχρι και ραντεβού σου κλείνουν και σε .. γειώνουν κανονικότατα! Μην μπλέξετε με Δήσιο. Θα χάσετε τα λεφτά σας. Εγώ έχασα 90€.

CP1
18-10-10, 13:34
Πήγα για μπαταρία φορητού Acer με 4000mAh και έφυγα με μπαταρία 4800mAh με φουλ επιβεβαίωση της κοπέλας στο μαγαζί κοντά στην Κλαυθμώνος ότι θα δουλέψει, στην συνέχεια αδυναμία λειτουργίας του υπολογιστή και στο τέλος, 6 μήνες χασούρα στα τηλεφωνήματα για αντικατάσταση της. Τελικά ο τυπάκος στο μαγαζί αφού μου τα κανε ζέπελιν με βαριά καρδιά μου έδωσε πίσω τα λεφτά μου, χωρίς ούτε καν να πει ένα γειά όταν τον ευχαρίστησα και τον χαιρέτησα.

Ναι μεν πολλές μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων χάνουν στην προσωπική επαφή με τον πελάτη, αν όμως η προσωπική επαφή είναι τύπου Δήσιου, να μου λείπει το βύσινο.

Cacofonix
18-10-10, 13:58
tarantules9, γιατί δεν την επέστρεψες να ζητήσεις πίσω τα χρήματά σου;

amoyda
18-10-10, 14:23
με φουλ επιβεβαίωση της κοπέλας στο μαγαζί κοντά στην Κλαυθμώνος ότι θα δουλέψει,

στο full ειναι ολα μα ολα πριν την αγορα αλλα το μετα που μετραει δεν σε ξερουν γιατι σε βλεπουν σαν ευρωπουλο που το εχουν βαλει στο ταμειο τους.
αρα δεν υπαρχεις για αυτους.

bzrmiltos
19-03-11, 21:22
θα συμφωνησω συμπεριφορα απαραδεκτη !!
στο καταστημα της Πλατειας Καρυτση ζητησα μια μπαταρια ειχα και δειγμα
απαντηση , να την αφησω ΓΙΑΤΙ Η ΗΛΕΚΤΡΟΠΟΝΤΑ ΓΙΟΚ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ,,
ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Η ΗΛΕΚΤΡΟΠΟΝΤΑ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ --
Το καταστημα Γερμανος εξυπηρετει με ηλεκτροποντα χωρις σχολια το Σαββατο κανονικα χωρις ταλαιπωρια

nnn
19-03-11, 21:26
Δεν ξεκουράζεται η ηλεκτροπόντα αλλά ο υπάλληλος που την χειρίζεται όπως έχει δικαίωμα.

kostast1
19-03-11, 21:46
Εχει και αλλου πορτοκαλιες να παμε παιδια.......

kourampies
21-03-11, 05:55
ebay.

Ούτε ευρώ σε υπερτιμημένα ελληνικά καταστήματα με υποδυέστερα προϊόντα και άθλιο customer service.

blugosi
21-03-11, 08:05
ebay.

Ούτε ευρώ σε υπερτιμημένα ελληνικά καταστήματα με υποδυέστερα προϊόντα και άθλιο customer service.

Έτσι μπράβο!
Στην αρχή κι εγώ έλεγα να ενισχύσω τα Ελληνικά μαγαζιά, αλλά δεν αξίζουν τη συμπάθεά μας.
Οι περισσότεροι μπαταριάδες / ηλεκτρονικά δουλεύουν Δευτέρα έως Παρασκευή ώρες Δημοσίου!!!

andreasp
22-03-11, 11:01
Έτσι μπράβο!
Στην αρχή κι εγώ έλεγα να ενισχύσω τα Ελληνικά μαγαζιά, αλλά δεν αξίζουν τη συμπάθεά μας.
Οι περισσότεροι μπαταριάδες / ηλεκτρονικά δουλεύουν Δευτέρα έως Παρασκευή ώρες Δημοσίου!!!

Να δω που θα δουλεύεις εσύ, αν κλείσουν όλα τα εμπορικά καταστήματα στην Ελλάδα!
Να πάς στον κινέζο στο ebay μετα να ζητήσεις δουλειά...

kourampies
22-03-11, 11:07
Να δω που θα δουλεύεις εσύ, αν κλείσουν όλα τα εμπορικά καταστήματα στην Ελλάδα!
Να πάς στον κινέζο στο ebay μετα να ζητήσεις δουλειά...

Δε θα κλείσουν όλα τα εμπορικά καταστήματα. Θα κλείσουν, και πρέπει να κλείσουν, οι απατεώνες, οι ανίδεοι, και οι αισχροκερδείς. Περιθώριο κέρδους υπάρχει μόνο και μόνο από το να φέρεις το προϊόν από τον κινέζο και να το πουλήσεις ελαφρώς ακριβότερα δικαιολογημένος από το ότι δε θα περιμένει ο πελάτης. Αν είσαι σωστός στη δουλειά σου πας μπροστά.

29gk
22-03-11, 11:18
Δε θα κλείσουν όλα τα εμπορικά καταστήματα. Θα κλείσουν, και πρέπει να κλείσουν, οι απατεώνες, οι ανίδεοι, και οι αισχροκερδείς. Περιθώριο κέρδους υπάρχει μόνο και μόνο από το να φέρεις το προϊόν από τον κινέζο και να το πουλήσεις ελαφρώς ακριβότερα δικαιολογημένος από το ότι δε θα περιμένει ο πελάτης. Αν είσαι σωστός στη δουλειά σου πας μπροστά.

Να υποθεσω πως αναφερεσαι σε αλλη χωρα και οχι στην Ελλαδα ?

kourampies
22-03-11, 11:24
Να υποθεσω πως αναφερεσαι σε αλλη χωρα και οχι στην Ελλαδα ?

Γεγονός είναι ότι σίγουρα κανείς δεν αμείβεται αναλογικά της αξίας του στην Ελλάδα της κομπίνας και του βύσματος, αλλά και σίγουρα οι καλοί δε χάνονται.

Βέβαια αν εσύ είσαι σωστός και κερδίζεις τα ίδια με τον ανίδεο αισχροκερδή απατεώνα που έλεγα πριν, κάποια στιγμή θα αγανακτήσεις και είτε θα γίνεις σαν και αυτόν είτε θα τα παρατήσεις.:p

Markopolllo
11-05-11, 23:07
Γεια χαρά σε όλους. Γράφτηκα στο σαιτ για το λόγο αυτό. Έχω κάνει παραγγελία στο Δήσιο, φορτιστή ο οποίος λέει σαφώς ότι είναι συμβατός με τη φωτογραφική μου. Στέλνω παραγγελία με υποσημείωση ότι αν δεν είναι συμβατός όπως γράφουν να μη μου σταλεί καθόλου. Μου ήρθε άμεσα, οκ. Φυσικά όχι απλώς δεν είναι συμβατός, αλλά η μπαταρία μου δε κουμπώνει καν. Στο πρώτο μειλ που έστειλα, ευγενέστατος, με εκτίμηση και τέτοια, ζητώ ή να το κοιτάξουν αφενός γενικότερα και να μου που τι να κάνω, ειδάλλως να το επιστρέψω.

Η απάντηση ξερή, αντιεπαγγελματική και κυριώς... άσχετη! παντελώς! και ούτε λόγος για επιστροφή, στο στυλ "αυτο είναι δεν υπάρχει άλλο"

Δε προτρέχω, πρώτη εντύπωση πολύ κακή, είχα on-line shop και χαίρομαι που ήμουν επαγγελματίας. Σε τέτοια φαίνεται το καλό κατάστημα. Λάθη θα γίνουν, δεκτό. Πως τα αντιμετωπίζεις δείχνει τον επαγγελματία.

Λοιπόν τους περιμένω στη γωνία. Ξαναέστειλα μέιλ. Περιμένω τη τελική έκβαση. Επειδή κάτι τέτοια πρέπει να εκλείψουν, θα ξοδέψω 200 ευρώ για να πάρω πίσω τα 21! http://www.adslgr.com/forum/images/smilies/rtfm.gif Κι αν φερθούν σωστά, θα επικροτήσω. Δε το βλέπω δυστυχώς... άιντε να δούμε

Θα κάνω update!

npats
11-05-11, 23:47
Θα ήθελα και εγώ να αναφέρω την αρνητικότατη εμπειρία μου από το κατάστημα στην πλατεία Καρύτση.
Αγοράσαμε με την γυναίκα μου μιά μπαταρία για το κινητό της blackberry 9000 storm , που αναφερόταν 100% συμβατή στο internet γεγονός που επιβεβαίωσε και η νεαρή υπάλληλος όταν πήγαμε στο μαγαζί (εδώ θέλω να αναφέρω την ψυχρή ως αγενή στάση της υπαλλήλου που μου έκανε εντύπωση αλλά δεν έδωσα και ιδιαίτερη σημασία)
Δυστυχώς η μπαταρία είχε πρόβλημα (αναγνωρίστηκε με δυσκολία από την συσκευή για να φορτιστεί αλλά μετά την φόρτιση της δεν αναγνωριζόταν πλέον )
Μετά από 2 ημέρες ξαναπήγαμε στο μαγαζί για να την επιστρέψουμε και βρεθήκαμε μπροστά σε μια αγενέστατη έως προσβλητική συμπεριφορά.Με εμφανή “μούτρα” ο υπεύθυνος κατέβηκε στο υπόγειο όπου και διεπίστωσε ότι η μπαταρία αν και φορτισμένη δεν αναγνωριζόταν από την συσκευή.
Δεν αρνήθηκε βέβαια να την αλλάξει αλλά με συνεχή απαξιωτικά σχόλια και ύφος ( “θα την αλλάξω αλλά μην μου την ξαναφέρεις και μου λές και πάλι ότι δεν δουλεύει “ . “το κινητό σου εχει πρόβλημα” “καλά τι μου ήρθες και δεν εφερες και τον φορτιστή μαζί “ )με έφτασε στο σημείο να αρνηθώ την αντικατάσταση και να ζητήσω τα λεφτά μου πίσω , λέγοντάς του ότι η συμπεριφορά του απέναντι σε έναν πελάτη ήταν απαράδεκτη.
Δέχτηκε να μου επιστρέψει τα λεφτά , αλλά όχι απλώς δεν προσπάθησε σαν επαγγελματίας να “διορθώσει” την κατάσταση ,αλλά απαντούσαν στις διαμαρτυρίες μου για την συμπεριφορά τους(πάντα σε κόσμιο ύφος και απευθυνόμενος στον πληθυντικό ) με ειρωνείες.
Τελικά έχω παραγγείλει την μπαταρία από το amazon σχεδόν στην μισή τιμή μαζί με τα μεταφορικά.

Markopolllo
28-05-11, 11:01
Επανέρχομαι γιατί το υποσχέθηκα.

Τελικά μου τα επέστρεψε τα χρήματα. Μετά από ένα εντελώς αντιεπαγγελματικό mail (αφού εξηγούσα με ένα δικό μου mail 20 γραμμών - για να καταλάβουν-ότι άλλα ότι η μπαταρία ΔΕΝ είναι συμβατή) το οποίο έλεγε ""Στείλτε το πίσω"!!!!

Χα χα, ούτε πως, ούτε τι, ούτε πως θα μου επιστρέψουν τα χρήματα, τίποτα. "Στείλτε το πίσω" !!! Σα να μιλάς στο φιλαράκι σου, "ωωω μη μας σπάς, στείλτο πίσω, τελείωνε"...

το έστειλα κι εγώ λοιπόν με αντικαταβολή μαζί με τα πρώτα ταχυδρομικά, τα 6 της αντικαταβολής και της επιστροφής τα πλήρωσα εγώ για να μη τον τσιτώσω, αν και έπρεπε να τα πληρώσει εκείνος αφού ουσιαστικά με κορόιδεψε (τέλος πάντων) -

Φυσικά το courier (που είναι φίλοι μου) μου είπε ότι δε τα έπαιρνε, αλλά τον πίεσαν και τελικά το πήρε με βαριά καρδιά απ' ότι μου είπαν... Τέλος πάντων, από μακριά κι αγαπημένοι, μακάρι να ήταν λίγο επαγγελματίες, κρίμα είναι γιατί θα μπορούσαν να κάνουν περισσότερα στο χώρο.

Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές που κάνουν... μπαταρίες:closed:

mavlok
28-05-11, 13:36
Αν και δεν γνωρίζω το κατάστημα για το οποίο μιλάτε, μου κάνει μεγάλη εντύπωση η γκιαούρικη αντιμετώπιση πελατών που διαβάζω από τόσους πολλούς. Ούτε σε μπακάλικο του '80 δεν φέρονταν έτσι, πόσο μάλλον σε επιχείρηση το 2011 που θέλει να συνεχίσει να υπάρχει.

niknik54
14-01-13, 16:30
Να καταθέσω κι εγώ την απαράδεκτη συμπεριφορά του συγκεκριμένου ιδιοκτήτη. Ήθελα να παραγγείλω μπαταρία για το laptop και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω την ημερομηνία κατασκευής της μπαταρίας. Μου απάντησε αρχικά μία υπάλληλος η οποία μου έδωσε διάφορες απαντήσεις όπως δε δίνουμε τέτοιες πληροφορίες, δεν γράφουν οι μπαταρίες ημ/νία κατασκευής και τέτοια. Εκεί που μου μιλούσε η κοπέλα ζήτησε το τηλέφωνο ο συγκεκριμένος κύριος (ποιος ρωτάει; δώστο μου εμένα) και μου λέει απότομα και θυμωμένα "δεν πουλάμε μπαταρίες κύριε, μας τελείωσαν" και πριν προλάβω να αντιδράσω μου το έκλεισε.

Ευτυχώς εγώ δεν την πάτησα και αγόρασα από αλλού. Αυτά για τον κύριο ... Πελατοδιώχτη.

kourampies
14-01-13, 16:49
"δεν πουλάμε μπαταρίες κύριε, μας τελείωσαν" και πριν προλάβω να αντιδράσω μου το έκλεισε.

Ελλάδα...:down:

d123
28-03-14, 21:10
ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΕΙ. ΕΙΧΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ. Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.

ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΜΑΚΡΙΑ. ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΕΙΤΕ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.

Xenomorph
07-04-14, 11:26
Ο τύπος που είναι στο κατάστημα στην Καρύτση είναι θεός. Έχω πάει δύο φορές και αμφότερες τσακωνόταν με πελάτη. Απίστευτα νεύρα.

Συνιστώ οπωσδήποτε να πάτε για να ρίξετε γέλιο, αλλά όχι για να αγοράσετε stuff, καθώς μπορεί να καταστραφούν μέχρι να σας τα δώσει. :lol:

rimike
27-04-14, 01:26
Θα συμφωνησω με ολους τους προλαλησαντες για την αγενεια και την αντιεπαγγελματικοτητα του συγκεκριμενου καταστηματος καθως και της κυριας και του κυριου που ολοι εμεις που αναγκαστηκαμε να περασουμε το κατωφλι της" εταιριας" γνωριζουμε καλα ποιοι ειναι οσο για το σλογκαν( εαν δεν το βρεις στο δησιο δεν θα το βρεις πουθενα) εγω θα τους προτεινα να το αλλαξουν με το εξης ( ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ;)

Dast3n1s
27-04-14, 15:42
Δε θα κλείσουν όλα τα εμπορικά καταστήματα. Θα κλείσουν, και πρέπει να κλείσουν, οι απατεώνες, οι ανίδεοι, και οι αισχροκερδείς. Περιθώριο κέρδους υπάρχει μόνο και μόνο από το να φέρεις το προϊόν από τον κινέζο και να το πουλήσεις ελαφρώς ακριβότερα δικαιολογημένος από το ότι δε θα περιμένει ο πελάτης. Αν είσαι σωστός στη δουλειά σου πας μπροστά.

:oneup:

- - - Updated - - -

:rofl:
Ο τύπος που είναι στο κατάστημα στην Καρύτση είναι θεός. Έχω πάει δύο φορές και αμφότερες τσακωνόταν με πελάτη. Απίστευτα νεύρα.

Συνιστώ οπωσδήποτε να πάτε για να ρίξετε γέλιο, αλλά όχι για να αγοράσετε stuff, καθώς μπορεί να καταστραφούν μέχρι να σας τα δώσει. :lol:

skaios
11-06-14, 13:08
κι εγω με την σειρα μου εχω να αναφερω ακομα ενα περιστατικο με απαραδεκτη συμπεριφορα.
Αγορασα μια δευτερη μπαταρια για μια ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη με κοστος 17€ και εγγυηση 1 χρονου την φορτισα μια φορα πληρως την χρησιμοποιησα μια φορα και επειτα την ξαναφορτισα και την αφησα για ενα μηνα περιπου οπου κ πηγα να την ξαναχρησιμοποιησω και ... παπαλα η μπαταρια γιοκ!!!
Παιρνω κ εγω την μπαταρια με την συσκευασια της και την αποδειξη-εγγυηση της και παω στο καταστημα Δησιος στην Καρυτση. 15 λεπτα τσακωνομασταν με αποτελεσμα να κανενα. Φταιω εγω αποφανθηκαν που την αφησα ενα μηνα να καθεται η μπαταρια. Το λιγοτερο που εχω να πω ειναι οτι ειναι ΑΝΤΙεπαγγελματιες.
Δεν συστηνω σε κανεναν το εν λογω κατάστημα!

cool11
03-07-14, 11:36
ebay.

Ούτε ευρώ σε υπερτιμημένα ελληνικά καταστήματα με υποδυέστερα προϊόντα και άθλιο customer service.
Κι εγω θελω μεσω ebay.
Ναι αλλα η απορια μου ειναι, αν με το ΄βαρος' των μπαταριων, μπορει να ειναι οικονομικα συμφερουσα η αγορα της μπαταριας απο κινα.
Βγαινει οντως φτηνοτερα απ'οτι στα ελληνικα μαγαζια, παρα το βαρος της, κι ας ερχεται απο κινα ??????

Και δεν ξερω τι γινεται και με τους περιορισμους στη μεταφορα μπαταριων αεροπορικως, αν ισχυουν...

Κι απο αξιοπιστια υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω κατα την αγορα μπαταριας για ups μεσω ebay?
Μαρκα, πωλητη, οτι ειναι να προσεξω πειτε μου.

whitecat
03-07-14, 15:22
Παιδιά δεν έχω τίποτα να προσθέσω στο θέμα αλλα να πω μία σημείωση:

Μπήκα στο θέμα να ενημερωθώ σχετικά με ένα μαγαζί περισσότερο από απορία.
Και βλέπω ένα θέμα όπου τα μισά post είναι από μέλη με 1 ή 2 μηνύματα. Δηλαδή μέλη που μπήκαν στο adslgr μόνο και μόνο για να γράψουν μία κατηγορία για αυτό το κατάστημα.
Δεν με ενδιαφέρει εάν είναι έτσι τα πράγματα ή όχι, αλλά θα ήθελα οι διαχειριστές του adslgr να είναι λίγο επιφυλακτικοί σε τέτοιες περιπτώσεις. Ενδέχεται τα μισά ποστ να είναι από το ίδιο πρόσωπο.

Ακόμα και αν τσακώθηκε μαζί τους και έχει 100% δίκιο, είναι λίγο άσχημο να προσπαθεί με αυτή τη μέθοδο να εξωτερικευσει την οργή του. Δεν μου αρέσει αυτή η μέθοδος καθόλου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.