PDA

Επιστροφή στο Forum : πολλές οι κάρτες αλλά ποιά;



no_logo
30-10-03, 17:41
παρακαλώ να γράψετε αν γνωρίζετε ποια κάρτα σύνδεσης στο διαδίκτυο έχει απεριόριστες ώρες πρόσβασεις (isdn 64) και αν είναι δυνατόν και τις τιμές τους ή τις ιστοσελίδες που μπορώ να βρώ πληροφορίες

Crosstalk
31-10-03, 02:55
Aposo xerw file sigura einia i teledome, tin opoia mporeis na vreis se plaisio kai germano!
Twra oi ipoloipes einia me time limit!

no_logo
31-10-03, 04:26
σε ευχαριστώ πολύ φίλε, θα μπω στο πλαίσιο να κοιτάξω :lol:

blizard
31-10-03, 08:12
Υπαρχει παντα και το b-online, αν εχεις telestet(o isp ειναι η forthnet).
Στελνεις sms στο 555 "login#pass", και μολις σου απαντησει ΟΚ ,εχεις συνδεση για ενα μηνα.

Παλια επερνα pstn στην αρχη , μετα εστελνα στο 555 "ISDN" και την εκανε δωρεαν για ολο το μηνα.

teachergeorge
09-11-03, 08:40
Υποστηρίζονται τα 128 kbps από κάποια τέτοια κάρτα ή το b-online;

Athlon_XP
09-11-03, 11:52
Από b-online ξέρω μόνο ότι υποστοιρίζει μόνο μέχρι 64 Kbps. Αλλά επίσης ξέρω ότι η b-online αν και είναι φτηνή δεν αποδίδει κάθολου καλά γιατί έχει μεγάλα Pings και χαμηλές ταχύτητες και αυτό το διαπίστωσα κάνοντας μια σύγκριση με ACN. Δηλαδή με ACN και pstn γραμμή στο 1ο hop είχα 102ms ενώ με b-online είχα από 160ms και άνω.

sdikr
09-11-03, 12:19
Αγαπητε Athlon το b-online ειναι forthnet οποτε μας λες οτι η forth δεν τα παει καλα???
μαλλον ηταν της στιγμης στην δοκιμη που εκανες!
:)
φιλικα

Athlon_XP
09-11-03, 12:53
Ξέρω ότι χρησιμοποιεί το δίκτυο της FORTHNET και είναι και visp αλλά έχει άμεση σχέση και με την Telestet από ότι ξέρω. Από ότι ξέρω χρησιμοποιεί κάποιο bandwidth από την κινητή τηλεφωνιά της Telestet και προφανώς έχει μικρό bandwidth με την FORTHNET και φυσικα ξέρω ότι παίζουν και συχνά disconnections με b-online. Και πρόβλημα της στιγμής δεν ήτανε γιατί το έκανε πάντα όταν έμπαινα με b-online.

leventopaido
19-01-04, 22:18
Ρίξε μια ματιά στο www.smileandweb.gr Η συγκεκριμένη κάρτα είναι περιορισμένου χρόνου και είναι σε προσφορά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.