PDA

Επιστροφή στο Forum : συνεχη authentication failures



timeslot
28-11-08, 19:24
καλησπερα παιδες

καταρχην συγγνωμη για το νεο θεμα, δεν θα το ανοιγα εαν δεν νομιζα πραγματικα οτι ειναι κατι διαφορετικο απο τα συνηθη τελευταια θεματα αποσυνδεσεων, συγχρονισμων κτλ που ολοι γραφετε

εχω εδω και 3 χρονια 8αρα γραμμη με κεντρο αυτο του Ν.Ηρακλειου

μεχρι πριν κανα μηνα δεν ειχα κανενα προβλημα με τη συνδεση
αποδεχομουνα μαλιστα οτι συγχρονιζε κατω απο τα 8, αλλα η ποιοτητα της συνδεσης (μηδενικες αποσυνδεσεις, ταχυτητες, σταθεροτητα στις ταχυτητες) ηταν πολυ ικανοποιητικη

το τελευταιο μηνα εχω το εξης "προβλημα"
ενω παλαιοτερα κατεβαζα απο rapidshare, και εκει δεν εχω account οποτε κατεβαζω απο το free user, μπορουσα να κανω manual connect-disconnect στο 585, για να παιρνω νεα IP, ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ και ΟΣΟ συχνα ηθελα

το τελευταιο καιρο, οταν κανω disconnect, μετα χρειαζονται περι τις 10-20 (τουλαχιστον) προσπαθειες για να γινει και παλι connect με συνεχεις ενδειξεις authentication failures

ειναι πολυ περιεργο και συμβαινει ΚΑΘΕ φορα μετα απο αποσυνδεση, εδω και κανενα μηνα

καμμια ιδεα? ευχαριστω εκ των προτερων

jimmis74
28-11-08, 20:03
Φίλε αν κατάλαβες είπες τη "μαγική λέξη", "πριν κανα μήνα", τότε που οι Teledome, Lannet και κυρίως η Altec βάρεσαν φαλιμέντο και οι μισοί τουλάχιστον συνδρομητές τους "μετακόμισαν" στον ΟΤΕ, από τότε δυστυχώς ξεκινούν τα προβλήματα για πολλούς από εμάς.
Αν παρατήρησες και κάποια επιδείνωση των στατιστικών σου τότε να ξέρεις πως και αυτή εκεί ωφείλεται.

URSUS
30-11-08, 16:06
Αν περιμένεις μερικά λεπτά μετά το manual disconnect θα πάρεις ip με την 3 η 4 φορά.Απο πείρα στο λέω:)

hel
30-11-08, 17:01
Έχουν ένα χρονικό όριο που μετά την κάθε αποσύνδεση σου δίνουν νέα ip. Στη forthnet πχ μερικές φορές χρειάζεται να το αφήσω πάνω από 5 λεπτά.

k4ileb
30-11-08, 17:55
ναι και εμενα (αντιθετως με εσενα η δικια μου συνδεση πεφτει μονη της :( ) τρωει authentication errors και ακομη Username and password failures .... ενω ειναι τα σωστα .... μετα απο 6-10 προσπαθεις ξανασυνδεεται αλλα δεν παλευεται

@ ADSLgr.com All rights reserved.