PDA

Επιστροφή στο Forum : 9 μήνες μετά ακόμα περιμένω ενεργοποίηση



kyrakos5
30-11-08, 18:31
Γειά σε όλους έχω κανω :rtfm:αίτηση στεν παραπάνω εταιρία για να εχω dsl χωρίς παγιο του Οτε θελετε να σας πω πόσος καιρός έχει περάσει απο την μέρα που έχω κανει την αίτηση? Κρατιέστε?9 ολόκληρους μήνες.Οταν τηλεφώνησα στη τελλας για να μου δώσουν κάποια απάντηση μου είπαν ότι ΟΤΕ δεν τουσ δίνει πόρτα(πορτα και πράσινα αλογα να τους δώσω εγώ μια θωρακισμενη για να μη περασω απο τα γραφεία τους :D τσπ.) .Αυτο το πραγμα επαναλαμβανεται συνεχώς και μου δίνουν την ίδια απάντηση,και ότι είμαι σε σειρα προτεραιοτητας.:down:

crypter
30-11-08, 18:35
Απο ενα σημειο και μετα πρεπει να το καταγγειλεις σε καποια αρμοδια αρχη (εστω στην προστασια καταναλωτη)
αλλιως αν δεν θες να ασχοληθεις ακυρωνεις με ενα φαξ την αιτηση και πας σε αλλον παροχο. :)

ariadgr
30-11-08, 18:38
Έπρεπε να είχες ακυρώσει πριν φτάσεις τους 9 μήνες.
Δεν σε καλύπτουν άλλοι εναλλακτικοί;
Για ποιά περιοχή μιλάμε;

vaggoulas
30-11-08, 18:46
Έχεις κάνει αίτηση για φορητότητα γραμμής ή για νέο αριθμό?Τι περιοχή είσαι?
Προτείνω το εξής.Κάνε λίγο ακόμα υπομονή και στείλε γραπτώς τα παράπονα σου στην Tellas για την μεγάλη καθυστέρηση που υπάρχει.Αν μετά από μερικές μέρες δεν σου απαντήσουν ή δεν έχει φύγει η αίτησή σου προς ΟΤΕ απλά κάνε ακύρωση και πήγαινε σε άλλο πάροχο.

kyrakos5
10-12-08, 13:12
Ευχαριστώ για τις συμβουλες guys ειμαι στη θεσσαλονίκη στη Κάτω τούμπα.Τελικά πήγα εχθές στο πλαίσιο και έκανα σύνδεση στη forthnet gia 2play.Μου είπαν απο το πλαίσιο ότι παίρνει περίπου 2 μήνες.Άντε να δούμε και με forthnet.Από ταχύτητες καμία γνώμη?ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σας !:clap:

chrismasgr
10-12-08, 16:05
Πάντως ίσως φανείς τυχερός γιατί στην Θεσσαλονίκη δεν έχει καλές ταχύτητες.

vaggoulas
10-12-08, 16:41
Ευχαριστώ για τις συμβουλες guys ειμαι στη θεσσαλονίκη στη Κάτω τούμπα.Τελικά πήγα εχθές στο πλαίσιο και έκανα σύνδεση στη forthnet gia 2play.Μου είπαν απο το πλαίσιο ότι παίρνει περίπου 2 μήνες.Άντε να δούμε και με forthnet.Από ταχύτητες καμία γνώμη?ευχαριστώ για τον ενδιαφέρον σας !:clap:
Ακύρωση στην Tellas έκανες?Μην έχεις πρόβλημα μετά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.