PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλος ROUTER για HOL?



npierr
02-12-08, 10:25
Καλημέρα σας

Μήπως γνωρίζεται ποιός άλλος router ανεξαρτήτου κόστους και μάρκας μπορεί να παίξει σε 2play στην HOL εκτός απο απο αυτούς που δίνει η ίδια?


Ευχαριστώ πολύ

DaveMurray
02-12-08, 10:35
Εγώ χρησιμοποιώ speedtouch, χάνωντας την voip λειτουργία αλλά αυτό δεν με ενδιαφέρει και τόσο πολύ, γιατί δεν έχω voip τηλεφωνία αλλά POTS - PTSN ....

Οπότε έχουμε και λέμε.... Όσοι έχουν POTS τηλεφωνία μπορούν να χρησιμοποιήσουν όποιο modem/router θελήσουν, αλλά όσοι έχουν voip τηλεφωνία από την HOL.... είναι δύσκολα τα πράγματα....

Είτε αναγκαστικά μένουν σε αυτά που δίνει, είτε δοκιμάζουν με άλλα voip adsl+2 modem/routers χακάρωντας....

Επομένως αν υπάρχει voip τηλεφωνία... λίγο χλωμό να παίζουν άλλα modem/routers.....

npierr
02-12-08, 12:02
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά μάλλον θα φύγω απο την HOL μετά απο πολλά χρόνια συνδρομιτής. Δεν γίνεται άλλο ποιά.

aa144
02-12-08, 12:04
Ποιός είναι ο λόγος που δεν σου κάνουν τα ρούτερ που δίνει η HOL; Υπάρχει θέμα συγκεκριμένο ή απλά δεν σου αρέσουν;

npierr
02-12-08, 12:24
Είναι τεράστιο θέμα που με τραβάει γύρω στον χρόνο τώρα.
Συνοπτικά να σου πω, πώς λόγο συναγερμού δεν παίζει το FRITZ (έχουν γίνει άπειρες δοκιμές για μήνες και το έχουν αποδεχθεί και οι ίδιοι) αντικαταστάθηκε με 3 διαφορετικά NetFaster τα οποία λόγο εργοστασιακού θορύβου βγάζουν <φύσημα> στο ακουστικό των τηλεφώνων αλλά ο συναγερμός παίζει κανονικά επειδή υπάρχει η επιλογή διαφορετικού τόνου στο τηλέφωνο.
Ακόμα από 18800 που συγχρόνιζα εδώ και πάνω από 8 μήνες συγχρονίζω 13800 και με attenuation μόνο 16db που λογικά και βασισμένος και στα δικά τους λεγόμενα έπρεπε να είμαι περίπου στα 17-18ΜΒ.
Σήμερα τους είπα πώς εάν δεν με καλέσει τεχνικός μέχρι το βράδυ αύριο κάνω αίτηση σε άλλο πάροχο (ψάχνω να βρω από τους τυφλούς τον μονόφθαλμο)

DaveMurray
02-12-08, 12:33
Λες και θα διορθώσεις/σώσεις τίποτα με άλλον "πάροχο"....

Αν το πρόβλημα είναι λόγω ότι υπάρχει crosstalk, η κάποιο άλλο πρόβλημα της γραμμής (όχι της δικής σου εσωτερικής) θα το λύσει ο άλλος πάροχος που θα πάρεις...;

Anyway, its your choice....

@ ADSLgr.com All rights reserved.