PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL πρόβλημα με το τηλέφωνο



alenbroson
02-12-08, 16:42
Απο χθες το πρωι μου εγινε η συνδεση στη HOL ολα καλα με το ιντερνετ αλλα δεν εχω τηλ. Πηρα τηλ. τον τεχνικο της HOL και μου λεει απο εμας ειναι ολα ΟΚ . Τι πρεπει τωρα εγω να κανω???Να τους ζητήσω να μου κανουν διακοπη και να ξαναπαω στον οτε που δεν ειχα κανενα προβλημα???Περας της ταχυτιτας
εσείς τη λετε???

alt10alt10
02-12-08, 16:44
πες μας λιγο τι τηλεφωνια εχεις τι μοντεμ ??? και γενικως πληροφοριες που θα φανον χρισημες...
επειδη ειναι πρωτη βδομαδα μπορει να αντιμετοπισεις προβληματα στην πιλοτικη λειτουργια αλλα μετα συνηθως λυνονται...

alenbroson
02-12-08, 16:48
πες μας λιγο τι τηλεφωνια εχεις τι μοντεμ ??? και γενικως πληροφοριες που θα φανον χρισημες...
επειδη ειναι πρωτη βδομαδα μπορει να αντιμετοπισεις προβληματα στην πιλοτικη λειτουργια αλλα μετα συνηθως λυνονται...

Η HOL στην περιοχη μας δινει voip και το modem που εχω ειναι το Netfaster που δινει η HOL

alt10alt10
02-12-08, 16:53
οκ κοιταξε τις ρυθμισεις αφου ειναι ολα οκ απο αυτους το προβλημα ειναι απο εσενα κατι δεν εχεις ρυθμισει καλα ... παρε την τ/υ και ζητα να σε παρει καποιος να σου πει ρυθμισεις ... ή αμα ξερει καποιο παιδι απο δω...

alenbroson
02-12-08, 17:00
Μόλις τους πηρα τηλ. και μου ειπαν της ρυθμισειις να της αφισω οπως της εχουν και θα πουν στον τεχνικο να το δει και θα με παρουν τηλ.
Δεν ξερουν τι λενε μια λενε οτι απο αυτους ειναι ολα ΟΚ και μετα λενε οτι εχει προβλημα απο τη HOL.

aa144
02-12-08, 17:12
Στο NetFaster δεν πειράζεις τίποτε, η τηλεφωνία θα λειτουργήσει πλήρως σε 2 - 3 μέρες με την ολοκλήρωση της φορητότητας.

Οπότε ψυχραιμία, θα φτιάξει μόνο του, μην το πειράζεις καθόλου.

alenbroson
02-12-08, 17:23
Στο hol managemet mou εχουν αυτα
μοιπος φταιει αυτο που εκκρεμεί???

http://imageshack.gr/view.php?file=pmmz92kvtg1eav8vz0hv.jpg

alt10alt10
02-12-08, 17:26
οχι αφου εχεις νετ απλα αργει να ανανεωθει στο τελος της βδομαδας θα εχει ολοκληρωθει πληρως ολη η διαδικασια

alenbroson
02-12-08, 17:53
τι ψευτες ειναι αυτη στη HOL σου λενε σε 2 με 3 ωρες θα ίσε ενταξη για να κανεις το συμβολεο και μετα σου κοβουν το τηλ. και περιμενεις ποτε θα σου το συνδεσουν και δεν ξερουν ουτε αυτη ποτε θα ξανα εχεις τηλ.:evil::evil::evil:

aa144
02-12-08, 22:19
Αυτοί δεν ξέρουν, όμως ξέρουμε εμείς, σε 2 - 3 μέρες θα λειτουγούν όλα κανονικά, η λειτουργία έρχεται σταδιακά μέσα σε αυτό το διάστημα.

alenbroson
03-12-08, 12:07
Τριτη μερα σημερα χωρις τηλ. και τους παίρνω τηλ. και ειμαι σε αναμονή μισή ωρα μας γραφουν κανονικά ξερετε που..... :angryr::angryr::angryr::angryr::angryr::angryr:

xmperop1
03-12-08, 14:10
Αυτοί δεν ξέρουν, όμως ξέρουμε εμείς, σε 2 - 3 μέρες θα λειτουγούν όλα κανονικά, η λειτουργία έρχεται σταδιακά μέσα σε αυτό το διάστημα.

Ασε που το τηλ. σήμα δεν μπορεί να τρέξει τόσο γρήγορα γιαυτό έχει adsl που είναι πίο γρήγορο.:p

alenbroson
03-12-08, 14:40
στην περιοχή μου(ψαχνα) ολη ώση ειμαστε στη HOL δεν εχει κανενας μα κανενενας τηλ. απο την Δευτερα!!! Αυτη παιδια ειναι η HOL σου λενε για να κανεις την αίτηση και οτι δεν θα εχεις τηλ. για 2 με 3 ωρες και μετα κανουν μερες μηνες χρονια και δεν ξερω τη αλλο ......Αλλα ουτε αυτη δεν ξερουν, τους παίρνεις τηλ. και σε γραφουν κανονικα ξερετετε που (δεν μπορω να το πω εδω) μας περνάνε για πολυ μ@λ@κες

ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ κανενας ρε παιδια μην κανει αιτηση στην HOL ....το γιατι σας το ανέφερα παραπάνω μακρια απο αυτους τους καραγκιοζιδες:allcards:allcards:allcards:allcards:allcards:allcards

aa144
03-12-08, 21:07
Τότε δεν ισχύουν αυτά που λέμε γιατί υπάρχει βλάβη σε όλη την περιοχή που βρίσκεσαι. Όταν λειτουργήσουν ξανά όλοι στη HOL τότε θα λειτουργήσει και το δικό σου.

Οργώναν τίποτε χωράφια εκεί και έκοψαν κανένα καλώδιο;

........Auto merged post: aa144 πρόσθεσε 3 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Ασε που το τηλ. σήμα δεν μπορεί να τρέξει τόσο γρήγορα γιαυτό έχει adsl που είναι πίο γρήγορο.:p


Έτσι που το λες δεν έχεις και άδικο, στη VOIP μέχρι το CPE τηλεφωνία της HOL, πράγματι η λειτουργία έρχεται σταδιακά, αρχικά έχεις εισερχόμενες μόνο στον αριθμό της HOL, μετά και στον αριθμό από φορητότητα, μετά μπορείς και να καλέσεις, σύνολο σε δυο τρεις μέρες λειτουργούν όλα εντάξει. Φυσικά το internet που πάει πιο γρήγορα έρχεται αμέσως μόλις ενεργοποιηθείς και συγχρονίσει το ρούτερ.

harris
03-12-08, 22:05
Οργώναν τίποτε χωράφια εκεί και έκοψαν κανένα καλώδιο;

Τσι χολ είσι συυυυυυυ;;:rofl::rofl::rofl::rofl:

Σόρρυ αλλά δεν άντεξα :p

alenbroson
04-12-08, 13:42
Φιλε aa144 απο εκει που περνούν τα καλώδια της HOL δεν εχει χωράφια για να τα οργώσουν

........Auto merged post: alenbroson πρόσθεσε 3 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

σημερα 4 μερες χωρις τηλ.....Και τους παίρνεις τηλ...και ολο ψεμα ψεμα ψεμα

........Auto merged post: alenbroson πρόσθεσε 117 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

μολις τωρα ηρθε και το τηλ... μετα απο 4 μερες

harris
04-12-08, 13:45
μολις τωρα ηρθε και το τηλ... μετα απο 4 μερες

:clap:

Σου εύχομαι να μην έχεις ξανά πρόβλημα με την γραμμή σου! :oneup:

alenbroson
04-12-08, 16:02
:clap:

Σου εύχομαι να μην έχεις ξανά πρόβλημα με την γραμμή σου! :oneup:

Ευχαριστω

leventis
05-12-08, 19:05
φιλε μου alenbroson γεια σου 2 ερωτισεις 8ελω να σου κανω,
1) η ταχυτητα σου ειναι αυτη που εχεις στην φωτο σου? 15650 κβ/ς ?
και 2) τι ταχυτητα υποτιθετε οτι πρεπει να εχεις ? δυλαδη για ποσο πλειρωνεις?24μβ/ς
γιατι εγω εχω το νταμπλε πλει δινω 39,90 το μηνα και η ταχυτητα μου στο σιτε που εσενα διχνει αυτην την ταχυτητα σε εμενα λεει 1600 κβ/ς και το τηλεφωνο μου οταν ειμαι σε κανενα βαρυ σαιτ πεφτει το τηλ και δεν μπορω να μιλισω (δεν ειμαι σε κανενα απομακρισμενο σημειο της χωρας αυτης που λεγετε μπανανια ειμαι θεσσαλονικη και σε κεντρικο σημειο της πολης και αυτο το προβλημα το εχω απο την πρωτη στιγμη που εκανα συνδεση στην γ@@@@νη hol)

harris
07-12-08, 23:51
leventis, πάρε στην hol και δήλωσε βλάβη. Είναι εμφανές από την περιγραφή σου ότι κάτι δεν πάει καθόλου καλά με την γραμμή, με πιθανή αιτία την κάκιστη καλωδίωση, είτε την δική σου είτε του ΟΤΕ. ;)

leventis
10-12-08, 17:50
τους εχω παρει πολλες φορες τηλ αλλα συνεχεια μου λενε τα ιδια λυση προβληματος δεν ειδα (αφτο που λενε ειναι να κατεβασω ενα αρχειο που μου στελνουν στο χολ μαιλ και να τουσ πω με ποσο κατεβαζω ενω μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα δεν εχει γινει τιποτα,εδω και 4 μηνες μπορει να τους πηρα και 20 φορες τηλ)

harris
10-12-08, 19:40
τους εχω παρει πολλες φορες τηλ αλλα συνεχεια μου λενε τα ιδια λυση προβληματος δεν ειδα (αφτο που λενε ειναι να κατεβασω ενα αρχειο που μου στελνουν στο χολ μαιλ και να τουσ πω με ποσο κατεβαζω ενω μου ειπαν οτι υπαρχει προβλημα δεν εχει γινει τιποτα,εδω και 4 μηνες μπορει να τους πηρα και 20 φορες τηλ)

Δώσε όλα τα στατιστικά της γραμμής σου.

alenbroson
15-12-08, 13:18
φιλε μου alenbroson γεια σου 2 ερωτισεις 8ελω να σου κανω,
1) η ταχυτητα σου ειναι αυτη που εχεις στην φωτο σου? 15650 κβ/ς ?
και 2) τι ταχυτητα υποτιθετε οτι πρεπει να εχεις ? δυλαδη για ποσο πλειρωνεις?24μβ/ς
γιατι εγω εχω το νταμπλε πλει δινω 39,90 το μηνα και η ταχυτητα μου στο σιτε που εσενα διχνει αυτην την ταχυτητα σε εμενα λεει 1600 κβ/ς και το τηλεφωνο μου οταν ειμαι σε κανενα βαρυ σαιτ πεφτει το τηλ και δεν μπορω να μιλισω (δεν ειμαι σε κανενα απομακρισμενο σημειο της χωρας αυτης που λεγετε μπανανια ειμαι θεσσαλονικη και σε κεντρικο σημειο της πολης και αυτο το προβλημα το εχω απο την πρωτη στιγμη που εκανα συνδεση στην γ@@@@νη hol)

εγω πληρώνω για 6 δηλ,22,90 το μηνα αλλα μεχρι τώρα εχω παραπανω ταχύτητες ενταξη δεν με ΠΕΙΡΑΖΕΙ καθόλου το μοντεμ εχει κλείδωση στα 19.530

@ ADSLgr.com All rights reserved.