PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ασύρματο τηλέφωνο



thstavr
04-12-08, 13:22
Καλημέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος πελάτης της της 4net. Έχω στο σπίτι μου ένα ασύρματο τηλέφωνο (Doro από Media Markt). Παρατήρησα οτι μόλις το βγάζω από την πρίζα, το router κάνει μόνο του restart και κλειδώνει σε υψηλότερη ταχύτητα 19Mb.Όταν το ξαναβάζω στην πρίζα ξανακάνει restart και κλειδώνει στα 15Mbit. Προφανώς κάτι συμβαίνει και βραχυκυκλώνει την γραμμή μου.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο ασύρματο , ωστε να μην έχω αυτό το πρόβλημα?

ariadgr
04-12-08, 15:40
Φιλτρο υπάρχει πριν το ασύρματο;

Lagman
04-12-08, 15:41
siemens AL 145 λειτουργεί μια χαρά είναι και eco dect . Πες μας όμως τι ασύρματο είναι αυτό που σου δημιουργεί πρόβλημα μάρκα και μοντέλο .

thstavr
04-12-08, 16:27
Υπαρχει κανονικά φίλτρο. Η μάρκα του ασύρματου είναι Doro και το πήρα από Media Markt, μοντέλο δεν ξέρω να πώ. Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο το ότι έχει δύο τηλέφωνα και μια βάση ?Πήγα σήμερα 4net και μου παν οτι πρώτη φορά το ακούν αυτό!! Μου προτείναν να παρω Siemens ή panasonic ή General Electric (το λύσαν το θέμα με τα GE !!!) .

απλά θέλω να σιγουρευτώ για την επόμενη συσκευή.

Lagman
04-12-08, 16:32
εάν θέλεις να σιγουρευτείς πάρε siemens ασύρματη γιατί και με τις ενσύρματες υπάρχει θέμα ασυμβατότητας ...

το χειρότερο απο όλα είναι οτι ο καταναλωτής όταν πάει να κάνει αίτηση στην FORTHnet δεν τον ενημερώνει κανείς για τις ασυμβατότητες που υπάρχουν με τις τηλεφωνικές συσκευές .

hel
04-12-08, 19:12
Lagman τι διαφορά έχει η ασύρματη με την ασύρματη ως προς την αναγνώριση;

Til3tSiO
04-12-08, 19:30
Για δώσε λεπτομέρειες Lagman
έχω ένα ασύρματο Siemens και δουλεύει ρολόι, έχω όμως και ένα ενσύρματο ELLKOR (αυτά που έδινε ο ΟΤΕ πριν 3 χρόνια) που ενώ δουλεύει η αναγνώριση καμία φορά εκεί που μιλάω κάνει θόρυβο και ξαφνικά δεν ακούω τι μου λένε

dancerman
04-12-08, 19:36
εάν θέλεις να σιγουρευτείς πάρε siemens ασύρματη γιατί και με τις ενσύρματες υπάρχει θέμα ασυμβατότητας ...

το χειρότερο απο όλα είναι οτι ο καταναλωτής όταν πάει να κάνει αίτηση στην FORTHnet δεν τον ενημερώνει κανείς για τις ασυμβατότητες που υπάρχουν με τις τηλεφωνικές συσκευές .

Σιγα μην βγαλει λιστα τι λειτουργει και τι οχι,χωρια που το ασυρματο μπορει να ειναι της πλακας media markt αν σου λεει κατι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.