PDA

Επιστροφή στο Forum : οκ η forthnet είναι χάλια, σε πιο πάροχο πάμε



curzondax
04-12-08, 16:38
Η κατάσταση είναι αφόρητη. Πάω να παίξω ένα παιχνίδι online και το ping είναι 1700msec όταν ο server πάει καλά για όλους τους άλλους.

Τους δηλώνω βλάβη και με γράφουν κανονικά. Να πα να χεστούν, δεν θα κάτσω να κλαίω, άλλος πάροχος.

Και το ερώτημα είναι, πιος

α) Έχει καλή "max" ταχυτητα πραγματική
β) Σε ποιον το latency είναι σταθερά χαμηλό - ή με ελάχιστες εξαιρέσεις.

Δεν θέλω μπιχλιμπίδια και λαμπάκια και double play και tripl play και νόβες. Να έχει ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Jazzer
04-12-08, 16:52
Καλύτερα να ρίξεις μια ματιά στα νήματα των παρόχων πριν αποφασίσεις, προβλήματα υπήρχαν και θα υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες, αυτή είναι δυστυχώς η πραγματικότητα.
Τέλος, καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου λόγω προβλημάτων με τη Forthnet, διαφωνώ όμως με τη λέξη "χάλια" σε τίτλο θέματος στο forum. :lock:

Vitruvian78
05-12-08, 00:12
Αν βρισκεις τη forthnet χάλια, τότε η μόνη εναλλακτική σου λύση είναι ο ΟΤΕ. Οι υπόλοιποι είναι λιγότερο αξιόπιστοι...

ownagE_
05-12-08, 00:14
Αν βρισκεις τη forthnet χάλια, τότε η μόνη εναλλακτική σου λύση είναι ο ΟΤΕ. Οι υπόλοιποι είναι λιγότερο αξιόπιστοι...

Δε νομίζω να υπάρχει πάροχος λιγότερο αξιόπιστος από τη Forthnet αυτή τη στιγμή (τουλάχιστον απο τους μεγάλους).

ΟΤΕ κι από μένα.

Vitruvian78
05-12-08, 01:07
Δε νομίζω να υπάρχει πάροχος λιγότερο αξιόπιστος από τη Forthnet αυτή τη στιγμή (τουλάχιστον απο τους μεγάλους).

ΟΤΕ κι από μένα.

Ούτε και περισσότερο αξιόπιστος όμως, πέρα απο τον ΟΤΕ! :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.