PDA

Επιστροφή στο Forum : Saturn Προσφορά



kkatris
04-12-08, 20:47
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.

Παρακολουθώ το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό αλλά μόλις τώρα αποφάσισα να γράψω τις πρώτες αράδες...
Αφορμή πήρα από το νέο φυλλάδιο του Saturn στο οποίο υπάρχει προπληρωμένο πακέτο HOL με 10€ για 8 ή 7 μήνες στα 6 ή στα 24 Mbps αντίστοιχα. Μάλλον αφορά σε 12μηνο συμβόλαιο και από ότι αναφέρεται η χρέωση μετά τον προπληρωμένο χρόνο θα είναι 16,50 για τα 6Mbps και 29,90 για τα 24 Mbps .(στο τηλέφωνο δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο , μάλλον θα πρέπει να πεταχτώ από κει αύριο...)
Είμαι κάτοχος connx στο 1 mbps σε ISDN γραμμή εδώ και 3 περίπου χρόνια και δεν είχα ιδιαίτερα προβλήματα. Σκεφτόμουν να "αναβαθμιστώ" στα 4Mbps αλλά βλέποντας την προσφορά αρχίζω να το σκέφτομαι (270€ ετήσιο κόστος στον ΟΤΕ για 4Mbps έναντι 76€ στην HOL για 6Mbps).
Μένω στην περιοχή Γκύζη 1200 μέτρα περίπου από το DSLAM (καλά το είπα; :) )
Οι απαιτήσεις μου δεν είναι μεγάλες (λίγο κατέβασμα από μένα και online game Lineage απο τον γιο μου)
-Κάποιος από την περιοχή με HOL για μια πρώτη πληροφόρηση σχετικά με την σταθερότητα της ΗΟL εκει ;
-Επίσης στο φυλλάδιο γράφει οτι για τα 24Mbps η χρέωση στην συνέχεια είναι 29,90€ , ενώ στο site της HOL διαβάζω για 20,90€....Λάθος του φυλλαδίου ή του site?
-Στο πακέτο περιλαμβάνεται ασύρματο router; Μόλις είδα στο Siite ότι δεν δίνουν WI-FI router στο προπληρωμένο...
-Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου Linksys WAG354g;
-Άλλες χρεώσεις υπάρχουν;
-Πρέπει να διακόψω εγώ το connx ή γίνεται από την HOL η διαδικασία;

Αυτά τα λίγα για αρχή :)

Ευχαριστώ

@ ADSLgr.com All rights reserved.