PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση ενεργοποίησης



Stardusted
05-12-08, 13:03
Βοήθεια συμφορουμιτες! L

Ακούστε πως εχει η ιστορία μου, οσο μπορώ συντομότερα…

Αρχη νοεμβριου κανω αίτηση στην Τελλας για το πρόγραμμα ADSL Economy μεσω δικου της δικτυου (στην Καβαλα). Την προηγούμενη πεμπτη, και ενώ ήδη ειχα επικοινωνήσει μια φορα και μου ειπαν πως περιμένουν θυρα από τον ΟΤΕ (αυτό εχει γινει σαν το «θέλω λιγο χρονο να σκεφτω, θελω να μεινω για λιγο μονη μου» όταν χωριζουν τα ζευγαρια), παίρνω πάλι τηλ και μου λενε εχει δοθεί η θυρα, περιμένετε μεσα σε 7 το πολύ μερες θα επικοινωνήσει μαζι σας τεχνικος. Μαλιστα μου ζηταει η κοπελα και δευτερο κινητο, σε περίπτωση που δεν με βρουν στο πρωτο. Το δινω.

Ξαναπερνω τηλ εχθες, μια βδομάδα μετα. Τι γινεται λεω, α μου λενε περιμένουμε θυρα από τον ΟΤΕ! Όπως καταλαβαίνετε εκει κάπου εγω τα ειδα όλα κόκκινα. Μετα από έναν μαραθώνιο συνομιλιών μιας και βαλε ώρας, και αφού ρωτάω πως γίνεται ακύρωση, καθως με παίζαν μπαλάκι εγώ να φωνάζω πως «δεν έγραψα πουθενά στην αίτηση ότι είμαι μαλάκας», παω εχθές το απόγευμα στην τοπικη Wind (Ομονοίας, στο κέντρο της Καβάλας, καθώς από εκεί είχα κάνει αρχικά την αίτηση) με σκοπό να ακυρώσω.

Εκει, αφου με ρωταει γιατι, και της λεω, μια από τις κοπελες παιρνει μπροστά μου τηλ, μου λεει, δείχνοντας μου μάλιστα μια οθόνη για να «δείτε και εσείς» πως υπάρχει θύρα τελικά. Εντάξει αν είναι ετσι λεω, για να γλιτώσω τις άλλες 30 μέρες που θα περίμενα πηγαίνοντας στην 4thnet (καθώς ήθελα εξ’αρχης να αποφύγω τον ΟΤΕ).

Παίρνω σήμερα το πρωί τηλ στην τελλας καθώς πλέον δεν εμπιστεύομαι κανέναν τους, και μου λενε δεν υπάρχει θύρα περιμένουμε (!!!!). Φανερά κουρασμένος πλέον και όχι εκνευρισμένος, της λέω το ποιηματάκι που μου έμαθαν τις μέρες αυτές, τα κάλαντα, δυο τρεις μαντινάδες χτισμένες επάνω στην βασική μελωδία των διαφημίσεων της τελλας, και μερικά σουξέ της εποχής. Λιγο πριν κλείσω το πρωτο μέρος του φαντασμαγορικού μου προγράμματος, με αφηνει στην αναμονή, για να επιστρέψει, και να μου εγγυηθεί προσωπικά πως τελικά μολις μαζί με τον υπεύθυνο ενημερώθηκε ότι σίγουρα σήμερα θα δώσουν θυρα και θα την δεσμεύσει για εμένα. Περιμένω να με πάρει τηλ το μεσημέρι (είπε, ως τις 15:00).

Όμως… της λέω οκ από εδώ και πέρα αν όντως δοθεί η θυρα τι γίνεται ? Επικοινωνεί ο τεχνικός μαζι μου μέσα σε λιγες μερες όπως μου ειχαν πει εχθές από το τμημα σας? Όχι μου λεει σε 20 μερες (το νωρίτερο (!!!!)) θα έχουν ολοκληρωθεί όλα και θα πάρει τηλ ο τεχνικός.

Ενώ εχθές μέσα στον ολο τσακωμό μια κοπέλα μου είπε πως αν όντως μου είχαν πει ότι δόθηκε θυρα, θα ειχε επικοινώνησε μαζι μου στο διάστημα το πολύ μιας εβδομάδας ο τεχνικός, αρα καταλαβαίνω και εγώ πως δεν εχει δοθει θύρα.

Τι ΣΚΑΤΑ γίνεται εκεί? Οι θυρες είναι ανοιγοκλειομενες, σαν περγκολες ? Τι νομίζουν ότι είναι, κανένα περίπτερο ?

Αν ξέρει κανείς να μου πει, έστω πια διαδικασία ακολουθείται αφού δοθει η θυρα. Είναι λίγο, πολύ? Πότε μου ειπαν ψέματα και πότε αλήθεια ?

Βοήθεια… θα καταλήξω σε ψυχίατρο.

:(

kbagos
05-12-08, 14:53
Όλα ψέματα είναι φίλε,
φύγε όσο γρηγορότερα μπορείς,
γιατί θα βρέις και τον μπελά σου.

Όσο για τον ψυχίατρο, τώρα δεν τον χρειάζεσαι ακόμα,
αν συνδεθείς θα χρεισατείς πολούς........

wireless_surfer
05-12-08, 15:17
ξέρεις πόσοι υπάλληλοι του cc Μου έχουν "εγγυηθεί προσωπικά" ?
:rofl:
αρχικά για οικονομική διαφορά και χρεώσεις που ήμουν χαζος και δεν καταλάβαινα και που μετά και τελικά πιστώθηκα,
μετά για τεχνικά προβλήματα
θα ήθελα πολύ να τους πετύχω να τους θυμίσω τις "εγγυήσεις" τα "σίγουρα" και τι να τα κάνουν

προφανως ήταν με το στυλό στο χέρι προς παραίτηση τα παιδιά είτε τον λόγο τους τον έχουν για τσιχλόφουσκα
εντύπωση μου έκανε δε η "υπεύθυνη" μία κοπελίτσα που αποκελιεται να ξεπερνούσε τα 24 και συζητούσαμε μετα απο καταγγελία
και στην vivodi ετυχε να έχω οικονομικλη διαφορά, η υπεύθυνη ήταν μια κοπελα σοβαρότατη και με πεντακάθαρο λόγο και πλήρως κατανοητή ή ξεκάθαρη αν θες και λύθηκαν άμμεσα τα προβλήματα, λυπήθηκα που έφυγα, αλλα τρομάρα μου που ήθελα τα 24Mbits
καμμία σχέση με TELLAS δηλαδή

ασε για τον ΟΤΕ, ακόμα ψάχνουμε 3 μέρες τώρα μία χρέωση κλίσης 50 λεπτών γιατί να μου σταλεί 4 μήνες μετά την διακοπή, το fax ειναι "δύσκολο" κατα τα λεγ.ομενα της υπαλλήλου για την αποστολή αμφισβήτησης/ελέγχου, πρέπει να πάω εκεί... η χρέωση είναι απο Ιούλιο μόλις έμαθα (δηλαδή σαν να μην το ήξερα, αφου απο Αϋγουστο είμαι στην ΤΕΛΛΑΣ), χωρίς να γνωρίζουμε το νουμερο, απλα "την είχαν ξεχασει", δηλαδή ΕΛΕΟΣ, καλά που δεν βρήκαν κανα χιλιάρικο ξεχασμένο δηλαδή? ή να το αναμένω κι αυτό? σε πόσους το χρέωσαν αυτό το 50αράκι απο τα 6εκκατομύρια τηλεφωνικών συνδέσεων που έχουν επισης?

LAMBIS_7
05-12-08, 15:27
Δεν ξερω αν μπορεις να κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ...... Ψάξτο λιγο....

gacp
06-12-08, 09:26
Όλα ψέματα είναι φίλε,
φύγε όσο γρηγορότερα μπορείς,
γιατί θα βρέις και τον μπελά σου.

Όσο για τον ψυχίατρο, τώρα δεν τον χρειάζεσαι ακόμα,
αν συνδεθείς θα χρεισατείς πολούς........

+1

Συμφωνώ 100%
Ακύρωσε και μείνε μακριά απο αυτούς :banned:

tsek
06-12-08, 10:02
Τέτοια ακούω και δεν το κουνάω με τίποτα απο εδω που είμαι..;)

gacp
06-12-08, 11:27
Τέτοια ακούω και δεν το κουνάω με τίποτα απο εδω που είμαι..;)

Μάγος είσαι ?
Νοσταλγώ σαν τρελός τα 1024 του ΟΤΕ. Απο την πρώτη μέρα σύνδεσης έπεσα σε πρόβλημα. 3 μήνες μετά δεν έχει γίνει τίποτε. Ούτε youtube δεν μπορώ να δώ.
Κάτσε στα αυγά σου (=ΟΤΕ). Η πλάκα είναι όταν έκανα ερώτημα αποσύνδεσης λόγο προβλημάτων χωρίς ρήτρα τι στιγμή που κατέβαζα με 4kbs (=dialup) μου απάντησαν ότι αυτή η ταχύτητα δεν αποτελεί λόγο αποσύνδεσης χωρίς ρήτρα γιατί καλύπτη τον όρο του συμβολαίου "εώς 24". :rofl::rofl::rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.