PDA

Επιστροφή στο Forum : Άνω Κυψέλη + ΟΤΕ@ Α.Κ. ΑΡΗΣ ??



mortisboy
05-12-08, 21:45
Γεια πείτε ρε παίδες υπάρχει κάνας γείτονας από Άνω Κυψέλη που ανήκει στο κέντρο ΑΡΗΣ να μοιραστώ τον πόνο μου :(:(

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καλά stats αφού είμαι αρκετά μακριά από Πεδίον Άρεως, με το Speedtouch 530 έχω 41att down & 24att up και παίζει σταθερά κάπου στα 5500mbit, με το ZYXEL έχω 39att down & 26att up όπου και εννοείται συγχρονίζει πιο ψηλά, κάπου στα 7000-7800mbit αλλά έχω αποσυχρονισμούς συνέχεια .

Αυτά όλα που σας λέω είναι τις καλές μέρες γιατί έχω φάει και 3-4 φόρες κάτι τελείως off (μέσα σε 2 χρόνια πρπ) και κλασσικά πλέον με έχουν μάθει οι τεχνικοί στο 1242,την μια ήταν prob στο dslam, την άλλη έκαναν κάτι έργα και τα g@mhs@n όλα, την άλλη άλλαξαν το καφάο εδώ στην περιοχή, και το έβαλαν ένα δρόμο πιο πάνω αλλά τα ζώα τα άφησαν χύμα σκαμμένα με τα καλώδια να φαίνονται και τσουπ ήταν το σκ που έβρεξε, πάρτα όλα off τηλεφωνο-internet για 4 μέρες( όλη η περιοχή έτσι).

Σορρυ αν σας κούρασα ρε παλικάρια αλλά πραγματικά δεν την παλεύω άλλο, ας φτιάξουν ένα mini dslam ανάμεσα, δεν με νοιάζει, εγώ όταν πήρα να κάνω την αναβάθμιση από 2 σε 8 μου είπαν "γιατί δεν βάζετε την 24ρα κύριε είναι μικρή η διαφορά" και τις λέω γιατί δεν παίζει να δουλέψει "καλά όπως θέλετε κύριε " όπως θέλετε εσείς πήγα να τις πω...αλλά τσάμπα καίει λάμπα λέω, άστο:p


Ελατέ γειτονόπουλα για προσέλθετε όλοι μαζί μπορούμε :twisted:

hel
11-12-08, 15:32
Με att 40 μια χαρά πιάνεις τα 9-10 Mbit κάτω από κανονικές συνθήκες.
Βγάλε ένα διάγραμμα από το DMT tool με το speedtouch.
Αν κάνουν έργα και τα αφήνουν στη μέση και αν η ποιότητα των γραμμών στην περιοχή σου είναι χάλια, μην περιμένεις βελτίωση στα στατιστικά.
Aυτό που προτείνουν οι τεχνικοί με τα 8 Mbit σε όσους έχουν προβλήματα είναι τελείως άκυρο , γιατί είναι αυτονόητο ότι οι περισσότεροι ασχολούνται με torrent και χρειάζονται το 1Mbit.
Επίσης , πολύ σημαντικά είναι αυτά που λες περί διακοπής τηλεφωνικής σύνδεσης , γιατί αρκετοί υποστηρίζουν ότι ο ΟΤΕ δεν αφήνει ποτέ κανέναν χωρίς τηλέφωνο...Και μιλάμε για ολόκληρη περιοχή...

mortisboy
13-12-08, 00:06
..να και κάποιος που λέει οτι μπορώ να πιάσω 10mbit, μου ανεβασες το ηθικό λέμε :)

...κοίτα η κατάσταση στην περιοχή ειναι οκ, έκαναν και αυτήν την αλλαγή στο καφάο με καινούριο και πιο κοντά σε μένα πλεον!!

...καλά αυτά για ΟΤΕ οτι δεν μένεις ποτε χωρις τηλ. ειναι μύθος, απλά δεν είναι τοσο συχνά τα περιστατικά.

..φίλε για βοήθησε με λίγο με το dmt tool(7.35), ενώ κάνω κανονικα login πατάω "start" αλλά δεν κάνει μονιτορ, κάνω κατι λάθος?

@ ADSLgr.com All rights reserved.