PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατάσταση από τεχνικούς οτε



stako
31-10-03, 14:11
Γεια χαρά σε όλους!

Αυτή τη Δευτέρα πρόκειται να έρθουν (επιτέλους) οι τεχνικοί του ΟΤΕ για να κάνουν την εγκατάσταση του ADSL στο σπίτι μου. Το πρόβλημα είναι ότι εγώ δεν θα είμαι εκεί και θα είναι μόνο η.....γιαγιά μου!!! Μη γελάτε παρακαλώ! :)

Αυτό που θέλω να μάθω είναι εαν χρειάζεται να είμαι εκεί εγώ ή δεν χρειάζεται. Δηλαδή, οι τεχνικοί απλά κάνουν την εγκατάσταση και φεύγουν ή ρωτάνε και τίποτα ειδικότερο που (μάλλον?!?) δεν θα ξέρει η καημένη η γιαγιά μου??????

Αφήστε που ανησυχώ μήπως της πουλήσουν και καμιά ΟΤΕΝΕΤ πρόσβαση 1 χρόνου και πάω μετά να πηδήσω απο κανα γκρεμό!!!

Emerald
31-10-03, 17:12
Κοίτα, εξαρτάται καταρχήν από που έχεις κάνει την αίτηση για το DSL. Αν είναι τηλεφωνικά (134) ή ιντερνετικά (www.oteshop.gr), τότε πρέπει η γιαγιά σου να υπογράψει τη σύμβαση του ΟΤΕ στο όνομά σου (θέλει εξουσιοδότηση). Αν πάλι έχεις ήδη υπογράψει την ανάλογη χαρτούρα σε κάποιο OTEShop τότε δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται ... :?

stako
31-10-03, 17:16
IC...........ωραία, αν είναι μόνο αυτό δεν υπάρχει πρόβλημα. Πάντως κανα τεχνικό θέμα δεν παίζει, right???

Emerald
31-10-03, 20:02
Τεχνικό ζήτημα δεν παίζει, εκτός και αν κάτι πάει πολυ στραβά (πχ. το modem δε συγχρονίζει με τίποτα). Αν όλα πάνε καλά, και πέραν της χαρτούρας, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Α .. φαντάζομαι ότι έχεις δείξει στη γιαγιά σου που είναι η κεντρική πρίζα τηλεφώνου του σπιτιού, right? Θα τη χρειαστεί :)

stako
31-10-03, 20:06
Τεχνικό ζήτημα δεν παίζει, εκτός και αν κάτι πάει πολυ στραβά (πχ. το modem δε συγχρονίζει με τίποτα). Αν όλα πάνε καλά, και πέραν της χαρτούρας, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. Α .. φαντάζομαι ότι έχεις δείξει στη γιαγιά σου που είναι η κεντρική πρίζα τηλεφώνου του σπιτιού, right? Θα τη χρειαστεί :)


:)

Ξέρει που είναι, φαντάζομαι θα ειναι οκ! :)

Thanks για τις πληροφορίες Emerald :)

Νικαετός
21-01-06, 01:56
Σε μένα πάντως , επειδή έλειπα , απλά άφησαν τον εξοπλισμό και ένα κινητό για να επικοινωνήσω μαζί τους , αν τυχόν συναντήσω κάποιο πρόβλημα ...εννοείται πως με χρέωσαν κανονικά . (Τότε νομίζω πως ήταν υποχρεωτική η εγκατάσταση από τον ΟΤΕ και ο εξοπλισμός) . Πάντως δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα όλα ήταν πανεύκολα (over ISDN ) .

@ ADSLgr.com All rights reserved.