PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση και πρόβλημα ενεργοποίησης νέας σύνδεσης



jkond
08-12-08, 21:29
Καλησπερα,

Θελω να μοιραστω μαζι σας το ιστορικο της νεας μου συνδεσης με το connx:

Λοιπον, εχοντας inet απο τη HOL αλλαξα σπιτι και αφου ζητησα μεταφορα περασε ο μηνας και δεν εκαναν τιποτα, το εκοψα για να παω στον ΟΤΕ που ειναι γρηγορος.
Παραθετω τα γεγονοτα με τη χρονικη σειρα που εγιναν:
-Απο τη HOL με διαβεβαιωνουν οτι εγινε η διακοπη και οτι δεν εχω καμια υπξρεσια πο την εταιρια.
-Κανω αιτηση στον ΟΤΕ για connx, μου λενε οτι εκκρεμει αιτηση αλλου παροχου και δεν μπορουμε να προχωρησουμε.
-Την αλλη μερα μου λενε οτι μπορουμε να προχωρησουμε και κανω την αιτηση.
-Την μεθεπομενη εχω inet απο τον ΟΤΕ.
-Για 24 ωρες γιατι κοβεται, αφου λεει καποιος αλλος παροχος με γυρισε σε βροχο.
-Το modem συνεχιζει να συγχρονιζει χωρις να παιρνει IP αλλα κανεις δεν ξερει που.
-Στη HOL μου λενε οτι δε συγχρονιζει σε αυτους.
-Στον ΟΤΕ το ιδιο.
-Τους εξηγω μεσα απο πολλα τηλεφωνηματα οτι ΔΕΝ εχω μιλησει με αλλο παροχο και οτι απο τη ΗΟL μου λενε οτι εγινε διακοπη.
-Μου λενε να μην παραλαβω τον εξοπλισμο που θα ερχοταν σημερα (Δευτερα 8/12) γιατι θα χρεωθω 6μηνη δεσμευση. (ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ)
-Το αποτελεσμα ειναι οτι περιμενω απο τις 4/12 να με παρουν τηλ να μου πουνε τι ακριβως συνβαινει.
-Τα σχολια σας!!!!


--ΕΛΕΟΣ--

aa144
08-12-08, 21:42
Ζήτα νέα γραμμή (από τον ΟΤΕ) γιατί έτσι που έμπλεξε το πράγμα, και εφόσον βιάζεσαι κιόλας...

Devout
09-12-08, 02:26
Δοκίμασε να κάνεις ppp με username και password otenet@otenet.gr / otenet και δες: αν συνδεθεί και πάρεις ip τότε είσαι συγχρονισμένος σε dslam οτε. Αν σου βγάλει σφάλμα τότε συγχρονίζεις σε κάποιο ιδιόκτητο δίκτυο....

hel
11-12-08, 15:21
Καλησπερα,

Θελω να μοιραστω μαζι σας το ιστορικο της νεας μου συνδεσης με το connx:

Λοιπον, εχοντας inet απο τη HOL αλλαξα σπιτι και αφου ζητησα μεταφορα περασε ο μηνας και δεν εκαναν τιποτα, το εκοψα για να παω στον ΟΤΕ που ειναι γρηγορος.
Παραθετω τα γεγονοτα με τη χρονικη σειρα που εγιναν:
-Απο τη HOL με διαβεβαιωνουν οτι εγινε η διακοπη και οτι δεν εχω καμια υπξρεσια πο την εταιρια.
-Κανω αιτηση στον ΟΤΕ για connx, μου λενε οτι εκκρεμει αιτηση αλλου παροχου και δεν μπορουμε να προχωρησουμε.
-Την αλλη μερα μου λενε οτι μπορουμε να προχωρησουμε και κανω την αιτηση.
-Την μεθεπομενη εχω inet απο τον ΟΤΕ.
-Για 24 ωρες γιατι κοβεται, αφου λεει καποιος αλλος παροχος με γυρισε σε βροχο.
-Το modem συνεχιζει να συγχρονιζει χωρις να παιρνει IP αλλα κανεις δεν ξερει που.
-Στη HOL μου λενε οτι δε συγχρονιζει σε αυτους.
-Στον ΟΤΕ το ιδιο.
-Τους εξηγω μεσα απο πολλα τηλεφωνηματα οτι ΔΕΝ εχω μιλησει με αλλο παροχο και οτι απο τη ΗΟL μου λενε οτι εγινε διακοπη.
-Μου λενε να μην παραλαβω τον εξοπλισμο που θα ερχοταν σημερα (Δευτερα 8/12) γιατι θα χρεωθω 6μηνη δεσμευση. (ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΠΟΤΕ)
-Το αποτελεσμα ειναι οτι περιμενω απο τις 4/12 να με παρουν τηλ να μου πουνε τι ακριβως συνβαινει.
-Τα σχολια σας!!!!


--ΕΛΕΟΣ--

Ξέρω παρόμοιο περιστατικό με τηλεφωνικό συμβόλαιο από ΟΝ.
Απλά το αναφέρω.

@ ADSLgr.com All rights reserved.