PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα συνδεση HOL



stetsi
10-12-08, 19:10
Παιδιά θέλω να κάνω σύνδεση στην hellas on line πείτε μου είναι καλή εταιρία η θα έχω προβλήματα;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

treli@ris
10-12-08, 19:16
Για μενα ειναι καθως δεν εχω κανενα προβλημα. Σε αλλους ομως δεν ειναι. Κανε μια αναζητηση στο κομματι που ασχολειται με την εταιρεια -> http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=24

Simpleton
10-12-08, 19:19
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Ρίξε μια ματιά στην ενότητα του φόρουμ για τη HOL:
http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=24

Έχε όμως υπόψη σου ότι θα διαβάσεις κυρίως για προβλήματα, και είναι λογικό αυτό. Πολύ συχνά γράφουμε ότι έχουμε πρόβλημα, και σπάνια ότι όλα δουλεύουν μια χαρά (επίσης λογικό, καθώς το δεύτερο θα έπρεπε να είναι αυτονόητο).

Η προσωπική μου εμπειρία:
Ενεργοποίηση φοιτητικού πακέτου σε 10 εργάσιμες (όπως μου είχαν πει στο τηλέφωνο), στις 18.11. και διακοπή σύνδεσης με την τέως Altec χωρίς κανένα πρόβλημα. Έμεινα μισή μέρα χωρίς internet καθώς ο εξοπλισμός μαζί με τους κωδικούς ήρθε την επόμενη μέρα.

stetsi
10-12-08, 19:40
Τι να πω; μέχρι τώρα είχα conn-x 1024 και τα προβλήματα ήταν πολύ μικρά 2-3 φορές μέχρι τώρα έκαναν διακοπή στο internet από τον Ιούλιο. Η απόστασή μου από την πόρτα τους (hol) είναι σε ευθεία 400-500 μ. και σε φυσική διαδρομή 300 μ. παραπάνω, νομίζετε ότι θα έχω πρόβλημα;

aa144
10-12-08, 21:05
Εξαρτάται από το αν θα πας σε 2play lite ή στο 2play ΕΩΣ 24.

Το ότι μένεις δίπλα βοηθάει για να κάνεις τα παράπονα εκεί αν χρειαστεί, πάντως το καλώδιο που θα έρθει στο σπίτι σου δεν θα ξεκινάει από το κτήριο της HOL, αλλά από το Α/Κ του ΟΤΕ, όπως και τώρα.

Στείλε τα στοιχεία της σύνδεσης που έχεις τώρα, όπως στα δίνει το ρούτερ σου.

jkoukos
10-12-08, 21:08
Πάντα η σύνδεσή μου ήταν χωρίς προβλήματα τα τελευταία 5 χρόνια. Εκεί που την "πάτησα" 2 φορές ήταν κατά την μεταφορά από ΟΤΕ, όταν την πρώτη φορά (AnyAccess σε Hibox Shared LLU) έμεινα χωρίς internet περίπου 2,5 μήνες και την δεύτερη έμεινα χωρίς τηλέφωνο για 8 ημέρες (DouplePlay Lite).

Βέβαια όπως έγραψαν και παραπάνω, είναι θέμα τύχης/ατυχίας. Εγώ μπορεί να είμαι ικανοποιημένος και ο διπλανός μου να συχτιρίζει τον παροχέα.

Delft
10-12-08, 21:38
Να πάρεις 13844 και να ρωτήσεις αν έχουν διαθέσιμες πόρτες στην περιοχή σου!!!!! Σημαντικό

@ ADSLgr.com All rights reserved.