PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεκοντρόλ του on tv box



sarou13
11-12-08, 12:55
Έχω ενεργοποιηθεί εδώ και 1 βδομάδα περίπου.Τηλέφωνο, Ιντερνετ και τηλεόραση φαίνονται να δουλεύουν καλά χωρίς διακοπές. Απλά, νομίζω ότι έχω πρόβλημα με το τηλεκοντρόλ του on tv box. Αργεί πάρα πόλύ να ανταποκριθεί. Για παράδειγμα χρειάζεται να πατίσω πολλές φορές κάποιο κούμπι για να πάρει το tv box την εντολή.Και όταν με το καλό την παίρνει αναβοσβήνει το πράσινο λαμπάκι.Είναι φυσιολογικό αυτό;Αν όντως έχω πρόβλημα μπορώ να το αλλάξω;

P.S.
Οι μπαταρίες έχουν ελενχθεί και το πρόβλημα παρουσιάζεται ανεξαρτήτου απόστασης και γωνίας του τηλεκοντρόλ απο το tv box.
Ευχαριστω

amora
11-12-08, 13:11
Έχω ενεργοποιηθεί εδώ και 1 βδομάδα περίπου.Τηλέφωνο, Ιντερνετ και τηλεόραση φαίνονται να δουλεύουν καλά χωρίς διακοπές. Απλά, νομίζω ότι έχω πρόβλημα με το τηλεκοντρόλ του on tv box. Αργεί πάρα πόλύ να ανταποκριθεί. Για παράδειγμα χρειάζεται να πατίσω πολλές φορές κάποιο κούμπι για να πάρει το tv box την εντολή.Και όταν με το καλό την παίρνει αναβοσβήνει το πράσινο λαμπάκι.Είναι φυσιολογικό αυτό;Αν όντως έχω πρόβλημα μπορώ να το αλλάξω;

P.S.
Οι μπαταρίες έχουν ελενχθεί και το πρόβλημα παρουσιάζεται ανεξαρτήτου απόστασης και γωνίας του τηλεκοντρόλ απο το tv box.
Ευχαριστω

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και μήνες. Καμιά φορά φτιάχνει, αλλά επανέρχεται. Δεν τολμώ να μπω στη διαδικασία επικοινωνίας με το cc...

billy_gr
11-12-08, 15:11
Ετσι ειναι τελικα αυτο το....πραγμα..Της Κυριακης χαρα και της Δευτερας λυπη..
Ας ελπισουμε να σουλουπωθει με καμμια αναβαθμιση...

trendyboyathens
11-12-08, 15:43
Είχα το ίδιο πρόβλημα στην αρχή πριν 1,5 χρόνο με το τηλεκοντρόλ... Δεν ξέρω πως κ τι, ίσως κ η πολύ χρήση, πάντως τώρα ανταποκρίνεται όπως κ το τηλεκοντρόλ της tv. Πάντως νομίζω ότι έφτιαξε από όταν έκλεισα το ασύρματο!

sarou13
11-12-08, 17:56
Τι εννοείς "ασύρματο";

Επίσης παρατήρησα ότι από τα κουμπάκια πάνω στο on tv box τα κανάλια αλλάζουνε πολύ γρήγορα,από το τηλεκοντρόλ χρειάζεται να πατήσω πάνω απο 5 φορές το κουμπί για να πάρει την εντολή. Άρα είναι σίγουρα πρόβλημα του τηλεκοντρολ, είτε λόγω κάποιας παρεμβολής είτε γιατί είναι το ίδιο ελλατωματικό.

trendyboyathens
11-12-08, 22:05
Τι εννοείς "ασύρματο";


Wireless / WLAN / Ασύρματο δίκτυο

@ ADSLgr.com All rights reserved.