PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetspeed 520 περιεργο πρόβλημα οταν το βγαζω απο τη μπριζα



ngtr
17-11-05, 15:26
Μερικες φορες το jetspeed μου κολλαει (δεν κανει logging στη HOL) και χρειαζεται να το βγαλω απο τη μπριζα.
Μερικες φορες ομως (εκτος των περιπτωσεων που δεν συχρονιζεται με το wan και πρεπει να το ξαναβγαλω απο τη μπριζα) μου βγαζει Κοκκινο λαμπακι Alarm και αρνειται να δουλεψει, το αφηνω εκτος ρευματος για αρκετες ωρες και ξαναφτιαχνει μονο του !!!! Τι συμβαινει ?????
Οριστε τι μου κανει μολις το ξαναβαζω στη μπριζα οταν αρνειται να δουλεψει (παρατηρηστε το 20 δευτερολεπτα μεχρι να γραψει FINAL)
( στο συννημενο, πατηστε κλικ για να τρεξει επειδη ειναι GIF !!!!!)

CRC
18-11-05, 11:12
Χρησιμοποιείς κάποιο VoIP software ???

Αλλη πιθανότητα είναι το hardware failurε αλλα θα έλεγα να μην βιαστείς να το πάρεις ως δεδομένο αυτό.

ngtr
21-11-05, 02:05
Οχι δεν χρησhμοποιω voip
Μερκες φορες λιγο πριν αναψουν ολα τα λαμπακια στο τελος, κολλαει μονο με το power και το αλαρμ λαμπακια >μονο< !
Μετα αν συγκινειται δεν αναβουν ολα τα λαμπακια και σβηνει το αλαρμ και αρχιζει να ψαχνει το wan κανονικα και να κανει log in... Σαν να κολλαει δλδ στον συγχρονισμο...

Navigator
21-11-05, 02:34
Σωστά τα λέει ο CRC το Κοκκαλο Modem τα παίζει τώρα τελευταια στη περίπτωση οταν περάσουν πακέτα Voip.Aνάβουν ολα τα Led του και μπλοκάρει για τα καλά.
Και επειδή στη αρχή και εγώ δεν το πίστευα το έκανα test πέντε φορές στη σειρά με επαναλαμβανόμενο το ίδιο αποτέλεσμα...
Επειδή πριν το Σεπτεμβριο αυτό δεν γινόταν ειναι απλό να καταλάβει κανείς τι εχουν κάνει οι
routerάδες του ΟΤΕ τελευταία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.