PDA

Επιστροφή στο Forum : Nέα γραμμή - κοροϊδια (καθυστέρηση)



gavrinos
12-12-08, 14:19
Θα τα πω σύντομα και περιεκτικά. Κάναμε τηλεφωνικώς αίτηση για νεα αριθμοδότηση σε σπίτι που νοικιάσαμε, γυρω στις 25 Οκτώβρη.

Ένα μηνα μετα, καμια ενημερωση. σε τηλεφωνική επικοινωνια, μας ειπαν οτι το τηλεφωνο του γειτονα που ειχαμε δωσει, δεν ειναι σωστό και να βρουμε αλλο (γιατι 1 μηνα δεν μας ειχαν παρει εκεινοι να μας ενημερωσουν;). Δωσαμε νεο νουμερο. Ειπαν οκ.

Αρχες Δεκεμβριου, ακομα τιποτα. Τηλεφωνο, "τι γινεται;". "δεν μας δινει θυρα ο ΟΤΕ. περιμενετε. δεν ξερουμε ποτε...".

Στελνουμε μαιλ στο crm@tellas.gr. 8/12 παιρνει τηλεφωνο μια υπαλληλος που λαμβανει τα μαιλ, λεει υπομονη, θα ερθει η θυρα. ζηταμε την προισταμενη του τμηματος φορητοτητας με την οποια σε προηγουμενη υποθεση για αλλη συνδεση, ειχαμε μπορεσει να συνεννοηθουμε. λεει "θα σας καλεσει αλλα θα σας παρω κι εγω αυριο να σας πω". καμια απαντηση απο καμια απο τις 2.

σημερα ξαναπαιρνουμε τηλεφωνο, ρωταμε τι γινεται και γιατι κανεις δεν παιρνει. ξαναζηταμε την προισταμενη.

προ ολιγου ξαναπηρε η ιδια υπαλληλος. λεει, τωρα, οτι λειπει η ταυτοτητα!!! "μα καλα, ποτε δεν ζητησατε ταυτοτητα! και αν χρειαζοταν, γιατι δεν το ζητησατε στην αρχη; και επισης, αν χρειαζεται, τωρα το πηρατε χαμπαρι οτι λειπει;". "ναι, στειλτε την και θα το προωθησουμε αμεσα". "ποσο καιρο θα παρει;". "ακομα ενα μηνα"!!!!!!!!!!!!!!!

"ακομα ενα μηνα"!!!!!!!!!!!!!!!

"ακομα ενα μηνα"!!!!!!!!!!!!!!!

"ακομα ενα μηνα"!!!!!!!!!!!!!!!

ντροπη! να φτασουμε δλδ μεσα Γεναρη, αν φυσικα εχει δωσει θυρα ο ΟΤΕ;;; δλδ για αιτηση που γινεται για μια απλη τηλεφωνική συνδεση, απο Οκτωβριο θα παμε Γεναρη; 3 μηνες;;; το 2009; σε τι εποχες ζουμε, του Α. Γ. Μπελ;;;

ντροπη. περιμενουμε την προισταμενη να παρει τηλεφωνο. αν δεν δωσει λυση ως την επομενη παρασκευη και δεν υπαρχει τηλεφωνικη γραμμη στο σπιτι, η αιτηση θα ακυρωθει και θα γινει βουκινο παντου, να ξερουν ολοι οι υποψηφιοι νεοι πελατες τι εξυπηρετηση θα τους περιμενει.

evantigger
12-12-08, 16:28
Κάνε αίτηση σε κάποιον άλλο.

gavrinos
12-12-08, 17:20
και να χασω παλι 1 μηνα τουλαχιστον; μας πηραν τηλεφωνο πριν λιγο, τους τριξαμε τα δοντια. τωρα το γυρισαν, οτι σε 10 μερες θα δωσουν γραμμη αλλα και παλι δεν τους πιστευω.

gacp
12-12-08, 17:29
Φίλε δεν διαβάζεις στο forum τι γίνεται με την Tellas ?
Αν ναι είσαι άξιος της τύχης σου.
Κάνε αίτηση στο ΟΤΕ να πάρεις τηλ σε ώρες και Dsl σε λίγες μέρες.
Το 1024 του ΟΤΕ είναι κλάσεις ανώτερο απο το "έως 24" της Tellas.
ΜΑΚΡΙΑ ! :nono:

gavrinos
12-12-08, 18:44
ναι αλλα θα ειναι και 20€ τον μηνα πιο ακριβα, το ολο πακετο τηλεφωνιας και ιντερνετ...

Mouse Potato
12-12-08, 18:46
Φίλε δεν διαβάζεις στο forum τι γίνεται με την Tellas ?
Αν ναι είσαι άξιος της τύχης σου.
Κάνε αίτηση στο ΟΤΕ να πάρεις τηλ σε ώρες και Dsl σε λίγες μέρες.
Το 1024 του ΟΤΕ είναι κλάσεις ανώτερο απο το "έως 24" της Tellas.
ΜΑΚΡΙΑ ! :nono:

Η σιγουριά σας θα σας φάει...

gavrinos
12-12-08, 18:59
ειμαι ηδη συνδρομητης της τελας στο δικο μου σπιτι. μιλαω τωρα για σπιτι συγγενους. λαχειο τελικα πού θα πεσεις...

Mouse Potato
12-12-08, 19:01
Για μένα έπρεπε πρώτα να ζητήσεις αριθμοδότηση απ' τον ΟΤΕ και μετά την έκανες προς Τελλάς...

xmperop1
12-12-08, 22:56
ναι αλλα θα ειναι και 20€ τον μηνα πιο ακριβα, το ολο πακετο τηλεφωνιας και ιντερνετ...

Ε κάτσε και περίμενε τότε, άλλωστε δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωμένη σώνει και καλά να σου δώσει γραμμή, αν γίνεται και αν......

gavrinos
13-12-08, 02:00
προφανως δεν ειναι υποχρεωμενη οπως ουτε κι εγω να περιμενω...ειναι απλα θεμα ηθικης ταξης οταν σου λενε σε 20-25 μερες και περνουν 40+, να απογοητευεσαι για την αξιοπιστια της εταιρειας.

cyber_fiber
16-12-08, 01:45
Στο συμβολαιο δεν γραφει ποτε και σε κανεναν παροχο για 20-25 μερες ολλα αυτα ειναι ενδεικτικα "αν πανε ολλα καλα"
οσο για την αξιοπιστια... ασε καλυτερα, αυτο ειναι θεμα καθαρα μονο τυχης και καλης διαθεσης ΟΤΕ.. 4νετ περιμενα 6 μηνες και δεν εγιναι τιποτα και τελλας 10 μερες, συμπερασμα δικο σου, σε αλλον μπορει να ετυχε ακριβος το αντιθετο

gavrinos
16-12-08, 10:28
δεν διαφωνώ. ολα λαχειο ειναι και το εχω καταλαβει. ωστοσο να σημειωσω οτι ως πελάτης θα ημουν ικανοποιημενος και δεν θα παραπονιομουν αν με επαιρναν τηλεφωνο στις 20 μερες και μου ελεγαν "ξερετε, δεν θα μπορεσουμε τελικά στις 25 μερες, θα γινει στις 40". επισης, αν μου ελεγαν απο την πρωτη στιγμη "ξερετε, πρεπει να μας δωσετε και φωτοτυπια ταυτοτητας για να προχωρησουμε στον οτε" και οχι να περιμενουν απο εμενα στις 40 μερες να ρωτησω "τι γινεται;" για να μου πουν "ακομα το αιτημα δεν εχει προχωρησει, περιμενουμε την ταυτοτητα. α, δεν σας την ειχαμε ζητησει; συγγνωμη, θα ξεφυγε".

ολα τελικα ειναι θεμα αξιοπιστιας και κτισιματος σχέσεως εμπιστοσύνης.

cyber_fiber
17-12-08, 01:00
δεν διαφωνώ. ολα λαχειο ειναι και το εχω καταλαβει. ωστοσο να σημειωσω οτι ως πελάτης θα ημουν ικανοποιημενος και δεν θα παραπονιομουν αν με επαιρναν τηλεφωνο στις 20 μερες και μου ελεγαν "ξερετε, δεν θα μπορεσουμε τελικά στις 25 μερες, θα γινει στις 40". επισης, αν μου ελεγαν απο την πρωτη στιγμη "ξερετε, πρεπει να μας δωσετε και φωτοτυπια ταυτοτητας για να προχωρησουμε στον οτε" και οχι να περιμενουν απο εμενα στις 40 μερες να ρωτησω "τι γινεται;" για να μου πουν "ακομα το αιτημα δεν εχει προχωρησει, περιμενουμε την ταυτοτητα. α, δεν σας την ειχαμε ζητησει; συγγνωμη, θα ξεφυγε".

ολα τελικα ειναι θεμα αξιοπιστιας και κτισιματος σχέσεως εμπιστοσύνης.


πολυ σωστα τα λες ως πελατης.. ως εταιρεια για φαντασου με οοοολλα αυτα τα προβληματα που αντιμετωπίζουν καθημερινα με τοσους πελατες, μπορουν νωμιζεις να καλουν για τετοια θεματα? γιαυτο αλλωστε υπαρχει και το τηλεφωνο, τους περνεις τηλ και ενημερώνεσαι:oneup:
6 μηνες που περιμενα την 4νετ δεν με πηραν ποτε να μου πουν οτι ο ΟΤΕ τους απέρριψε 500 αιτηματα για συνδεση, εγω επερνα ως που βαρεθηκα και εκανα αλλου αιτηση

deimοs
17-12-08, 19:35
H Tellas ειναι για τα μπαζα.Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με καινουργιο αριθμο και μου κανανε ακριβως τα ιδια.``Πιετε μας ενα αριθμο της περιοχης σας-Οχι ειναι λαθος ``κτλ.
Στον ΟΤΕ οταν εκανα τα ειχα μεσα σε 3 μερες ολα.Στην τελλας απο αρχες αυγουστου εως
αρχες νοεμβρη τιποτα.
Ειμαστε στο ελεος του θεου.
Τωρα φαινεται η απατη που στηθηκε απο τους κυβερνωντες και καλα για απελευθερωση των
επικοινωνιων.
Τον ΟΤΕ εμεις δεν τον φτιαξαμε;Ε,εις δεν τον πληρωνουμε;Να φτηνηνουν τα τιμολογια του
βασει του βασικου μισθου.
Βεβαια αυτο θε γινοταν σε μια δικαιη κοινωνια.Για αυτο πρεπει να οργανωνθουμε και να διεκδικησουμε τα δικαωματα μας...

@ ADSLgr.com All rights reserved.