PDA

Επιστροφή στο Forum : Ιδιοκτητο HOL στο Ηρακλειο Κρητης!Εντυπωσεις



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7

guzel
12-12-08, 15:07
ξεπερνοντας τα 200 Α.Κ η χολ απο σημερα εχει παρουσια και στο Ηρακλειο Κρητης...

Εντυπωσεις ενεργοποιημενων

guzel
12-12-08, 17:22
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι υπάρχει εγκατάσταση από την hellas on line, όμως δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες και δε γνωρίζουμε ημερομηνία διαθεσιμότητας.
:rofl::down:

emeliss
12-12-08, 17:28
Ωραία παρουσία! Τι έκαναν, έστησαν ικρίωμα στον χώρο του ΟΤΕ και ξέχασαν να βάλουν το dslam;

guzel
12-12-08, 17:31
dslam εχουν και τροφοδοτειται οπως λενε .. εγω ηξερα οτι δεν τους εδινε ο οτε τη μισθωμενη. τωρα λενε οτι δεν εχουν πορτες, και δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοουν.. δεν εχουν αγορασει καρτες ?η εχουν δεσμευτει? σε μια μερα δεσμευτηκαν ?:hmm:

emeliss
12-12-08, 17:36
εγω ηξερα οτι δεν τους εδινε ο οτε τη μισθωμενη. τωρα λενε οτι δεν εχουν πορτες, και δεν καταλαβαινω τι ακριβως εννοουν.. δεν εχουν αγορασει καρτες ?η εχουν δεσμευτει? σε μια μερα δεσμευτηκαν ?:hmm:
Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να μην δώσει την μισθωμένη. Φαίνεται πόσο εύρος ζώνης υπάρχει διαθέσιμο και είναι υποχρεωμένος να ενεργοποιήσει μέσα σε συγκεκριμένες (λίγες) μέρες το κύκλωμα.
Την εγκατάσταση την κάνει εργολάβος, οπότε αν μπήκε, μπήκε ολόκληρο (με κάρτες, καλωδιώσεις κλπ).

Συνεργάτες (γιατί υπαλλήλους αποκλείεται) για την μεικτονόμηση στον κατανεμητή του πελάτη βρήκε; Σημεία πώλησης;

guzel
12-12-08, 17:42
Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να μην δώσει την μισθωμένη. Φαίνεται πόσο εύρος ζώνης υπάρχει διαθέσιμο και είναι υποχρεωμένος να ενεργοποιήσει μέσα σε συγκεκριμένες (λίγες) μέρες το κύκλωμα.
Την εγκατάσταση την κάνει εργολάβος, οπότε αν μπήκε, μπήκε ολόκληρο (με κάρτες, καλωδιώσεις κλπ).

Συνεργάτες (γιατί υπαλλήλους αποκλείεται) για την μεικτονόμηση στον κατανεμητή του πελάτη βρήκε; Σημεία πώλησης;

ο οτε εγω ξερω οτι θα τους εδινε το μισθωμενο κυκλωμα μεχρι τις 30/03/2009...η εγκατασταση της χολ ειχε ολοκληρωθει πολλους μηνες τωρα στο ηρακλειο και το προβλημα ηταν η μισθωμενη

λες να μην εχουν ατομα να σεταρουν τις μεταφορες? :rofl: πλακα θα χει και λενε οτι δεν εχουν πορτες? :rofl:

οπως και να ναι εφοσον δεν ειναι ετοιμοι δεν καταλαβαινω για πιο λογο δινουν διαθεσιμοτητα?για να τσιμπησουν πελατες ενω στην πραγματηκοτητα δεν υπαρχει δικτυο?:hmm:

emeliss
12-12-08, 17:48
οπως και να ναι εφοσον δεν ειναι ετοιμοι δεν καταλαβαινω για πιο λογο δινουν διαθεσιμοτητα?για να τσιμπησουν πελατες ενω στην πραγματηκοτητα δεν υπαρχει δικτυο?:hmm:
Δεν το έκανε (σε τεράστιο πολλαπλάσιο) και η Tellas; Γιατί όχι; Για τον τεχνικό μπορεί να είναι απαράδεκτο, για τον μάνατζερ όμως είναι επιτυχία.

guzel
13-12-08, 14:37
Εφοσον τα κεντρα της χολ δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ας αφαιρεθουν απο τον χαρτη διαθεσιμοτητας του φορουμ προκειμενου να προφυλαχτουν χρηστες του φορουμ.

Η χολ ψευδεται σχετικα με την διαθεσιμοτητα του δικτυου της σε πολλες περιοχες της χωρας και ψαχνει για συνδρομητες

ownagE_
13-12-08, 15:15
Αχα, είδα κι εγώ σήμερα διαθεσιμότητα και ψήθηκα.
Αλλά αν είναι έτσι όπως τα λέτε....... :down:
Τέλος πάντων τον επόμενο μήνα θα κάνω την οποιαδήποτε κίνηση για νέο ISP.
Ελπίζω μέχρι τότε να έχουν βρεί "πόρτες" :p

guzel
13-12-08, 15:21
μπααα οπως ειπα παραπανω 30/03 :down:

ownagE_
13-12-08, 15:22
lol?

Μάλλον για conn-x φοιτητικό 8άρι με βλέπω..

karavagos
13-12-08, 15:54
Ο ΟΤΕ δεν μπορεί να μην δώσει την μισθωμένη. Φαίνεται πόσο εύρος ζώνης υπάρχει διαθέσιμο και είναι υποχρεωμένος να ενεργοποιήσει μέσα σε συγκεκριμένες (λίγες) μέρες το κύκλωμα.

Έχει γίνει μεγάλο θέμα από όλους τους παρόχους το να παραδίδει ο ΟΤΕ τα αντίστοιχα μισθωμένα κυκλώματα ταυτόχρονα με την φυσική συνεγκατάσταση. Για την ώρα στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν γίνεται κάτι τέτοιο. Επίσης δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική υποχρέωση στον χρόνο παράδοσης, μόνο τυπική (το καλό είναι ότι με τον καινούργιο κανονισμό αρκετά από αυτά αλλάζουν).

emeliss
13-12-08, 16:03
Κανένας πάροχος δεν θέλει να πληρώσει έστω μία μέρα παραπάνω το μισθωμένο. Από την ημέρα που θα το ζητήσει είναι αυστηρά καθορισμένο το διάστημα που πρέπει να παραδώσει το κύκλωμα. Τυπικά και ουσιαστικά.

karavagos
13-12-08, 16:10
Κανένας πάροχος δεν θέλει να πληρώσει έστω μία μέρα παραπάνω το μισθωμένο. Από την ημέρα που θα το ζητήσει είναι αυστηρά καθορισμένο το διάστημα που πρέπει να παραδώσει το κύκλωμα. Τυπικά και ουσιαστικά.

Δε με κατάλαβες. Συνήθως παραδίδεται η φυσική συνεγκατάσταση και δεν παραδίδεται το μισθωμένο.
Εννοείται ότι δεν πληρώνει κάποιος το μισθωμένο, παρά μόνο αφού το παραλάβει (τώρα το τί γίνεται με την φυσική συνεγκατάσταση που κάθεται μόνη της στη μέση του πουθενά είναι άλλο θέμα). Και μέχρι πρόσφατα το διάστημα δεν ήταν αυστηρά καθορισμένο για τα κυκλώματα >2 Mbps, ενώ συνεχίζει να μην είναι για τα >155 Mbps (κάτι ψήνεται και εκεί όμως).

emeliss
13-12-08, 16:16
Δεν έχει σχέση η παράδοση της φυσικής συνεγκατάστασης με το μισθωμένο. Από την ημέρα που θα παραδώσει την συνεγκατάσταση μπορεί να περάσουν μήνες μέχρι ο εργολάβος του παρόχου να ολοκληρώσει την εγκατάσταση. Γι' αυτό και δεν ζητούν νωρίς το κύκλωμα.

guzel
13-12-08, 16:28
Δεν έχει σχέση η παράδοση της φυσικής συνεγκατάστασης με το μισθωμένο. Από την ημέρα που θα παραδώσει την συνεγκατάσταση μπορεί να περάσουν μήνες μέχρι ο εργολάβος του παρόχου να ολοκληρώσει την εγκατάσταση. Γι' αυτό και δεν ζητούν νωρίς το κύκλωμα.

και εγω αυτο ξερω ,
η φυσικη συνεγκατασταση για την χολ εχει ολοκληρωθει πολλους μηνες τωρα, το προβλημα ηταν το μισθωμενο. αλλα για να λεει απο εχθες οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα θεωρητικα παρεδωσε ο οτε το μιθωμενο... προφανως δεν εχουν μισθωμενο απο τον οτε και μας δουλευουν κανονικα :down:

........Auto merged post: guzel πρόσθεσε 9 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

και υποθετω αυτο δεν γινεται μονο στο Ηρακλειο αλλα κ σε αλλες περιοχες ,

emeliss
13-12-08, 16:30
και εγω αυτο ξερω ,
η φυσικη συνεγκατασταση για την χολ εχει ολοκληρωθει πολλους μηνες τωρα, το προβλημα ηταν το μιθωμενο. αλλα για να λεει απο εχθες οτι υπαρχει διαθεσιμοτητα θεωρητικα παρεδωσε ο οτε κ το μιθωμενο... προφανως δεν εχουν μισθωμενο απο τον οτε και μας δουλευουν κανονικα :down:
Καλά μωρέ χαλάρωσε. Δεν ξέρεις σίγουρα αν είναι έτσι τα πράγματα και σε κάθε περίπτωση έχουν γίνει πολύ χειρότερα αλλού.

guzel
18-12-08, 22:22
για να δουμε ,εμφανιστηκαν τα παρακατω στα tools

HOL Foreign Phone Numbers ΕΚΚΡΕΜΕΙ
Ημερ/νία Έναρξης: 17-Δεκ-2008
Ημερ/νία Λήξης: Αορίστου χρόνου






HOL Full LLU ********** ΕΚΚΡΕΜΕΙ
Ημερ/νία Έναρξης: 17-Δεκ-2008
Ημερ/νία Λήξης: Αορίστου χρόνου






HOL Port In ********** ΕΚΚΡΕΜΕΙ
Ημερ/νία Έναρξης: 17-Δεκ-2008
Ημερ/νία Λήξης: Αορίστου χρόνου






HOL POTS Telephony ********** ΕΚΚΡΕΜΕΙ

1wraith1
29-12-08, 14:41
Τώρα πως είναι η κατάσταση; Καμία εξέλιξη;

Γιατί το σκέφτομαι για HOL Internet τώρα που μπήκε στο Ηράκλειο....

gr8_kostas
13-01-09, 01:31
Ρε παιδιά τελικά έχουμε εικόνα με την πόλη μας;;;Ενεργοποιεί συνδέσεις η HOL ή στο περίμενε;

sstratakis
14-01-09, 17:07
Και μου αρέσει πριν λίγες μέρες έκανα αίτηση για το γραφείο που είναι στο κέντρο της Αριάδνης στο Κέντρο του Ηρακλείου ο Θεός μαζί μας.

Μου είπε ότι αρχές του Φεβρουαρίου θα κάνουν την σύνδεση

alexdim
15-01-09, 00:37
καλά στο είπαν

........Auto merged post: alexdim πρόσθεσε 4 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για ναμην λέει καθένας ό,τι του κατέβει όντως δεν είχε παραδοθεί το κύκλωμα από τον ΟΤΕ.
Πάρα πολύ σύντομα θα είναι όλα έτοιμα!
Σύντεκνοι μην ανησυχείτε,σε λίγες μέρες θα δοθεί η HOL στο Ηράκλειο σε εμπορική λειτουργεία!

guzel
15-01-09, 01:19
καλά στο είπαν

........Auto merged post: alexdim πρόσθεσε 4 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για ναμην λέει καθένας ό,τι του κατέβει όντως δεν είχε παραδοθεί το κύκλωμα από τον ΟΤΕ.
Πάρα πολύ σύντομα θα είναι όλα έτοιμα!
Σύντεκνοι μην ανησυχείτε,σε λίγες μέρες θα δοθεί η HOL στο Ηράκλειο σε εμπορική λειτουργεία!

ναι πως!!μεινε ησυχος :lol:

alexdim
19-01-09, 09:50
guzel ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω φίλε μου

sstratakis
19-01-09, 10:24
alexdim, μήπως είσαι και εσύ της hol όπως λέει η διαφήμιση:respekt: ?

guzel
19-01-09, 12:48
guzel ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω φίλε μου

μα δεν υπαρχει μισθωμενη ,

εχω την αισθηση οτι δεν την θελει ακομη η χολ :whistle:

περιμενει αιτησεις... αντε καντε αιτησεις ρε παιδια :lol:

xrele
20-01-09, 01:57
Ρε παιδια
στο dslam φορτετσας υπαρχει ιδιοκτητο HOL???
Γιατι με εχουν πρηξει με τα τηλεφωνηματα τους για να βαλω HOL!!!
Νομιζω οτι η Φορτετσα εχει μονο οτε ακομα ουτε καν forthnet σωστα???

guzel
20-01-09, 14:16
αν εισαι στο κεντρο κνωσσου τοτε θα εχεις ...

KPERI
20-01-09, 14:17
Για την Λ.ΚΝΩΣΟΥ ξέρει κανείς τίποτα?
Υπάρχει δίκτυο δικό τους η μας δουλεύουν?
Και αν ναι τι ταχύτητες πιάνεται?
Ευχαριστώ πολύ.

guzel
20-01-09, 15:05
Για την Λ.ΚΝΩΣΟΥ ξέρει κανείς τίποτα?
Υπάρχει δίκτυο δικό τους η μας δουλεύουν?
Και αν ναι τι ταχύτητες πιάνεται?
Ευχαριστώ πολύ.

οχι δεν υπαρχει δικτυο για κανενα κεντρο

KPERI
20-01-09, 16:10
οχι δεν υπαρχει δικτυο για κανενα κεντρο


Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Με πήραν τηλ και επέμεναν ότι έχουν ιδιόκτητο δίκτυο εδώ στην Λ.Κνωσού και ότι θα πιάνω τουλάχιστον 14 Mb ταχύτητα,ενώ με το conn x που έχω τώρα δεν μπορώ πάνω από 4 λόγω απόστασης.
Αυτοί λέει έχουν δικό τους d slam......................................
Τι να πω??????????

alexdim
21-01-09, 00:09
Για να μην γίνομαι κουραστικός ας κάνετε λίγες ημέρες υπομονή και να μην λέμε ανακρίβειες περί μη ύπαρξης κυκλωμάτων και διάφορα άλλα τέτοια, σε λίγες μέρες η HOL θα παίζει στο Ηράκλειο και πολύ καλά σε αντίθεση με άλλους παρόχους που δίνουν 24άρες και δεν κατεβαζουν ούτε σαν 1000άρα!
Κάντε αιτήσεις άφοβα!:)

guzel
21-01-09, 00:46
14-01-09 23:37
Σύντεκνοι μην ανησυχείτε,σε λίγες μέρες θα δοθεί η HOL στο Ηράκλειο σε εμπορική λειτουργεία!


Για να μην γίνομαι κουραστικός ας κάνετε λίγες ημέρες υπομονή και να μην λέμε ανακρίβειες περί μη ύπαρξης κυκλωμάτων και διάφορα άλλα τέτοια, σε λίγες μέρες η HOL θα παίζει στο Ηράκλειο και πολύ καλά σε αντίθεση με άλλους παρόχους που δίνουν 24άρες και δεν κατεβαζουν ούτε σαν 1000άρα!
Κάντε αιτήσεις άφοβα!:)

οι ανακριβειες πως προκυπτουν?
η χολ λεει ασυναρτησιες συγκεκριμενα το CC που λεει οτι δεν υπαρχουν πορτες κατι μηνες τωρα :rofl:

8ελεις δεν υπαρχει πορτα,δεν υπαρχει μισθωμενο κλπ η ουσια ειναι μια: η χολ λεει οτι υπαρχει δικτυο απο αρχες δεκεμβριου 2008 ενω στην πραξη δεν υπαρχει.
γιατι δεν θα εχει προβλημα η χολ ? δικη της διασυνδεση εχει ?:rofl:

οπως σου ειπα παραπανω το σε λιγες μερες που λες το ιδιο λενε και οι ορισμενοι ασχετοι της χολ πολυ καιρο τωρα ειναι χαζο,

η εχεις δικτυο η δεν εχεις ,ειναι απλο!
στα μεσα μαρτιου ισως δουμε κανεναν ενεργοποιημενο.. :down::lol:

α και κατι τελευταιο: προσδιορισε μας το "σε λιγες μερες"

οποιος θελει σαφεστατα κανει αιτηση και αν την κανει online θα παρει τους 3 μηνες δωρεαν μεχρι τοτε θα εχει μεταφερθει στο ιδιοκτητο

1wraith1
21-01-09, 04:01
Αχ...πολύπαθο Ηράκλειο...

Τα ίδια δεν είχε κάνει και η Forthnet προ μηνών;

Πάντως από παλαιότερες συζητήσεις (και στο ADSLgr και στον τοπικό τύπο) υποτίθεται ότι η HOL θα ήταν ο πρώτος εναλλακτικός που θα είχε παρουσία στην πόλη...

alexdim
21-01-09, 23:25
Επειδή δεν ανοίγω συζητήσεις με προσωπικούς χαρακτηρισμούς(άσχετοι κ.τ.λ) κι επειδή ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω, ενημερώνω απλά και λιτά ότι σε λίγες μέρες το δίκτυο της ΗOL στο Ηράκλειο θα έχει δοθεί σε εμπορική λειτουργεία.Η άρπα κόλλα λογική που επικρατεί σε άλλους παρόχους τουλάχιστον στο κομμάτι ενεργοποίησης του backbone δικτύου της HOL δεν γίνεται.Γι΄αυτό και χρειάζεται λίγο υπομονή.Δεν μπορείς να λες ότι σε τάδε μέρες ξεκινάει όταν γίνονται κάποιοι έλεγχοι και ενσωμάτωση εξοπλισμών που αποσκοπούν στην καλύτερη παροχή υπηρεσιών.

Twisted_Wicked
22-01-09, 20:28
Μεχρι στιγμης ειναι ο μοναδικος isp περα απο forthnet που δινει 1mbit ul.Αν δεν εχει προβληματα με ping στο εξωτερικο οπως η forthnet και φυσικα ειναι οντως up & running στο ηρακλειο και δεν εχει βγει απλα για κυνηγι ανιδεων πελατων,τοτε με βλεπω συνδρομητη.Μεχρι τοτε ομως επιφυλασομαι.

group131
22-01-09, 21:09
Και εμένα με είχαν πάρει τις γιορτές για να μπω στο δίκτυο τους, αλλά αν δε δω έναν ενεργοποιημένο δε μπλέκω...

Ένα άλλο θέμα είναι ότι στην online αίτηση δε βλέπω τίποτα για POTS καθώς αν μιλάμε μόνο για VoIP δε ψήνομαι λόγω συναγερμού...Ξέρει κανείς τίποτα?

giorgiog13
23-01-09, 13:49
Ρε παιδια
στο dslam φορτετσας υπαρχει ιδιοκτητο HOL???
Γιατι με εχουν πρηξει με τα τηλεφωνηματα τους για να βαλω HOL!!!
Νομιζω οτι η Φορτετσα εχει μονο οτε ακομα ουτε καν forthnet σωστα???

Καλημερα παιδια!!

Σημερα με πηραν απο την φορθνετ να μου πουν οτι απο 1/1/2009 εχει ιδιοκτητο στην Φορτετσα.Να σας πω δεν το πιστευω και τοσο!Γιατι τους ρωτησα τοτε γιατι στον wizard στο site τους δεν το δειχνει και μου λεει, δεν ξερω εγω σας παιρνω απ τα κεντρικα και σας λεω οτι το βλεπω καθαρα οτι ειναι ενεργοποιημενο!!Της ειπα ενταξει...εκανα αιτηση αλλα της ειπα σε περιπτωση που για οποιονδηποτε λογο δεν υπαρχει ενεργοποιημενο δικτυο να με ενημερωσουν γιατι δεν με ενδιαφερει!Ασε να δουμε!!Εγω παντως δεν πιστευω οτι εχει ετοιμο το κεντρο της Φορτετσας γιατι θα το ειχαν κανει γνωστο και στο site...δεν τους συμφερει να μην το πουν....οποτε....μαλλον μουφα η δουλεια!!Μολις υπαρξει εξελιξη θα σας ενημερωσω!!

Οσο για την HOL απλα σας λεω οτι την εχω εδω και 2.5 χρονια (φοιτητικο) και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!Ο λογος που θα βαλω φορθνετ εαν και εφοσον υπαρχει δικτυο ειναι γιατι η ΗΟL για να βαλει στην Φορτετσα μαλλον θα περασει πολυυυυυυυυυυς καιρος!!

........Auto merged post: giorgiog13 πρόσθεσε 21 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Μολις τωρα πηρα στην Φορθνετ εγω για να μην μου βαλουν double play αλλα το φοιτητικο και μου ειπαν οτι δεν με ενημερωσαν σωστα πριν και οτι δεν υπαρχει ιδιοκτητο στην Φορτετσα.Και το ακυρωσα εντελως!Στο πρωτο τηλεφωνημα μου ειπαν οτι ειναι απο τα κεντρικα και οτι δεν βλεπει αυτη στον υπολογιστη της αυτο που βλεπω εγω απ τον wizard και οτι αυτο που βλεπει ειναι ενημερωμενο προσφατα και οτι της βγαζει οτι οντως ανηκω στο κεντρο Φορτετσας και οτι υπαρχει καλυψη!Αντιθετα τωρα που πηρα τηλ. μου ειπαν οτι προφανως εκαναν λαθος και δεν τους βγαζει οτι ειμαι Φορτετσα αλλα Κνωσου (το κεντρο του παλιου μου σπιτιου δλδ) και τους εδωσα ενα γειτονικο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει καλυψη στην Φορτετσα!Αντε εσυ ξεγκιστρωνε τωρα!!Το ακυρωσα εντελως μεχρι να τα ξεκαθαρισουν μεταξυ τους και κανουμε υπομονη!Αν και υποθετω οτι το πρωτο τηλεφωνημα δεν ηταν απο τα κεντρικα της Φορθνετ αλλα απο εταιρια προωθησεις των προϊοντων της φορθνετ.πφφφφ.....τι να πω!!??

Twisted_Wicked
23-01-09, 14:51
Μιας και εχεις hol θα σε πειραζε να ριξεις ενα tracert screenshot σε ωρα αιχμης με καποιον server του εξωτερικου?Ενδιαφερομαι για hol λογω του 1mbit ul,οταν και εφοσον υπαρξει ιδιοκτητο τουλαχιστον στο dslam που συνδεομαι.Με την forthnet ειμαι με το ενα ποδι στην εξοδο λογω lag σε online games εξωτερικου.(Εχει παει χαμενη ολοκληρη gamecard με το lag ffs ...)

xrhstos
28-01-09, 14:59
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από την HOL και είπαν ότι το δίκτυό τους στο Ηράκλειο δουλεύει!!! Κι ότι έχουν ενεργοποιημένους χρήστες!!! Είναι όντως αλήθεια;;;

Αν είναι κανένας εδώ μέσα που έχει μπει στο ιδιόκτητο της HOL ας μας πει εντυπώσεις...

Επίσης ξέρουμε αν η τηλεφωνία στο Ηράκλειο είναι PSTN ή VoIP;;;

KPERI
28-01-09, 15:09
Θα ήθελα και εγώ να μάθω αν στην Λ.Κνωσου -μετα τον Χαλκιαδακη- υπαρχει κανεις ενεργοποιημενος και αν ναι τι ταχυτητες πιανει????????????

guzel
28-01-09, 15:23
ψεματα λενε...

εγω θα ειμαι ο πρωτος ενεργοποιημενος :rofl: οταν γινει θα ενημερωσω

1wraith1
28-01-09, 16:11
ψεματα λενε...

εγω θα ειμαι ο πρωτος ενεργοποιημενος :rofl: οταν γινει θα ενημερωσω

Guzel, σε ποιό κέντρο είσαι εσυ;

guzel
28-01-09, 18:59
θερισου

alexdim
28-01-09, 22:40
Η τηλεφωνία σε όλα τα κέντρα του Ηρακλείου είναι POTS.
Λογικά θα αρχίσουν ενεργοποιήσεις μέσα σε λίγες μέρες

alexpen
02-02-09, 19:32
Παιδες...εχω σοκαριστει....μολις μιλησα με HOL. Ειμαι με shared OTE και HOL στο 1mbps μεσω διοδος.
Διαβαζω την προσφορα για φοιτητικο 6 εως 24 mbps εφ'οσον υπαρχει διαθεσιμοτητα απο το ιδιοκτητο και τους καλω λοιπον για να αναβαθμισω την ταχυτητα μου και (λογικα) να περασω σε full HOL. Με ενημερωνει λοιπον η κοπελα, οτι θα αναβαθμιστω κανονικα χωρις εξτρα χρεωση, στα 6 εως 24 (!!!!!!) οπως σας το λεω, απλα δεν μπορω να περασω σε FULL. Σοκαρομαι και την ξαναρωταω...και με διαβεβαιωνει πως ετσι θα γινει...μεσα σε λιγες ωρες (!!!!!!!!ΩΡΕΣ!!!!!!!!). Παραηπια?Γιατι μου ακουγεται παραλογο?

amoyda
02-02-09, 23:57
θερισου

τι Θερισου?:rofl:

gr8_kostas
03-02-09, 00:03
Γιατι μου ακουγεται παραλογο?

Μάλλον επειδή είναι παράλογο!

alexpen
03-02-09, 01:09
Μαλλον η κοπελα δεν ηξερε τι τησ γινοταν...εν τω μεταξυ μου πε σε μερικες ωρες θα ανβαθμιστει η ταχυτητα σας...
Της λεω σε ποσες μερες??και μου λεει δεν ακουσατε καλα ωρες!!:lol: εκει πεθανα στα γελια!
Της λεω θελω να παω σε φουλ για 6μβπς!!! μου λεει δεν γινεται οι διοδος να πανε φουλ, πρεπει να φυγουν απο το διοδος και να ξανακανουν αιτηση για φουλ...
τελος παντων θα ξαναπαρω να μιλησω με καποιον πιο ενημερωμενο!!:worthy:

gr8_kostas
03-02-09, 01:54
Μαλλον η κοπελα δεν ηξερε τι τησ γινοταν...εν τω μεταξυ μου πε σε μερικες ωρες θα ανβαθμιστει η ταχυτητα σας...
Της λεω σε ποσες μερες??και μου λεει δεν ακουσατε καλα ωρες!!:lol: εκει πεθανα στα γελια!
Της λεω θελω να παω σε φουλ για 6μβπς!!! μου λεει δεν γινεται οι διοδος να πανε φουλ, πρεπει να φυγουν απο το διοδος και να ξανακανουν αιτηση για φουλ...
τελος παντων θα ξαναπαρω να μιλησω με καποιον πιο ενημερωμενο!!:worthy:

Λες (λέω τώρα εγω...) , λες η κοπέλα να είχε δίκιο στ' αλήθεια ; Λες να είχαν ξεκινήσει αυτόματα τη διαδικασία και να κοντεύει πλέον να μεταβεί η γραμμή σου στο ιδιόκτητο ; ;)Για να δούμε...ενημέρωσε μας !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.