PDA

Επιστροφή στο Forum : Είστε ευχαριστημένοι από το Double Play της HOL ;



angelvn
12-12-08, 19:09
Κάνω αυτήν την δημοσκόπηση γιατί σκέφτομαι πολύ σοβαρά να βάλω αυτό το πακέτο...
Την ψήφο σας...

kmike
12-12-08, 19:40
Ψήφισα αρκετά για τους εξής λόγους:
Το τελευταίο εξάμηνο απουσιάζουν γενικά προβλήματα στο δίκτυο της εταιρίας καθώς και στη γραμμή μου. (ελπίζω να μην τη ματιάσω)
Παρ ότι συγχρονίζω χαμηλότερα απο τους 1-2 γνωστούς μου που έχουν αντίστοιχα πακέτα άλλων παρόχων θα έλεγα ότι η γραμμή μου είναι πιο αποδοτική στο σύνολο της ημέρας και πολύ σταθερή.
Μπορώ πάντα να βρω αρκετούς server για οn-line games με latency κάτω από 100ms.
Αν και χρειάζεται η χρήση download manager σχεδόν πάντα μπορώ να "γεμίσω" τη γραμμή μου όταν κατεβάζω από http/ftp servers.
H λειτουργία της τηλεφωνικής μου γραμμής είναι καλή και η ποιότητα επίσης καλή. Δυο - τρεις φορές το μήνα τυχαίνει να αργει μερικά δευτερόλεπτα να ανοίξει η γραμμή όταν καλώ, αλλά δεν έχω παρατηρήσει αυτό να έχει άλλες επιπτώσεις στην επικοινωνία.
Αν με ρωτούσε κάποιος τί θα ήθελα να βελτιωθεί θα έλεγα το latency με κάποιους προορισμούς στο εξωτερικό.
Αυτό, γιατί τυχαίνεi σε συγκεκριμένους servers να μην μπορείς να δεις streaming video χωρίς διακοπές, ενώ στη γραμμή ο όγκος θεωρητικά πάντα "χωράει" άνετα.
Γενικώς πάντως και πάντα σε σύγκριση με το τι συμβαίνει με το ADSL στην Ελλάδα τη δεδομένη στιγμή, αν και μπορώ ατελώς να διακόψω πλέον την υπηρεσία, δεν θα επιθυμούσα να πάω σε άλλο πάροχο. Ίσως στον ΟΤΕ, αλλά κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει η διαφορά τιμής εφόσον τα πράγματα για τις προσδοκίες μου τώρα είναι απολύτως λειτουργικά και δεν ταλαιπωρούμαι. Εύχομαι να μην αλλάξει αυτό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.