PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιο τσιγαρο σου αρεσει?



Σελίδες : [1] 2

mairi67
12-12-08, 21:03
Όπως και ο τιτλος ποιο τσιγάρο σου αρεσει ή καπνίζεις??

Επίσεις ήθελα να ρωτήσω και ποιό είναι ποιο ελαφρύ τσιγάρα-καπνός σε αυτα που κυκλοφωρουν?που να μην περιεχει σχεδον καθολου πισσα-νικοτίνη??:piratefla:cigar

manoulamou
12-12-08, 21:10
Το καλυτερο τσιγαρο ειναι το τελευταιο που σβηνεις
για να μην ξανακαπνισεις κανενα αλλο μετα.
Ειναι αρκετα νωρις για να σταματησεις να υποθηκευεις
το μελλον της υγειας σου...:)
Τα ελαφρια ειναι τελικα τα πιο βαρια, γιατι σ "αναγκαζουν"
να καπνισεις περισσοτερο προσπαθωντας ν αναπληρωσεις το κενο.

ownagE_
12-12-08, 21:53
Κανένα. :p

treli@ris
12-12-08, 21:58
Κανενα επισης. Αν δεν το εχεις αρχισει καλυτερα να το αποφυγεις ;)

mach
12-12-08, 22:01
Στο πολύ μικρό διάστημα που υπήρξα καπνιστής, μπορώ να πω ότι μόνο τα Prince δεν μου κατέστρεφαν εντελώς τη γεύση και τα έβρισκα κάπως ανεκτά.

chat1978
12-12-08, 22:07
Παρόλη την φανατίκή αντικαπνιστίλα μου, ανεξαρτήτως πεποιθήσεων δεν νομίζω ότι το θέμα αυτο πρέπει να καταλήξει σε ένα ακόμα VS.

Έχοντας δοκιμάσει διάφορα κατακαιρούς για να έχουμε και άποψη, εγώ είχα καταλήξει στα Davindoff που απλά είχαν την πιο μαλακιά άισθηση στο λαιμό. Α και σε κάτι με μέντα.

sdikr
12-12-08, 22:12
Όπως και ο τιτλος ποιο τσιγάρο σου αρεσει ή καπνίζεις??

Επίσεις ήθελα να ρωτήσω και ποιό είναι ποιο ελαφρύ τσιγάρα-καπνός σε αυτα που κυκλοφωρουν?που να μην περιεχει σχεδον καθολου πισσα-νικοτίνη??:piratefla:cigar


Αν δεν θες πίσα - νικοτίνη κόψε το, αλλιώς βρες ότι είναι καλύτερο για εσένα

karakou
12-12-08, 22:22
Ύστερα απο πολυετή εμπειρία και δοκιμές είχα καταλήξει σε καπνό:
1. drum άσπρο ή old hoborn κίτρινο.

Τσιγάρα: πέρασα απο πάρα πολλά, τελευταία είχα κολλήσει στα malboro lights. Πλέον το έχω κόψει εδώ κ 2 κ κάτι χρόνια :rtfm::closed:

mairi67
12-12-08, 22:30
Κανένα. :p


+φωνω!!;)

........Auto merged post: mairi67 πρόσθεσε 3 λεπτά και 26 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Κανενα επισης. Αν δεν το εχεις αρχισει καλυτερα να το αποφυγεις ;)

Δεν το εχω ξεκινησει και δεν σκοπεύω να το αρχίσω ποτε....

Το θεμα το ανοιξα για να δω κατα πόσο υπαρχουν (και αν ) μη καπνιστες και αν ναι αν ειναι αρκετοι σε αριθμο..και οντος...με τοσες λιγες απαντησεις και ομως οι περισσοτερες αρνητικιες..!! Ομολογω οτι δεν το περίμενα καθόλου αυτο....μη σας πω οτι περιμενα να μην υπάρχει αντικαπνιστείς..!Μπράβο ρε παιδια!:oneup:

........Auto merged post: mairi67 πρόσθεσε 2 λεπτά και 28 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Για να σας φυγει η οση και αν υπαρχει απορία δεν πρόκειται για μενα...απλα γνωστοί μου ρωτάν συνεχεια να μάθουν τα ελαφρύτερα τσιγαρα και δεν ηξερε κανενας γνωστός μου...

joeyGR
12-12-08, 22:30
Κανενα! Ειμαι φανατικος αντικαπνιστης, αν και ειναι λιγο νωρις για να το λεω αυτο. :p
Την πιο νορμαλ μυρωδια εχουν τα Black Devil :p

nikosuoa
13-12-08, 01:16
Τι το θέλεις το κάπνισμα, πεταμένα χρήματα και δημιουργούν προβλήματα...

thePrince
13-12-08, 01:36
Καπνίζω West 100s, αρκετά χρόνια τώρα και μου αρέσουν αλλά είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που ψάχνεις - είναι βαριά. Θα έπρεπε να το έχω κόψει, επίσης, πολλά χρόνια πριν αλλά έτσι είναι το τσιγάρο - εθιστικό.

lyktet
13-12-08, 03:43
Black Devil καπνό γιά στριφτό + φίλτρο άνθρακα + Rizla Liquorice (μαύρα), αλλά το καλύτερο σίγουρα είναι το ΚΑΝΕΝΑ!:oneup:

Slammer
13-12-08, 06:17
0 πισσα + 0 νικοτινη εχουν μόνο τα... καλαμάκια....

no_logo
13-12-08, 08:15
Όπως και ο τιτλος ποιο τσιγάρο σου αρεσει ή καπνίζεις??

Επίσεις ήθελα να ρωτήσω και ποιό είναι ποιο ελαφρύ τσιγάρα-καπνός σε αυτα που κυκλοφωρουν?που να μην περιεχει σχεδον καθολου πισσα-νικοτίνη??:piratefla:cigar

πες στους καπνιστές φίλους σου να ρωτήσουν τους συγγενείς του Τασσου Παπαδοπουλου (http://www.cosmo.gr/News/Cyprus/223312.html)

apok
13-12-08, 10:11
Τις απόψεις σας περι τσιγάρου μπορείτε να τις καταθεσετε αλλου;)

Εγω εδώ και πολλά χρόνια ( πάνω απο 12 ) κάνω καπνό.
Στην αρχή drum μπλε αλλά ήταν πολυ στεγνός. Τώρα κάνω craven μπλε.

Όσον αφορά την ερώτηση "0+0" θα συμφωνήσω με τον slammer.
Πες στους φιλους σου να δοκιμάσουν τα ηλεκτρονικά τσιγάρα;)

mairi67
13-12-08, 11:16
Ηλεκτρονικα τσιγαρα??:hmm:

apok
13-12-08, 11:51
google it και θα δεις:)

mairi67
13-12-08, 13:45
Μαλιστα..το είδα...και περιεχει μονο νικοτίνη....και δεν περιεχει ολες τις αλλες καρκινογονες ουσιες.... και είδα και σε μια αλλη σελίδα οτι υπάρχει και χωρίς νικοτίνη....δηλαδι τι καπνιζεις αν βγάλεις ολες τις καρκινογονες ουσιες και την νικοτινη??τι μενει???

Επισεις είδα οτι ειναι και λίγο ακριβουτσικα...:hmm:

Tiberius
13-12-08, 13:48
Συνήθως μεγάλου μήκους με όσο το δυνατό χαμηλότερες ποσότητες πίσσας και νικοτίνης.

Slammer
17-12-08, 00:03
Μαλιστα..το είδα...και περιεχει μονο νικοτίνη....και δεν περιεχει ολες τις αλλες καρκινογονες ουσιες.... και είδα και σε μια αλλη σελίδα οτι υπάρχει και χωρίς νικοτίνη....δηλαδι τι καπνιζεις αν βγάλεις ολες τις καρκινογονες ουσιες και την νικοτινη??τι μενει???

Επισεις είδα οτι ειναι και λίγο ακριβουτσικα...:hmm:

Δεν μενει τίποτα...
Υποτίθεται ότι αρχικά χρησιμοποιείται για να πέρνεις λίγη νικοτίνη και σταδιακά την κόβεις τελείως. Παράμενει μόνο η "κίνηση".... είναι δηλαδή είναι ενα ηλεκτρονικό "καλαμάκι" με σχήμα τσιγάρου και φωτάκι για καύτρα....
Η αποτελεσματικότητα του, σαν μεσο διακοπής καπνίσματος είναι συζητήσιμη.....
Είναι ακριβούτσικα γιατί το αγοράζεις μόνο μια φορά.... ουτε μικραίνει, ούτε καιγεται και φυσικά δεν το πετάς μετά τη χρήση.

FuS
17-12-08, 01:25
Όπως και ο τιτλος ποιο τσιγάρο σου αρεσει ή καπνίζεις??

Επίσεις ήθελα να ρωτήσω και ποιό είναι ποιο ελαφρύ τσιγάρα-καπνός σε αυτα που κυκλοφωρουν?που να μην περιεχει σχεδον καθολου πισσα-νικοτίνη??:piratefla:cigar

Δεν την βρίσκω και τόσο με τα τσιγάρα.
Προτιμώ ό,τι στρίβεται :)

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 3 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Η ιδέα πάντως ότι τα τσιγάρα που περιέχουν χαμηλό ποσοστό νικοτίνης είναι λιγότερο επιβλαβή, είναι λανθασμένη. Αν η βαθύτερη εισπνοή είναι το πρώτο μείον του ελαφρού τσιγάρου, το δεύτερο είναι η αύξηση της ποσότητας του καπνού που λαμβάνουμε για να διατηρηθούν τα επίπεδα της νικοτίνης σταθερά.
Ένας καπνιστής που περνάει σε πιο ελαφρύ τσιγάρο έχει την τάση να καπνίζει περισσότερο, για να δώσει στον οργανισμό του το ποσοστό της νικοτίνης στην οποία είναι εθισμένος.
Το αποτέλεσμα είναι πως μειώνει έτσι τον κίνδυνο του κάρκινου των πνευμόνων αυξάνοντας ταυτόχρονα τον κίνδυνο των καρδιαγγειακών ασθενειών.
Το αποτέλεσμα της χρήσης των ελαφρών τσιγάρων θεωρείται αρνητικό αν δεν συνοδεύεται από παράλληλη μείωση του ποσοστού της νικοτίνης.
Αυτά κάτα βάση και όχι κατά κανόνα.

DSLaManiaC
17-12-08, 01:26
Εγώ κάνω τη 2η προσπάθεια να το κόψω.
Έχω να καπνίσω ~2μιση μήνες και φαίνεται επιτυχής η προσπάθεια αυτή τη φορά.

Είδη καταλαβαίνω ΜΕΓΑΛΗ διαφορά. Από τις ανηφόρες μέχρι και τη τσέπη μου.

Κόψτε το όλοι.

kostasempo
17-12-08, 02:24
απο κάποιον που καπνιζει εδω και 16 χρονια η απάντηση ειναι σιγουρα ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ. Ειναι η πιο σιχαμερη συνηθεια.

Xguru
17-12-08, 02:49
Ως παθητικός καπνιστής εδώ και πάρα πολλά χρόνια, προτιμώ να καπνίζουν Μarlboro, με διαφορά το καλύτερο άρωμα σε αντίθεση με κάτι camel που βρωμάνε χαρμάνι. Και Winston ψιλοσυμπαθώ.

FuS
17-12-08, 03:06
απο κάποιον που καπνιζει εδω και 16 χρονια η απάντηση ειναι σιγουρα ΚΑΝΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ. Ειναι η πιο σιχαμερη συνηθεια.

Συμφωνώ αν και καπνίζω κοντά 15 χρόνια.
Η χειρότερη συνήθεια.

k0nan
17-12-08, 06:17
εγω δεν καπνιζω γιατι δεν το παω καθολου το τσιγαρο , ολοι στην οικογενια με ενα τσιγαρο στα χερια ειναι ακομη και τα αδερφια μου , 24 και 27 , εγω κανω μονο αργυλε οποτε μου ερθει αν εχω καμια καλη γευση , σηνυθως παιρνω τριαδαφυλλο ή βερικοκο. :oneup:

manoulamou
17-12-08, 20:33
Μην ξεχνατε αυτο που λεει το βιβλιο του εθνικου μας εκδοτη:
"O καιρος γαρ εγγυς (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=225374)":lol:

duende
17-12-08, 21:59
γενικα, αν ειναι να καπνισεις, καλυτερα στριφτο

πολυ καλυτερη ποιοτητα καπνου-πιο οικονομικος-μπορεις να φτιαξεις οσο χοντρο η λεπτο αναλογως την ορεξη-σβηνει μονο του αν το αφησεις και δε παει χαμενο. μπορω να εχω ενα στριφτο ολη μερα και να το καπνιζω σε δοσεις :lol:

οσον αφορα στριφτο λοιπον
οι καλυτεροι καπνοι (προσωπικη αποψη παντα)
Craven (τα παλια χαρμανια ηταν τελεια, τελευταια εχει χαλασει λιγο, αλλα ακομα παραμενει πολυ καλος)
Van Nelle κοκκινος (πιο ελαφρυς)
Drum γαλαζιος (επισης ελαφρυς)
Old holborn κιτρινος (ο ελαφρυς υποτιθεται, ειναι πιο βαρυς σε σχεση με αλλους

χαρτακια κατα προτιμιση Rizla μπλε (πολυ λεπτα), ασημι, Mascotte special και BOC (αυτα σε καπνοπωλεια, εκει εχει δεκαδες επιλογες, αρωματικα κλπ) και γενικα οτιδηποτε εκτος απο γλυκοριζα, γινεται πολυ βαρυ.επισης οσο πιο χοντρο το χαρτι περισσοτερη πισσα φυσικα

φιλτρακια τα αψογα Rizla slim τα κοκκινα με ανθρακα

απο κανονικο τσιγαρο...βασικα, ολα suck αλλα αυτα που ειναι πιο αξιοπρεπη κατα τη γνωμη μου

Dunhill fine cut γαλαζιο (οχι μπλε)
Karelia χρυσο lights

τωρα, αντικειμενικα, το καπνισμα ειναι κακο και για την υγεια και για τη τσεπη. εγω προσωπικα καπνιζω ελαχιστα, συνηθως κανενα καλο καπνο (στριφτο) η κανα cigarillo, αναλογως την ορεξη..αλλα μπορει και να περασει και μηνας και να μη βαλω τσιγαρο στο στομα. ειναι πιο πολυ μια.. απολαυση που παει παρεα με ενα καφε η με ενα ποτο...αν μπορεις να το κρατησεις ετσι, καλα ειναι

hemlock
17-12-08, 22:14
γενικα, αν ειναι να καπνισεις, καλυτερα στριφτο

πολυ καλυτερη ποιοτητα καπνου-πιο οικονομικος-μπορεις να φτιαξεις οσο χοντρο η λεπτο αναλογως την ορεξη-σβηνει μονο του αν το αφησεις και δε παει χαμενο. μπορω να εχω ενα στριφτο ολη μερα και να το καπνιζω σε δοσεις :lol:

οσον αφορα στριφτο λοιπον
οι καλυτεροι καπνοι (προσωπικη αποψη παντα)
Craven (τα παλια χαρμανια ηταν τελεια, τελευταια εχει χαλασει λιγο, αλλα ακομα παραμενει πολυ καλος)
Van Nelle κοκκινος (πιο ελαφρυς)
Drum γαλαζιος (επισης ελαφρυς)
Old holborn κιτρινος (ο ελαφρυς υποτιθεται, ειναι πιο βαρυς σε σχεση με αλλους
Δεν ειναι καπνοι αυτοι....Καπνιζα χρονια old holborn κιτρινο και να σου πω οτι εχει καταληξει σαν τον drum...Μοναχα το δεντρο λειπει απο μεσα...;)
Βρηκα νεο χαρμανι που πλησιαζει τον παλιο καλο holborn...Pall mall green (καπου μπορει να βρεις και τον πορτοκαλι)


χαρτακια κατα προτιμιση Rizla μπλε (πολυ λεπτα), ασημι, Mascotte special και BOC (αυτα σε καπνοπωλεια, εκει εχει δεκαδες επιλογες, αρωματικα κλπ) και γενικα οτιδηποτε εκτος απο γλυκοριζα, γινεται πολυ βαρυ.επισης οσο πιο χοντρο το χαρτι περισσοτερη πισσα φυσικα
Πως μπορεις και καπνιζεις με αυτα τα χαρτακια...Δεν σε ενοχλει το οτι σβηνουν αμεσως?:hmm:
Rizzla λευκα στριβω εγω...



φιλτρακια τα αψογα Rizla slim τα κοκκινα με ανθρακα
Που τα βρησκεις τουτα?

duende
17-12-08, 22:24
Δεν ειναι καπνοι αυτοι....Καπνιζα χρονια old holborn κιτρινο και να σου πω οτι εχει καταληξει σαν τον drum...Μοναχα το δεντρο λειπει απο μεσα...;)
Βρηκα νεο χαρμανι που πλησιαζει τον παλιο καλο holborn...Pall mall green (καπου μπορει να βρεις και τον πορτοκαλι)
βασικα, εχω καιρο κα κανω old h. ισως να αλλαξε και αυτος..:down: τωρα κανω craven οσο ειναι ακομα καλος..(αλλα και παλι, καμια μα καμια σχεση με τον craven πριν 2-3 χρονια...)


Πως μπορεις και καπνιζεις με αυτα τα χαρτακια...Δεν σε ενοχλει το οτι σβηνουν αμεσως?:hmm:
Rizzla λευκα στριβω εγω...
ακριβως επειδη σβηνουν ευκολα μου αρεσουν. απλα προσεχω να μη κανω πολυ σφιχτο το τσιγαρο ωστε να μη σβηνει με τη μια..




Που τα βρησκεις τουτα?
καλη ερωτηση :lol: τα εχω παρει μερικες φορες απο ενα γωνιακο μινι μαρκετ στη καλλιθεα, αλλα ψαχνοντας στο google δε μπορεσα να βρω τιποτα σχετικο..:hmm:
ειναι σε μεγεθος σαν τα slim, αλλα με χαρτινο περιβλημα και ανθρακα στη μεση. ισως σε κανα καπνοπωλειο?..(η στη καλλιθεα :p)

edit: η νεα version του φορουμ κανει μλκιες :p

hemlock
17-12-08, 22:25
καλη ερωτηση :lol: τα εχω παει μερικες φορες απο ενα γωνιακο μινι μαρκετ στη καλλιθεα, αλλα ψαχνοντας στο google δε μπορεσα να βρω τιποτα σχετικο..:hmm:
ειναι σε μεγεθος σαν τα slim, αλλα με χαρτινο περιβλημα και ανθρακα στη μεση. ισως σε κανα καπνοπωλειο?..(η στη καλλιθεα :p)
Trick ειναι αυτο με το να αφηνεις να σβηνει το τσιγαρο (λογω χαρτιου)?
Εχω δει οτι το κανουν πολλοι και ουσιαστικα το εχουν συνδιασει στο μυαλο τους με το καπνος + στιψιμο= λιγα τσιγαρα (και ακομα λιγοτερα αν σβησει κλπ)...Ισχυει και για σενα αυτο?

duende
17-12-08, 22:28
πρακτικα ναι, κανεις λιγοτερα και πανε και λιγοτερα χαμενα καθως δε καιγεται τσαμπα το τσιγαρο. συν οτι αμα βαριεσαι να στριψεις μπορει να μη το καπνισεις ουτως η αλλως, οποτε παλι, λιγοτερα τσιγαρα..

hemlock
17-12-08, 22:35
πρακτικα ναι, κανεις λιγοτερα και πανε και λιγοτερα χαμενα καθως δε καιγεται τσαμπα το τσιγαρο. συν οτι αμα βαριεσαι να στριψεις μπορει να μη το καπνισεις ουτως η αλλως, οποτε παλι, λιγοτερα τσιγαρα..
Μπα...Εγω δεν το εχω φιλοσοφισει κατα αυτον τον τροπο...:hmm:
Οταν βρισκομαι σε οργασμο (δουλεια πχ) το πακετο των 25γρ φευγει και σε μια μερα...
Αν οχι σε 2+...
Περα του παραπανω, εχεις και την χαλια (σκατα ειναι η ενναλακτικη λεξη) οταν το ξαναναβεις...;)

giorgosa5
17-12-08, 22:40
κανενα το΄χω κοψει εδω και 6 χρονια.

duende
17-12-08, 22:41
ουτε εγω το κανω ετσι για αυτο το λογο, απλα σου λεω οτι στη πραξη, το αποτελεσμα (για μενα τουλαχιστον) ειναι αυτο...

επισης, μιας και το θεμα ειναι γνωμες σχετικα με ειδη τσιγαρου και καπνου κατ'επεκταση, και οχι το τσιγαρο καθαυτο, ας μη το κανουμε και αυτο το thread καπνιστες vs αντικαπνιστες..

karakou
17-12-08, 22:45
Μπα...Εγω δεν το εχω φιλοσοφισει κατα αυτον τον τροπο...:hmm:
Οταν βρισκομαι σε οργασμο (δουλεια πχ) το πακετο των 25γρ φευγει και σε μια μερα...
Αν οχι σε 2+...
Περα του παραπανω, εχεις και την χαλια (σκατα ειναι η ενναλακτικη λεξη) οταν το ξαναναβεις...;)
Είναι πολύ βλαβερό αυτό γιαυτό έχει και τόσο χάλια γεύση. Αυτό είναι το κακό των λεπτών rizzla

KIT-XDestroyerGR
17-12-08, 23:03
Αν θες να κοροιδεψεις τον εαυτο σου καπνιζε τα silk cut με 1 πισσα και 0,1 νικοτινη

FuS
17-12-08, 23:46
Duende γενικά τα rizla μπλε δεν θεωρούνται λεπτά χαρτάκια αλλά είναι μεσαία (για μένα ψιλοχοντρά).
Λεπτά από smoking ασημί και κάτω (όχι rizla ασημί που είναι πιο χοντρά από smoking).

duende
18-12-08, 00:56
αν δε κανω λαθος, τα ασημι ειναι τα πιο λεπτα της rizla, τα ασπρα ειναι πιο χοντρα..:hmm:

FuS
18-12-08, 01:33
αν δε κανω λαθος, τα ασημι ειναι τα πιο λεπτα της rizla, τα ασπρα ειναι πιο χοντρα..:hmm:

Τα ασημί rizla είναι τα πιο λεπτά rizla απλά εννοώ ότι σε σχέση με άλλα χαρτάκια είναι πιο χοντρά και γενικά θεωρούνται average ---> λεπτά σε πάχος και όχι πολύ λεπτά :)
(σε σχέση με διάφορα χαρτάκια εμπορίου)

Έχω κόλλημα με χαρτάκια και μαζεύω από παντού. Υπάρχουν κοντά 420 διαφορετικά χαρτάκια όλα κι όλα. Τα smoking που αναφέρω είναι πολύ γνωστά χαρτάκια όπως τα rizla και το έδωσα ως παράδειγμα.

mairi67
18-12-08, 15:29
Να κανω μια ενημερωτικη ερωτηση..πόσα τσιγάρα μπορείς να κανεις με ενα πακετο καπνό?Το ξερω οτι μετράει η ποσότητα καπνου που θα βάλεις αλλα περιππου...πανω-κατω...:whistle:

cris_9042
18-12-08, 15:35
MALBORAKIA ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΜΕΤΑ.

........Auto merged post: cris_9042 πρόσθεσε 2 λεπτά και 41 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Να κανω μια ενημερωτικη ερωτηση..πόσα τσιγάρα μπορείς να κανεις με ενα πακετο καπνό?Το ξερω οτι μετράει η ποσότητα καπνου που θα βάλεις αλλα περιππου...πανω-κατω...:whistle:


ΓΥΡΩ ΣΤΑ 50 ΤΣΙΓΑΡΑ.ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΝΟΥ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙΣ.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ.

KLG
18-12-08, 17:01
Δεν ειναι καπνοι αυτοι....Καπνιζα χρονια old holborn κιτρινο και να σου πω οτι εχει καταληξει σαν τον drum...Μοναχα το δεντρο λειπει απο μεσα...;)
Βρηκα νεο χαρμανι που πλησιαζει τον παλιο καλο holborn...Pall mall green (καπου μπορει να βρεις και τον πορτοκαλι)


Έχουν βγει καπνοί στην Ελλάδα στα 12,5 gr ? Με τους 25αρηδες μαζεύεται το τρίμα στο τέλος και ξερένονται κιόλας...

mairi67
19-12-08, 14:36
50 τσιγάρα???και εχουν γυρω στα 3 ευρο??ε τοτε συμφερει σε καποιους αυτα...Παντος ευχαριστω για την ενημερωση ....:)

apok
19-12-08, 14:38
Ότι συμφέρει συμφέρει.

Βάλε και άλλο 1,20€ τα φιλτράκια( swan );)

4.20 το συνολο

hemlock
19-12-08, 14:45
Έχουν βγει καπνοί στην Ελλάδα στα 12,5 gr ? Με τους 25αρηδες μαζεύεται το τρίμα στο τέλος και ξερένονται κιόλας...
Ενα φεγγαρι κυκλοφορουσε ο virginia σε 12,5gr πακετο....

mairi67
19-12-08, 20:56
Ότι συμφέρει συμφέρει.

Βάλε και άλλο 1,20€ τα φιλτράκια( swan );)

4.20 το συνολο

Και απο χαρτακια τι γινεται??

tsigaraki
20-12-08, 01:44
χαζη ερωτηση
δεν βαζει κανεις στο στομα του κατι που δεν εχει γευση :rofl:
Τι να κανεις κοπελια ενα τσιγαρο ελαφρυ?
τα τσιγαρα ειναι για να μαστουρωνεις και να εθιζεσαι
οχι για να δειχνεις μαγκια!

dwrean1
20-12-08, 01:47
Όπως και ο τιτλος ποιο τσιγάρο σου αρεσει ή καπνίζεις??

Επίσεις ήθελα να ρωτήσω και ποιό είναι ποιο ελαφρύ τσιγάρα-καπνός σε αυτα που κυκλοφωρουν?που να μην περιεχει σχεδον καθολου πισσα-νικοτίνη??:piratefla:cigar

Μου αρεσει Αυτο που δεν καπνιζει ο διπλανος στην καφετερια.
Οταν βγηκε εκεινος ο νομος επι πασοκ που χωριζε σε καπνιστες και μη καπνιστες
μετα αλλαξε κυβερνηση και καταστρατηγηθηκε.
Και τωρα επειδη το ζηταει η ΕΟΚ θα ξαναεφαρμοστει.

@ ADSLgr.com All rights reserved.