PDA

Επιστροφή στο Forum : Ασυρματο ρουτερ δωρο με conn-x για τα Χριστουγεννα



Σελίδες : [1] 2

baskon
12-12-08, 21:12
Επειδη κοιταγα για ενα φιλο για το conn-x είδα ότι μαλλον σημερα επανηλθε η προσφορα για το ασυρματο ρουτερ δωρο.Τι δινουν αραγε?Μαλλον Baudtek? ¨Η οτι να ναι?

savras1977
12-12-08, 23:05
εγώ για 4 μέρες πήρα ενσύρματο!!! έχασα το ασύρματο για λίγες ώρες

Georgevtr
13-12-08, 16:43
Προσφορα για γελια και για κλαμματα

Xorxhs
13-12-08, 19:56
δε δινουν ενα ασυρματo alacatel v7?

djuan1988
13-12-08, 20:07
Στη φωτογραφία πάντως έχει το sagem 1500.

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=602&hop=h

GeorgeSot
13-12-08, 21:45
Στη φωτογραφία πάντως έχει το sagem 1500.

http://www.oteshop.gr/page_content.asp?wid=602&hop=h

Στην διαφημιση παντως στην TV δειχνει ενα sorry δεν ξερω τι μαρκα ειναι αλλα ειναι μαυρο γυαλιστερο και τετραγωνο....

noname85
13-12-08, 22:09
μεγαλη προσφορα για χριστουγεννα.χαχαχα.ολοι δινουν δωρο παγια και ο οτε δινει router!

astronaut
13-12-08, 23:21
Τουλάχιστον είναι ντιζαϊνάτο!!!

FuS
14-12-08, 01:08
Το ρούτερ που θα πάρει ο πελάτης είναι ανάλογα με την διαθεσιμότητα του καταστήματος.
από τα γνωστά router που δίνει ο οτε ;)

Για το 134 που ξέρω σίγουρα έχει baudtec και sagem 1500wg.

Μην βιάζεστε, να είστε αισιόδοξοι :)

Και πέρυσι τέτοια εποχή κάποιοι γκρινιάζανε ότι το δώρο χριστουγεννιατικου conn-x (2007) ήταν μόνο το wifi router και το mp3 με τα headsets ΑΛΛΑ 10 μέρες μετά έσκασε μια γεναία μείωση τιμών, απρόβλεπτα ίσως για πολλούς :oneup:

Οπότε μην τον καταδικάζετε ακόμη :)

aa144
14-12-08, 11:24
εγώ για 4 μέρες πήρα ενσύρματο!!! έχασα το ασύρματο για λίγες ώρες

Δηλαδή αν πάρεις τηλ. και το ζητήσεις δεν θα στο δώσουν (έστω με επιπλέον δέσμευση 6 μηνών);

lunatic323
14-12-08, 13:55
ρε παιδια δεν μας αφηνουν με τα ρουτερ...καμια καλη μειωση τιμων, αυτο θα ειναι ωραιο δωρο!;)

GeorgeSot
14-12-08, 14:15
ρε παιδια δεν μας αφηνουν με τα ρουτερ...καμια καλη μειωση τιμων, αυτο θα ειναι ωραιο δωρο!;)

+1111111

chemboy
14-12-08, 14:49
Συμφωνώ ότι καλύτερα για δώρο θα ήταν μια γενναία μείωση τιμών από ένα μπακαλοrouter Baudtec ή Sagem ή Philips (λέω αυτά που έχει). Αν τώρα έδινε κανένα ασύρματο Speedtouch το συζητάμε. Πάντως όποιος ενδιαφέρεται για ένα δώρο που πραγματικά αξίζει με το Conn-x ας δει λίγο και την προσφορά του You με ένα PNA GPS Navigon των 100 ευρώ περίπου δώρο. Εγώ αυτό παρείγγειλα, υπέγραψα όλα τα χαρτιά και το παραλαμβάνω από Δευτέρα. Επιτέλους θα ξεφορτωθώ και την τρισκατάρατη Forthnet και τα μύρια προβλήματά της τελευταία. Ας ελπίσω να μην έχω νέα προβλήματα με τον Εθνικό μας Τηλεπικοινωνιακό νταβαντζή!

FuS
15-12-08, 01:03
Και εγώ μαζί σας είμαι, και εγώ μείωση τιμών επιθυμώ.

Ότι μάθω από αύριο θα μπω και θα ενημερώσω :)

(αν και μάλλον τα σχέδια του οτε θα είναι διαφορετικά)

Georgevtr
15-12-08, 01:54
Δηλαδή αν πάρεις τηλ. και το ζητήσεις δεν θα στο δώσουν (έστω με επιπλέον δέσμευση 6 μηνών);
Oχι,δυστυχως Η ευτυχως.

FuS
15-12-08, 01:58
Δηλαδή αν πάρεις τηλ. και το ζητήσεις δεν θα στο δώσουν (έστω με επιπλέον δέσμευση 6 μηνών);


Ακριβώς, όπως λέει και ο roumanos21r, δεν θα στο δώσουν.
Και να ήθελαν δηλαδή δεν μπορεί να περαστεί (κατά αυτόν τον τρόπο) στο woms.

baskon
15-12-08, 10:57
Οπως και να εχει η προσφορα ειναι καλυτερη απτο να σου δινουν απλα ενα ενσυρματο ρουτερ..Το θεμα ειναι αν υπαρχει πουθενα κανενα speedtouch 585v7?..
Παντως φιλος που μενει στο Αργος ειχε βρει speedtouch Πριν 20 μερες :)

chemboy
15-12-08, 11:03
Οπως και να εχει η προσφορα ειναι καλυτερη απτο να σου δινουν απλα ενα ενσυρματο ρουτερ..Το θεμα ειναι αν υπαρχει πουθενα κανενα speedtouch 585v7?..
Παντως φιλος που μενει στο Αργος ειχε βρει speedtouch Πριν 20 μερες :)


Μπορείς να αγοράσεις από Forthnet Shop (χωρίς να κάνεις σύνδεση στη Forthnet).

curzondax
15-12-08, 22:04
Πήρα σήμερα να ανοίξω μια γραμμή και μου το πρότεινε ο τύπος ότι είναι δώρο.

Λέω ναι εννοείται.

Μετά μου πετάει ένα - για την γραμμή γενικά - ότι είναι 6-μηνη και αν κοπεί πληρώνεις το υπόλοιπο.

Με κορόιδεψε; Θα μπορούσα να πάρω τη σύνδεση χωρίς εξάμηνη;

(καλά δεν επείγει και τόσο το θέμα διότι ίσως το χρειαστώ το router και δεν με βλέπω να την κόβω την σύνδεση, απλά πληροφοριακά)

FuS
15-12-08, 22:38
Πήρα σήμερα να ανοίξω μια γραμμή και μου το πρότεινε ο τύπος ότι είναι δώρο.

Λέω ναι εννοείται.

Μετά μου πετάει ένα - για την γραμμή γενικά - ότι είναι 6-μηνη και αν κοπεί πληρώνεις το υπόλοιπο.

Με κορόιδεψε; Θα μπορούσα να πάρω τη σύνδεση χωρίς εξάμηνη;

(καλά δεν επείγει και τόσο το θέμα διότι ίσως το χρειαστώ το router και δεν με βλέπω να την κόβω την σύνδεση, απλά πληροφοριακά)

Βασικά δεν σε κορόιδεψε.

Έχεις δύο επιλογές:
α) ή την πάιρνεις 6μηνη με την προσφορά δώρο χωρίς να πληρώσεις τέλη ενεργοποίησης
ή
β) την πάιρνεις Αορίστου (χωρίς δέσμευση), πάλι με την προσφορά δώρο αλλά πληρώνεις τέλη ενεργοποίησης.

Τα τέλη ενεργοποίησης (μόνο στην αορίστου) είναι 35 ευρώ + ΦΠΑ = 41,62 ευρώ

savras1977
15-12-08, 23:16
πάντως εγώ που έχασα το ασύρματο για λίγα 24ωρα, έλαβα με courier από το 134, 2 συσκευές. Το SAGEM FAST 840 και το BAUDTEC T263R1U-B0... είναι λογικό να μου στέλνουν 2 συσκευές;

FuS
16-12-08, 01:19
πάντως εγώ που έχασα το ασύρματο για λίγα 24ωρα, έλαβα με courier από το 134, 2 συσκευές. Το SAGEM FAST 840 και το BAUDTEC T263R1U-B0... είναι λογικό να μου στέλνουν 2 συσκευές;

Το 134 την προηγούμενη εβδομάδα για μερικές μέρες, σε ISDN γραμμή, έδινε μαζί με το ενσύρματο και ένα usb modem (τη μπακατέλα το sagem) για να τα ξεφορτωθούν.

Οπότε, ναι, καλώς σου ήρθε. Δεν κάνανε λάθος :)
(ούτε πρόκειται φυσικά να χρεωθείς γι' αυτό)

pmamatsis
16-12-08, 21:04
Παιδιά καλησπέρα,
αν ο ΟΤΕ στην προσφορά δίνει όντως το router το οποίο απεικονίζεται στο site και στην
διαφήμηση τότε 100% είναι το SpeedTouch 585v7, το γνωρίζω επειδή και εγώ αυτό έχω !
Τότε βέβαια που έκανα την ενεργοποίηση της ADSL σύνδεσής μου έπρεπε να το πληρώσω
45 euro αλλά.....χαλάλι ! Το router μου έχει βγεί πολύ καλό ! :worthy:
Αρκεί βέβαια.....να μην είναι κάποια από αυτές τις περιπτώσεις που άλλο δείχνουμε και για
άλλο λέμε ότι έχουμε απόθεμα ! :hmm:

Φιλικά,
Παναγιώτης.

olympus
16-12-08, 21:15
Ας δώσουν πρώτα το σταθερό - αδιάλυπτο internet :lol: που διαφημίζουν και ας αφήσουν κατα μέρους την "ψευτοδωροδοκία" με το wi-fi router.

anti
17-12-08, 13:24
Μόλις ήρθε ο courier με το Sagem Fast 2404 παραμάσχαλα... Ασύρματο αν και δεν του φαίνεται. Προφανώς έχει εσωτερική κεραία... Στο 134 πάντως μου είχαν τάξει Bautec. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, δηλαδή.

chemboy
17-12-08, 18:06
Παιδιά όποιος πάρει ασύρματο router Speedtouch από τον ΟΤΕ αυτές τις μέρες εννοείται ότι το λέει...

FuS
17-12-08, 18:48
Παιδιά όποιος πάρει ασύρματο router Speedtouch από τον ΟΤΕ αυτές τις μέρες εννοείται ότι το λέει...

To 134 δεν έχει πάντως ούτε θα φέρει.
Στο λέω απλά για να μην περιμένεις τζάμπα :)

(Όσον αφορά τον εξοπλισμό, δεν θα μείνει έτσι, θα μπει και κάτι επιπλέον αλλά δεν έχει δοθεί ακόμη τελική απόφαση στο τι θα είναι οπότε αναμονή. Με την ελάχιστη επιφύλαξη αυτό)

Το θέμα είναι αν θα κάνει κάτι με τις τιμές :hmm:
(αν και χλωμό κάπως μιας και μάλλον υπηρεσίες θα παρουσιάσει παρά μείωση τιμών :hmm: Έτσι για να μεγαλώνει το συνολικό ποσό/μήνα :rofl: )

chemboy
17-12-08, 19:45
Πάντως ένα σωστό router δεν μπορούν να φέρουν! Τόσο καιρό έχουν αυτά τα αποτυχημένα Baudec και τα Philips. Άντε και κανένα Sagem μέσα μέσα. Εννοώ πάντα τα ασύρματα που τώρα τα δίνουν και δώρο. Εντάξει για ενσύρματα πες τρώγονται, ασύρματα όμως να έχουν τα προηγούμενα 3 και μάλιστα σε άλλες συνθήκες (εκτός τωρινής προσφοράς) να τα χρεώνουν και πανάκριβα! Δεν έχω απαίτηση να δίνουν Cisco αλλά θα μπορούσαν κάλλιστα να δίνουν Linksys, Speedtaouch, D-Link ή έστω και Siemens. Όσο για το τελευταίο (Siemens) θα υπήρχε ένας λόγος παραπάνω να το δίνουν...
Δεν περιμένω να πάρω router, ούτως ή άλλως ένα νέο conn-x που αγόρασα το πήρα με router όχι ασύρματο και ζήτησα να μην στείλουν πάση θυσία Bautec και να στείλουν κατά προτίμηση Speedtouch. Εξάλλου δεν θα το χρησιμοποιήσω γιατί έχω καλύτερο router. Μόνο αν στέλνανε κάτι που άξιζε ίσως πλήρωνα τη διαφορά να το πάρω.
Ας ελπίσουμε πως με αυτή την προσφορά θα ξεστοκάρουν και θα φέρουν κάτι καινούργιο και καλύτερο.

FuS
17-12-08, 19:52
Και εγώ μαζί σου είμαι Chemboy αλλά εφόσον οι περισσότεροι συνδρομητές (και πιο casual τελικοί χρήστες) δεν αντιδρούν ζητώντας κάτι διαφορετικό, χλωμό το βλέπω να τον πιάσει συμπόνοια τον οτέ.

morretis
17-12-08, 23:11
εγω πηρα το 585 σημερα απο τον οτε σταυρουπολης θεσσαλονικης σε προνομιακη τιμη
για αναβαθμιση στα 8mb

στο 134 παντως λενε οτι δεν υπαρχει αλλα στον οτε σταυρουπολης νομιζω ειχαν αρκετα
παντως να ξερετε οτι σε προνομιακη τιμη το δινουν μονο σε οσους ειχαν κανει συνδεση connx
και ειχαν παρει το modem sagem ......ετσι μου ειπε τουλαχιστον η υπαλληλος που με εξυπηρετησε

chemboy
17-12-08, 23:37
Όταν λες προνομιακή τιμή...πόσο αν επιτρέπεται;
Είναι το V7;

FuS
17-12-08, 23:38
εγω πηρα το 585 σημερα απο τον οτε σταυρουπολης θεσσαλονικης σε προνομιακη τιμη
για αναβαθμιση στα 8mb

στο 134 παντως λενε οτι δεν υπαρχει αλλα στον οτε σταυρουπολης νομιζω ειχαν αρκετα
παντως να ξερετε οτι σε προνομιακη τιμη το δινουν μονο σε οσους ειχαν κανει συνδεση connx
και ειχαν παρει το modem sagem ......ετσι μου ειπε τουλαχιστον η υπαλληλος που με εξυπηρετησε

Η υπάλληλος είναι ανημέρωτη.
Ενσύρματο rούτερ ή ασύρματο με έκπτωση 29,50 ευρώ παίρνεις αν αναβαθμιστείς σε ταχύτητα όπου το υπάρχον modem που έχεις δεν είναι συμβατό στην ταχύτητα που θα πας (και πρέπει το modem να είναι από οτε)

Η υπάλληλος είναι για τα .... :whistle:
Και ένα παράδειγμα.
Ας πούμε πως έχεις ενσυρματο speedtouch 530 ή παμπάλαιο 510 και κάνεις αναβάθμιση στα 24 (που θεωρητικά για τον οτέ δεν υποστηρίζονται), εκεί παίρνεις το ρούτερ ή το ασύρματο με έκπτωση.
Αν έχεις το sagem 1500wg (με το στρογγυλό κουμπάκι από πίσω και όχι αυτό με το ορθογώνιο που πάει πάνω-κάτω) και αναβαθμιστείς στα 24 πάλι παίρνεις την προσφορά.
Και ούτω καθεξής.

Γι' αυτό λέω.. :whistle:

........Auto merged post: Fusmoker πρόσθεσε 0 λεπτά και 59 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Όταν λες προνομιακή τιμή...πόσο αν επιτρέπεται;
Είναι το V7;

29,50 ευρω έκπτωση σου κάνει (σου αφαιρεί την τιμή του ενσύρματου δηλαδή, που θα σου έδινε)

morretis
17-12-08, 23:47
ναι ειναι το v7

και η τιμη του 35e σε 4 δοσεις

chemboy
18-12-08, 00:01
Έτσι είναι πολύ καλά. Πρέπει να πας όμως και να ψάξεις ποιο Oteshop το έχει. Θα μπορείς να πας και σε εκείνο το Oteshop που το έχει και να εκμεταλευτείς την τωρινή προσφορά του Conn-x παίρνοντας ένα από τα καλύτερα router. Εμπρός λοιπόν στην αναζήτηση του Oteshop που έχει το 585....Τι κρίμα να μην το δίνουν και από το 134.

........Auto merged post: chemboy πρόσθεσε 5 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

@morretis: Είναι κλειδωμένο ή έχεις full πρόσβαση από το Web interface του;

apollo.kk
18-12-08, 00:06
Σιγά το πράγμα. Το πολύ-πολύ, πας και παίρνεις ένα ST 585 v7 από το oteshop, χωρις συνδέσεις και τίποτα. 65-70€ κάνει. Σιγά πια.

morretis
18-12-08, 00:06
ακομα δεν το συνδεσα γιατι εχω το linksys wag200 και το σκεφτομαι αν θα το βαλω η οχι
περιμενω πρωτα να γινει αναβαθμιση στα 8 για να δω και τα στοιχεια απο το linksys

σκεφτομαι παντως αν μπορω να τα χρησιμοποιησω και τα δυο για να μεγαλωσω την εμβελεια του wifi

chemboy
18-12-08, 00:40
Σιγά το πράγμα. Το πολύ-πολύ, πας και παίρνεις ένα ST 585 v7 από το oteshop, χωρις συνδέσεις και τίποτα. 65-70€ κάνει. Σιγά πια.

Ναι αλλά δεν ήταν καλύτερα να σου δίνουν το συγκεκριμένο router με την προσφορά που τρέχει τώρα από το να σου δίνουν ένα Baudtec ή ένα Sagem για παράδειγμα; Για κάποιον που θέλει να πάρει τώρα το Conn-x και μάλιστα με αυτή την προσφορά θα άξιζε τον κόπο να πάει από Oteshop σε Oteshop να δει που υπάρχει το Speedtouch και να αγοράσει από εκεί το Conn-x με αυτό το router δώρο. Εκτός βέβαια και δεν το δίνουν ακόμη και αν το έχουν, πράγμα που δεν νομίζω να γίνεται. Πάντως και πάλι έτσι θα προτιμούσα την προσφορά του You που πήρα με το PNA GPS δώρο. Αλλά αν δεν είχα ασύρματο router θα έκανα αυτό που είπα προηγουμένως από Oteshop σε Oteshop μέχρι να πάρω κάτι που αξίζει.

........Auto merged post: chemboy πρόσθεσε 3 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........


ακομα δεν το συνδεσα γιατι εχω το linksys wag200 και το σκεφτομαι αν θα το βαλω η οχι
περιμενω πρωτα να γινει αναβαθμιση στα 8 για να δω και τα στοιχεια απο το linksys

σκεφτομαι παντως αν μπορω να τα χρησιμοποιησω και τα δυο για να μεγαλωσω την εμβελεια του wifi

Πως θα το καταφέρεις αυτό; Ίσως να γινόταν αν κάποιο λειτουργούσε ως client αλλά δεν λειτουργεί κανένα από τα 2 (με μαμά firmware) ως client ούτε ταυτόχρονα ως repeater. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

aa144
18-12-08, 22:37
Αυτό που δείχνουν στη διαφήμιση και είναι ΤΖΑΜΠΑ ποιό ρούτερ είναι;

chemboy
18-12-08, 22:55
Μάλλον ότι σου κάτσει. Θα μπορούσε να πει κανείς ότι μοιάζει με το 585 αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

alex24
19-12-08, 18:26
Ειναι το thomson 585i αυτο μου εδωσαν εμενα.Και απο 20/12 με καθε ενσυρματο μοντεμ δωρο πολυμηχανημα hp η απλα παιρνεις ασυρματο χωρις το μηχανημα

Georgevtr
20-12-08, 03:22
Άν, όντως κάποιος ενδιαφέρεται για πραγματική προσφόρα για νέα σύνδεση conn-x , ας ρίξει μια ματιά εδώ (http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=6CCBE8368BB16A4182948AED196A8A25&pa=A3CBB8ACF9A34B46BB848B6D527EEA05)

noname85
20-12-08, 10:52
πραγματικα η καλυτερη προσφορα!δεν πειραζει που το αγοραζεις απο εξωτερικο συνεργατη?δηλαδη η ενεργοποιηση γινεται το ιδιο γρηγορα??

chemboy
20-12-08, 13:14
Δεν θα το έλεγα ότι γίνεται εξίσου γρήγορα. Ακόμη περιμένω εγώ να ενεργοποιηθώ ενώ αν πήγαινα σε Oteshop θα ήμουν σίγουρα οκ τώρα. Στην περιοχή μου ο ΟΤΕ κάνει από λίγες ώρες (!!!!) έως 1-2 μέρες να σου ενεργοποιήσει τη γραμμή. Αλλά εγώ έχω ήδη ενεργή γραμμή στα 4 mbps ΑΡΥΣ Forthnet και αυτό που ζητάω είναi φορητότητα στον ΟΤΕ επίσης στα 4 mbps. Μπλέκεις λίγο σε γραφειοκρατία με το ότι στέλνεις εξουσιοδότηση στο You, τα ελέγχουν αυτοί μετά στέλνουν τα χαρτιά σου στον ΟΤΕ, στο δρόμο μπορεί να χαθεί κανένα και να μην το βρίσκουν (όπως στη δική μου περίπτωση)....Οπότε όπως καταλαβαίνεται μπορεί να αργίσετε λίγο. Όμως αξίζει τον κόπο πραγματικά γιατί όπως έγραψα νωρίτερα σε αυτό το νήμα παίρνετε ένα δώρο πολύ καλό και μάλιστα αξίας 100 ευρώ περίπου. Το δουλεύω το PNA GPS εδώ και 2 μέρες και πραγματικά έχει πολύ καλή χαρτογράφηση με το χάρτη Q4 στην επαρχία. Δεν το περίμενα και φοβόμουν ότι θα απογοητευτώ αφού τον τελευταίο χρόνο δουλεύω μόνο Destinator που φημίζεται στην Ελλάδα για την πολύ καλή του χαρτογράφηση. Και σαν συσκευή το Navigon είναι επίσης πολύ καλή. Μοναδικό μειονέκτημα έναντι του Destinator τα μπλόκα τροαχαίας που δεν έχει είτε γιατί λέει ότι απαγορεύονται για Ελλάδα είτε γιατί τα ζητάει με αμοιβή (ακόμη δεν το πολύ κατάλαβα γιατί δεν έχει και με βολεύουν τόσο στο Destinator). Επίσης έχει περιορισμένα POIs σε σχέση με το Destinator. Πάντως αξίζει τρομερά σαν δώρο και όπως έγραψα προηγουμένως το προτιμώ έναντι ενός ασυρμάτου router (εντάξει αν είναι το 585 ίσως το σκεφτόμουνα) και έναντι ενός πολυμηχανήματος.

sculper
20-12-08, 15:03
μιλάς για Γερμανό ή για oteshop?


Ειναι το thomson 585i αυτο μου εδωσαν εμενα.Και απο 20/12 με καθε ενσυρματο μοντεμ δωρο πολυμηχανημα hp η απλα παιρνεις ασυρματο χωρις το μηχανημα

stef83
20-12-08, 19:52
Γεια σας παιδιά! Θελω να βάλω connx φοιτητικό στην Πατρα και θέλω να σας ρωτήσω ποια είναι η καλύτερη προσφορά. Το PNA NAVIGON ισχύει στα φοιτητικά; Σκεφτόμουν να πάρω το πολυμηχάνημα, αλλά μήπως το wifi αξίζει περισσότερο; Είναι σημαντικό να έχουμε καλό ρουτερ;

aa144
20-12-08, 20:25
Ναι, είναι σημαντικό να έχεις ρούτερ της προκοπής καταρχή, και αν εκτός από ρούτερ της προκοπής μπορέσεις να πάρεις δωρεάν και κάτι άλλο, τόσο το καλύτερο.

psycho_xt600
22-12-08, 18:28
καλησπερα παιδια εγω ειμε στην forthner και λεω να παω οτε-connx λεω και για talk ταυτοχρονα τωρα περνω και εγω ασυρματο ρουτερ δωρο ? στο connx-talk ποσα εινε το μηνα + να εχει αναγνωριση κλησεων,αποκρυψη το τηλεφωνο και φραγη σε κλησεις 090κτλ
δηλαδη ποσα θα δινω το μηνα με ολα αυτα γνοριζει καπιος ? ευχαριστω εκ των προτερων

chemboy
22-12-08, 22:56
Το μόνο που μπορώ να σου απαντήσω στα σίγουρα είναι ότι παίρνεις δώρο. Έτσι έφυγα και εγώ από την Forthnet και με το Conn-x που ενεργοποιήθηκε σήμερα τσίμπησα το Navigon. Για το κόστος και τα λοιπά ας σου τα πει κάποιος άλλος. Έχεις αρκετές επιλογές πια, όχι μόνο ασύρματο router αλλά και πολυμηχάνημα HP ή GPS από τις προσφορές που τρέχουν. Διάλεξε μια προσφορά και φύγε. Ευκαιρία να ξεφορτωθείς και την Forthnet που τόσο μας ταλαιπώρησε τον τελευταίο καιρό.

Georgevtr
23-12-08, 00:44
πραγματικα η καλυτερη προσφορα!δεν πειραζει που το αγοραζεις απο εξωτερικο συνεργατη?δηλαδη η ενεργοποιηση γινεται το ιδιο γρηγορα??
Φυσικα και γινεται εξισου γρηγορα(εξαρταται και απο το φορτω εργασιας των τεχνικων)

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 2 λεπτά και 29 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Δεν θα το έλεγα ότι γίνεται εξίσου γρήγορα. Ακόμη περιμένω εγώ να ενεργοποιηθώ ενώ αν πήγαινα σε Oteshop θα ήμουν σίγουρα οκ τώρα. Στην περιοχή μου ο ΟΤΕ κάνει από λίγες ώρες (!!!!) έως 1-2 μέρες να σου ενεργοποιήσει τη γραμμή. Αλλά εγώ έχω ήδη ενεργή γραμμή στα 4 mbps ΑΡΥΣ Forthnet και αυτό που ζητάω είναi φορητότητα στον ΟΤΕ επίσης στα 4 mbps. Μπλέκεις λίγο σε γραφειοκρατία με το ότι στέλνεις εξουσιοδότηση στο You, τα ελέγχουν αυτοί μετά στέλνουν τα χαρτιά σου στον ΟΤΕ, στο δρόμο μπορεί να χαθεί κανένα και να μην το βρίσκουν (όπως στη δική μου περίπτωση)....Οπότε όπως καταλαβαίνεται μπορεί να αργίσετε λίγο. Όμως αξίζει τον κόπο πραγματικά γιατί όπως έγραψα νωρίτερα σε αυτό το νήμα παίρνετε ένα δώρο πολύ καλό και μάλιστα αξίας 100 ευρώ περίπου. Το δουλεύω το PNA GPS εδώ και 2 μέρες και πραγματικά έχει πολύ καλή χαρτογράφηση με το χάρτη Q4 στην επαρχία. Δεν το περίμενα και φοβόμουν ότι θα απογοητευτώ αφού τον τελευταίο χρόνο δουλεύω μόνο Destinator που φημίζεται στην Ελλάδα για την πολύ καλή του χαρτογράφηση. Και σαν συσκευή το Navigon είναι επίσης πολύ καλή. Μοναδικό μειονέκτημα έναντι του Destinator τα μπλόκα τροαχαίας που δεν έχει είτε γιατί λέει ότι απαγορεύονται για Ελλάδα είτε γιατί τα ζητάει με αμοιβή (ακόμη δεν το πολύ κατάλαβα γιατί δεν έχει και με βολεύουν τόσο στο Destinator). Επίσης έχει περιορισμένα POIs σε σχέση με το Destinator. Πάντως αξίζει τρομερά σαν δώρο και όπως έγραψα προηγουμένως το προτιμώ έναντι ενός ασυρμάτου router (εντάξει αν είναι το 585 ίσως το σκεφτόμουνα) και έναντι ενός πολυμηχανήματος.

Σε διαψευδω κατηγορηματικα.Επειτα απο την επιλογη της ταχυτητας που επιθυμεις στο you.gr,στελνονται αμεσως απο τους ιδιους μεσω φαξ,γι αυτο και σου δινουν τον κωδικο ενεργοποιησης conn-x.

........Auto merged post: roumanos21r πρόσθεσε 2 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

Τα μοντεμ-ρουτερ που δινονται δωρεαν,για νεα συνδεση,σε ολες τις συνεργαζομενες εταιριες,ειναι τα bautec,speedtouch 536 και 536 i v6,sagem και ολα ενσυρματα!Για τα ασυρματα πληρωνεις διαφορα.

chemboy
23-12-08, 01:02
Ξεχνάς κάτι. Πρέπει να στείλεις στο You φωτοτυπία ταυτότητας και εξουσιοδότηση. Και φυσικά από όταν τη στείλεις αρχίζουν να σε παίρνουν τηλέφωνο για επιβεβαίωση κλπ κλπ όπως τα περίεγραψα παρά πάνω. Ενώ λοιπόν τους τα είχα στείλει 9/12 σήμερα μου δώσανε κωδικούς otenet. Μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή στο 8001197200 που έπαιρνα να δω σε τη φάση βρισκόταν η αίτηση μου μου αρνούνταν κατηγορηματικά ότι είχαν παραλάβει την φωτοτυπία ταυτότητας και την αίτηση εξουσιοδότηση. Φαινόταν σε εκρεμότητα η αίτηση μου που είχαν πάρει από το Υου. Βέβαια από το Υου με διαβεβαίωναν ότι τα είχαν στείλει όλα και μάλλον δεν συνενοούνται τα τμήματα του ΟΤΕ. Από τον ΟΤΕ μάλιστα μου ζήτησαν να τα στείλω ο ίδιος σε ένα e-mail που μου δώσανε να μην καθυστερούμε. Αφού τους έπρηξα στο You (μίλαγα πάντα με συγκεκριμένη υπάλληλο, την υπεύθυνη συνδέσεων) τα ξαναστείλανε την Παρασκευή. Τηλεφώνησα σήμερα και είδα ότι πέρασε η αίτηση μου και το απόγευμα μου τηλεφωνήσανε από Otenet και μου δώσανε τους κωδικούς μου και τώρα είμαι με Otenet.
Δεν σου φαίνεται λίγο ταλαιπωρία όπως το περιγράφω. Εγώ πιστεύω πως αν πήγαινα σε Oteshop ή Γερμανό θα ενεργοποιήμουν ταχύτερα αλλά αυτοί δεν έχουν Navigon, οπότε όπως ξαναείπα άξιζει ο λίγο περισσότερος μπελάς. Αλήθεια roumanos21r πως με διαψεύδεις τόσο κατηγορηματικά, είχες και ο ίδιος εμπειρία;

@ ADSLgr.com All rights reserved.