PDA

Επιστροφή στο Forum : Crypto Διάφορα προβλήματα με το Crypto F320



kostask
18-11-05, 10:34
Χρησιμοποιώ εδώ και 2 εβδομάδες το Crypto f320 το οποίο μου έδωσε δωρεάν η Forthnet σε σύνδεση ADSL over PSTN και μέχρι στιγμής έχω εντοπίσει τα ακόλουθα προβλάματα:

1. Κατά διαστήματα άλλοτε συχνότερα, άλλοτε σε μεγαλύτερα διαστήματα χάνει τη σύνδεση με τη γραμμή (στο PPP αναφέρει Not Conected)

2. Παρόμοια με το παραπάνω κατά διαστήματα ενώ είναι conected χάνει τους DNS Servers και πρέπει να του κάνω reboot.

3. Δεν μπορω να ανοίξω πάνω από 20 ports - αν και ο τεχνικός της crypto με την οποία επικοινώνησα με διαβεβαιώνει για το αντίθετο (αν και δε μπόρεσε να μου πει ΠΩΣ γίνεται αυτό)

4. Η απουσία documentation και help για τις ρυθμίσεις του λάμπει δια της αποσυσίας της τόσο από το επίσημο site όσο και στο συνοδευτικό cd

5. Όταν χρησιμοποιώ το eMule δεν κατεβάζω ΠΟΤΕ με πάνω από 12-15Κb/s (με ρύθμιση uplodad limit στα 5kb/s).

6. Σε κάθε περίπτωση όταν το eMule είναι conected το σερφάρισμα σε ιστοσελίδες κυριολεκτικά γονατίζει και τις περισσότερες φορές παίρνω μήνυμα από τον browser "the document contains no data"

7. Τελικά το firmware του συγκεκριμένου modem μπορεί να αναβαθμιστεί και από που ?(αδιαφορώ πλήρως αν χάσω την εγγύηση)

8. Επειδή έτσι και αλλοιώς σκοπεύω να πάρω κάποιο router που ενσωματώνει και WiFi acces point (να γιατί δε με ενδιαφέρει αν θα χάσω την εγγύηση!) έχετε να προτείνετε κάποιον που δεν παρουσιάζει τα παραπάνω προβλήματα και περιορισμούς; (βλέπε μέχρι 20 ports κλπ)

Συγννώμη για το μακροσκελές μήνυμα :)

sdikr
18-11-05, 14:19
Ολά αυτά που λές τα κάνει ενώ τρέχεις κάποιο p2p ;

οπότε το 1,2,5 έχουν να κάνουν με το πόσες συνδέσεις έχεις βάλει στο μουλάρι

3, 7 ύπαρχει σαν υπόμνημα στο παρόν φόρουμ ;)

8, ρίξε μια ματιά στο φόρουμ στα διάφορα modem sections

kostask
18-11-05, 14:25
ναι τα 1,2,5 συμβαίνουν όταν λειτουργεί το eMule

για τα 3,7 είδα το forum, από ότι κατάλαβα πρέπει να κοιτάξω προσεκτικά τα στοιχεία του firmware και να αναζητήσω το τυχόν κατάλληλο.... (αφού πρώτα έχω αγοράσει το καινούργιο!)

metchnikoff
02-12-05, 18:44
Εγώ με το ίδιο μόντεμ κατεβάζω στο eMule με ταχύτητες 25-33 και συνδεδεμένο με notebook και usb.Η Οτενέτ λέει εδώ στην Πίνδο.Την σηκώνει το βούνο βρε,λόγω υψόμετρου!:thumb_dup
Να είσαστε καλά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.