PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα Συγχρονισμου Γραμμής



domineg
18-11-05, 12:15
Ταλαιπωρος χρήστης του OnDSL Kit κι εγω. Από χτες βράδυ δεν μπορω να συνδεθω και το DSL Mon δειχνει το DSL status idle(το βελάκι κατω δεξια ειναι κοκκινο). Μενω περιοχη Αμπελοκήπων. Πηρα τηλ την τεχνική υποστήριξη καιμου ειπανε πως ειναι προβλημα "συγχρονισμού" και οτι θα αποκατασταθει. Ξερει κανεις κατι? Ευχαριστω προκαταβολικα
Αν καταλαβα καλα μαλλον η γραμμη μου εχει προβλημα οπότε πρεπει να ερθει συνεργειο... Καλα κρασια δηλαδη

Jesakos
18-11-05, 22:01
Αν το λαμπάκι είναι κόκκινο όπως λες τότε δεν είναι πρόβλημα συγχρονισμού αλλά κάποιο τεχνικό πρόβλημα..Οταν αναβοσίνει πράσινο το λαμπάκι με όνομα Wan αυτό είναι πρόβλημα συγχρονισμού με τον isp που έχεις δλδ στην συγκεκριμένη περίπτωση η Οtenet...

PS.Κοίταξε αν έχεις συνδέσει σωστά το Modem/router σου... :)

papdoux
19-11-05, 00:22
Παρε τηλεφωνο στο 121 και δηλωσε βλαβη αν ειναι προβλημα συγχρονισμου

Gemalde
20-11-05, 19:08
Καλησπέρα,

Πότε έγινε η αίτηση για ενεργοποίηση της γραμμής; Αν η υπηρεσία "adsl" δεν έχει ενεργοποιηθεί από τον ote τότε το Sagem θα σου λεει "dsl status: idle". Μόλις ενεργοποιηθεί από τον ote η γραμμή τότε θα μπορείς να συνδεθείς κανονικά.

Μην ξεχνάς πως όταν βάζεις dsl γίνονται δύο αιτήσεις. Μία που πάει στον OTE για να γίνει η γραμμή σου adsl, και η άλλη για να ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου στον isp (OTEnet).

kotsos84
20-11-05, 21:16
Υπήρχε γενικό προβλημα συγχρονισμού στους Αμπελοκήπους το οποίο πρέπει να έχει αποκατασταθεί...

domineg
24-11-05, 13:58
Ευχαριστω παιδια μετα απο 3 δικα μου τηλεφωνα στον οτε οπου μου λεγανε διαφορα τραγελαφικα(μην επεκταθω καλυτερα) μου φτιαξανε τη γραμμη αρκετα γρηγορα. Πηρα τηλ για πρωτη φορα πεμπτη βραδυ και η βλαβη αποκατασταθηκε σαββατο πρωι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.