PDA

Επιστροφή στο Forum : PC Service



taketrance
14-12-08, 03:01
Καλησπερα παιδια , λογω ενος προβηλματος που ανιμετωπιζω τωρα τελευταια με τον υπολογιστη ( κανει θορυβο η μοναδα , βγαζει του κοσμου τα errors , κολλαει και το κυριοτερο κλεινει παντα μονο του - το εχω και σχεδον 4 χρονια χωρις format :) )λεω να το παω για service να το κοιταξουν γενικα . Τις προαλλες που πηγα πλαισιο απο οπου και το εχω παρει μου ειπαν πως πιθανοτατα μεσα στο ολο service θα χρειαστει και format και οτι πρεπει να εχω αδεια / original copyright απο τα windows η το αυθεντικο cd windows. Εφ'οσον δεν εχω ομως τιποτα απο τα 2 , ειμαι αναγκασμενος να αγορασω αυθεντικο cd windows ? Υποθετω πως να το παρω απο αλλον δεν βοηθαει αφου δεν θα χρησιμοποιειται το cd key ... Η μηπως αν το παω σε ιδιωτικο μαγαζι υπαρχει περιπτωση να το αγνοησουν και μου τα περασουν αυτοι ?Αν γνωριζει καποιος θα ημουν υποχρεος για την βοηθεια σας , ευχαριστω

Pehlis
14-12-08, 03:27
Παρε το απο ενα φιλο σου...
Η ακομη καλυτερα κανε μονος σου το format
Αφου ομως οπως λες το πηρες απο το εν λογο καταστημα δεν σου δοσανε αυθεντικα win?

taketrance
14-12-08, 21:18
Δεν μου το δωσανε γιατι δεν το ειχα ζητησει εγω εξ αρχης.. Δηλαδη αν το βρω απο αλλου το cd δεν θα υπαρχει προβλημα με cd key ?

aa144
14-12-08, 22:13
Με αυτά που ρωτάς, στο τέλος θα κλειδωθεί το θέμα...

XPHSTOS29
14-12-08, 23:29
Αν το λειτουργικο που ειχες εγκατεστημενο ειναι νομιμο υπαρχει τροπος να ανασυρεις τον αριθμο-κλειδι.
Αν δεν ειναι ... ακολουθεις την περπατημενη οδο .... καποιας διανομης λινουξ.

Mouse Potato
14-12-08, 23:35
Τελικά είναι ή όχι τα Win αυθεντικά;


Με αυτά που ρωτάς, στο τέλος θα κλειδωθεί το θέμα...

Βοηθάω... :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.