PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα στην τηλεφωνια



chaos38
14-12-08, 22:22
Εδω και 2 περιπου ημερες εχω ενα προβλημα με το τηλεφωνο.
Παιρνω τηλ και ο συνομιλητης δεν με ακουει.
Ξαναπαιρνω και τοτε με ακουει.
Αλλες φορες παιρνω τηλ και δεν πιανω γραμμη με την πρωτη.
Βουιζει ή ειναι νεκρο και πιανει γραμμη με την δευτερη ή τρτη φορα,
Πηρα τηλ στο 1212 και μου ειπαν οτι εχουν και αλλοι το ιδιο προβλημα και οτι θα λυθει
μεχρι αυριο.
Εχει κανεις αντιστοιχο προβλημα???

yiazir
15-12-08, 00:24
Και εγώ από προχθές το ίδιο πρόβλημα ! Ας ελπίσουμε αύριο να λυθεί .

apostol70
15-12-08, 02:43
Το επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα. Να δούμε τι θα γίνει

xag
15-12-08, 15:36
Τα ίδια και εδώ από την Πέμπτη.

Mouse Potato
15-12-08, 18:04
Same here... Αλλά μου το έκανε μόνο 2-3 φορές... Τώρα όλα gg

Manos29
16-12-08, 17:35
Καλησπέρα , Περιστερι και εγω , επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα.

gacp
16-12-08, 17:44
Μια απο τα ιδια και στη Λάρισα...

Mouse Potato
16-12-08, 17:51
Καλησπέρα , Περιστερι και εγω , επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα.

Δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα πλέον... Εκτός από εκείνες τις 2-3 φορές:hmm:

MOBIL1
16-12-08, 21:04
Τα ιδια και εγώ Καλαμάτα.Μάλιστα ορισμένες φορές μου βγάζει μύνημα από την tellas ότι ο αριθμός που καλώ δεν υπάρχει.

geovision
16-12-08, 21:19
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα

Mouse Potato
16-12-08, 21:36
Τα ιδια και εγώ Καλαμάτα.Μάλιστα ορισμένες φορές μου βγάζει μύνημα από την tellas ότι ο αριθμός που καλώ δεν υπάρχει.

Βιάστηκα να μιλήσω... Σήμερα μ' άκουσαν με την 5η σ' ένα τηλεφώνημα και τις 2 απ' τις 5 μου βγαζε "ο αριθμός δεν υπάρχει"...

ambientc
17-12-08, 00:00
Το ίδιο πρόβλημα τις τελευταίες μέρες.Ακούω δεν με ακούνε και ξαναπαίρνω για να με ακούσουν.Ένα τηλέφωνο είχε η Tellas το ξέσκισε και αυτό.:down::down::down::down:

gacp
17-12-08, 00:22
Παιδιά η κατάσταση έπιασε πάτο. Το πρόβλημα παραμένει.
Κρίμα...:down:

apostol70
17-12-08, 02:33
Μαρούσι σήμερα το απόγευμα δεν είχα τηλέφωνο για κανα 20λεπτο. Τελικά ένα τηλέφωνο τους δούλευε σωστα και το διαλύσαν και αυτό

Mouse Potato
17-12-08, 02:39
Μαρούσι σήμερα το απόγευμα δεν είχα τηλέφωνο για κανα 20λεπτο. Τελικά ένα τηλέφωνο τους δούλευε σωστα και το διαλύσαν και αυτό

Ακριβώς έτσι... Η απόλυτη παρακμή

Προσπαθώ να με ακούσουν εδώ και 10 λεπτά αλλά τίποτα... Αν το πετύχω τελικά στη νστη προσπάθεια θα ενημερώσω :down:

Manos29
17-12-08, 19:32
Ε Ξερετε κατι , Δεν Θα Αντεξω αλλο , την μια το Ιντερνετ την αλλη το τηλέφωνο την αλλη αναμονη στο να δωσεις το προβλημα , την αλλη και εγω δεν ξερω τι

ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΠΡΟΣ ΓΙΑ ΑΚΥΡΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ

pit7
17-12-08, 22:29
Και εγω προβλημα εδω και 20 μερες........ :down:

thenetpoet
18-12-08, 16:30
Ομοιως και εγώ διακοπές στο τηλέφωνο και τις μισές φορές δεν με ακουνε..

g_kor
18-12-08, 20:44
Εγω Βριλήσσια δεν έχω τηλέφωνο απο το μεσημέρι ...
Οσο για το Call Center τους άστα να πάνε...Προσπαθω να πιάσω γραμμή αλλά μάταια !!!

chaos38
20-12-08, 01:13
Απο χθες τα πραγματα ειναι οκ again!!!!

Mouse Potato
20-12-08, 01:16
Εδώ τα προβλήματα συνεχίζονται!

geovision
20-12-08, 10:17
Κι εγώ επιβεβαιώνω οτι το ιντερνετ στην Πάτρα είναι πολύ καλύτερο αλλά σε μία κλήση που έκανα δεν με άκουγαν. Με την δεύτερη προσπάθεια όλα καλά.

apostol70
20-12-08, 11:13
Το ίδιο και δω στην πρώτη κλήση τίποτα στην δεύτερη όλα ok

geovision
20-12-08, 11:16
Το ίδιο και δω στην πρώτη κλήση τίποτα στην δεύτερη όλα ok


Βέβαια πήρα άλλα 4 τηλ σε σταθερά και 1 κινητό και δεν εμφανίστηκε πάλι.

xag
20-12-08, 21:02
Εδώ πάντως έγινε καθημερινό το φαινόμενο με το τηλ. Το παράδοξο είναι ότι βελτιώθηκε ελάχιστα το internet :hmm:

Maax
22-12-08, 01:39
Ίδια ιστορία, 1 κλήση δεν με ακούνε ή δεν τους ακούω στην 2 κλήση όλα καλά, θα έλεγα το πρόβλημα υπάρχει περίπου εδώ και 1 μήνα ?

Mouse Potato
22-12-08, 01:44
Λιγότερο από 10 μερούλες... Όχι ότι είναι λίγες βέβαια...

jipakos
23-12-08, 21:59
το ίδιο πρόβλημα..
Πάρτε τηλ (εγώ πήρα)...;) να γίνει πίστωση στο λογαριασμό :rtfm:σας για τις κλήσεις που δεν έχετε μιλήσει-σας έχουν ακούσει...

mikeledim
23-12-08, 22:46
Απο Χολαργο το ιδιο προβλημα 20 μερες τωρα.

vasis07
24-12-08, 02:01
Απο το 13800 που μίλησα 23/12/08, 18:00, ενημερώνουν για λύση στο πρόβλημα στις 28/12/08.........σίγουρα πρόκειται για πολυ σοβαρό πρόβλημα.

Το πρόβλημα με τις "αγονες" κλήσεις δημιουργεί τραγελαφικές καταστάσεις μεταξύ καλούντος και καλούμενου με αλλεπάλληλες κλήσεις προκειμένου να πετύχουν συν-ομιλία. Φυσικά μετά το μπάχαλο των αλληλο-κλήσεων ακολουθεί το "θαψιμο" της
τ(ρ)ελλας αφού γίνεται θέμα η συνεχιζόμενη δυστοκία της "άπαξ" κλήσεως. Μετά την αποκατάσταση της βλάβης όμως θα νοιώθουμε σχεδον... ηδονή.... όταν θα πετυχαίνουμε επικοινωνία "με την πρώτη"..... ειδες η τελλας? πως μπορεί και επιβιώνει σε μια χώρα όπως η ελλάς....

παιδιά της τελλας και εις ανώτερα......

Υ.Γ. : Σίγουρα κανείς τους δεν θα κάνει "χαρακίρι" μήπως όμως δεήσουν να μην στείλουν το λογαριασμό τουλάχιστον ενος διμήνου? εις ενδειξη minimum σεβασμού στον πελάτη???? εαν δεν τους περάσει από το μυαλό μήπως θα πρέπει να το απαιτήσουμε με κάποιο τρόπο?

xristodino
25-12-08, 03:19
κ εγω εχω προβληματα παιδια... στις περισσοτερες κλησεις δεν με ακουνε με την πρωτη και ξανακαλω.

yiazir
25-12-08, 11:38
Χρόνια πολλά !
και εγώ εδώ και δέκα μέρες έχω το ίδιο πρόβλημα .

customer
25-12-08, 21:39
Εγω δεν εχω telas, αλλα μιλαω με φιλο που εχει, και τελευταια ολο ......μου κλεινει το τηλεφωνο στα μουτρα. Τι του εκανα?:down:

paraskdi
25-12-08, 22:49
Εγω δεν εχω telas, αλλα μιλαω με φιλο που εχει, και τελευταια ολο ......μου κλεινει το τηλεφωνο στα μουτρα. Τι του εκανα?:down:

Ελα ντε;:oneup:

apostol70
26-12-08, 10:20
Καλά χτες με τα τηλέφωνα για τις ευχές ήταν σπαστικό τελείως, Σχεδόν σε όλα τα τηλέφωνα που έκανα πήρα δύο σε ένα και τρεις φορές για να μιλήσω. Ένα καλό είχε η Tellas και πάει και αυτό. Δεν τα βλέπουν τα χάλια τους;

papadopoulos02
26-12-08, 16:04
ειμαι απο θεσσαλονικη και εδω εχω το ιδιο προβλημα εδω και 1 εβδομαδα, δεν ηξερα οτι ηταν προβλημα της τελλας και αλαξαμε καλωδια :down: τζαμπα λεφτα

........Auto merged post: papadopoulos02 πρόσθεσε 32 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........


Απο το 13800 που μίλησα 23/12/08, 18:00, ενημερώνουν για λύση στο πρόβλημα στις 28/12/08.........σίγουρα πρόκειται για πολυ σοβαρό πρόβλημα.

Το πρόβλημα με τις "αγονες" κλήσεις δημιουργεί τραγελαφικές καταστάσεις μεταξύ καλούντος και καλούμενου με αλλεπάλληλες κλήσεις προκειμένου να πετύχουν συν-ομιλία. Φυσικά μετά το μπάχαλο των αλληλο-κλήσεων ακολουθεί το "θαψιμο" της
τ(ρ)ελλας αφού γίνεται θέμα η συνεχιζόμενη δυστοκία της "άπαξ" κλήσεως. Μετά την αποκατάσταση της βλάβης όμως θα νοιώθουμε σχεδον... ηδονή.... όταν θα πετυχαίνουμε επικοινωνία "με την πρώτη"..... ειδες η τελλας? πως μπορεί και επιβιώνει σε μια χώρα όπως η ελλάς....

παιδιά της τελλας και εις ανώτερα......

Υ.Γ. : Σίγουρα κανείς τους δεν θα κάνει "χαρακίρι" μήπως όμως δεήσουν να μην στείλουν το λογαριασμό τουλάχιστον ενος διμήνου? εις ενδειξη minimum σεβασμού στον πελάτη???? εαν δεν τους περάσει από το μυαλό μήπως θα πρέπει να το απαιτήσουμε με κάποιο τρόπο?

φιλε πριν λιγο μιλησα , και μου ειπαν οτι ημερομηνια και να σας δωσουν ,ειναι ψευτικη, γιατι πολυ απλα δεν ξερουν ουτε οι τεχνικοι τους , ποτε θα τελειωσει το προβλημα το οποιο οφειλετε , λενε σε "αναβαθμηση" , και μ ειπε απο εκει κ περα αμα θελετε (σε εμενα) να διακοψω την συνδεση μου, διοτι το προβλημα θα λυθει μετα το 2009

tarmon
26-12-08, 19:43
Τα ίδια και σε μένα εδώ και μια βδομάδα στην Κατερίνη.Χθες ειδικά Χριστούγεννα και δεν μπορούσα ούτε Χρόνια Πολλά να ευχηθώ σε εορτάζοντες.Ούτε εμάιλ μπορούσα να στείλω κλπ.Μούσπασαν τα νεύρα και δεν είναι η πρώτη φορά.Αν και έκανα τον Αύγουστο σύμβαση με την tellas(ακόμα να μου στείλουν λογαριασμό) αύριο θα πάω να αλλάξω πάροχο,και δεν με ενδιαφέρει καθόλου η ρήτρα που θα πληρώσω...Δυστυχώς απογοητεύουν τον κόσμο και το κυριότερο,ποτέ δεν δίνουν σαφεις απαντήσεις.Σαν να μη ξέρουν και οι ίδιοι τι συμβαίνει...Σε παράκλησή μου να μιλήσω με κάποιο άτομο σε καποια ανώτερη θέση(δ/ντή κλπ)μου είπαν ότι μόνο με το 13800 μπορώ να μιλάω.Λες και αποτελειται από ρομπότ η εταιρία και δεν υπαρχει κάποιος άλλος υπεύθυνος.Κρίμα στην tellas που δεν μας "βοηθάει" να την βοηθήσουμε πελατιακά...Ήδη γνωστοί μου άρχισαν σιγά σιγά να την εγκαταλείπουν.

Bagos
27-12-08, 00:10
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΣΤΙΣ 28 ΔΕΚΕΜΒΡΗ. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

patreas
27-12-08, 11:56
Χρόνια πολλά και από εμένα και καλές γιορτές...
Ομοίως και στο δικό μου τηλέφωνο υπάρχει το πρόβλημα που περιγράφεται εδώ και μια εβδομάδα περίπου...
και να σκεφτεί κανείς ότι μόλις ανένηψα από σοβαρή βλάβη στο ίντερνετ λόγω δικτύου ΟΤΕ, που με ταλαιπώρησε 3 μήνες...Να δω τι άλλο θα μου τύχη με τη ΤΕΛΛΑΣ...

karako
28-12-08, 21:44
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗ Β. ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΚΟΥΝΕ. ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕΙΛ ΜΕΣΩ OYTLOOK

vaggos_fromhell
28-12-08, 22:00
Υπάρχει ήδη θέμα για τα προβλήματα δεν χρειαζόταν να ανοίξεις νέο.

karako
28-12-08, 22:14
ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΞΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΛΥΘΗΚΑΝ. ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΕΙΛ ΣΤΟ ΕΕΤΤ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΔΕΙΞΟΥΝ. ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΜΟΝΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

Mouse Potato
01-01-09, 23:34
Προσδοκώ ανάσταση Τελλάς... Απλά... Σπάνια γίνεται επίλυση...

xag
03-01-09, 18:17
Τώρα μίλησα με το 1212 για το πρόβλημα και μου είπαν ότι οι τεχνικοί έχουν δώσει ημερομηνία αποκατάστασης 05/01. Ξέχασα να ρωτήσω ποιανού έτους...

Άντε να δούμε.

Mouse Potato
05-01-09, 13:45
Εγώ πλεόν δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα. Προς το παρόν τουλάχιστον

@ ADSLgr.com All rights reserved.