PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas και καταγγελια



paulk
15-12-08, 01:38
καλησπερα παιδες ηρθε και στο ρεθυμνο η hol.Το θεμα ειναι πως θα φυγω απο tellas.Μια ερωτηση διαβασα σε ενα post οτι αν κανεις καινουργια συμβαση σε αλλη εταιρια χωρις να ενημερωσεις την παλια εταιρια θεωρειται σαν καταγγελια συμβασης οποτε σε αφηνουν να φυγεις χωρισ προστιμο εχετε ακουσει κατι γι αυτο?

ermis333
15-12-08, 08:05
καλησπερα παιδες ηρθε και στο ρεθυμνο η hol.Το θεμα ειναι πως θα φυγω απο tellas.Μια ερωτηση διαβασα σε ενα post οτι αν κανεις καινουργια συμβαση σε αλλη εταιρια χωρις να ενημερωσεις την παλια εταιρια θεωρειται σαν καταγγελια συμβασης οποτε σε αφηνουν να φυγεις χωρισ προστιμο εχετε ακουσει κατι γι αυτο?

Σωστό όλο αυτό που λές εκτός από το κομμάτι με το πρόστιμο....αυτό δεν το γλιτώνεις:(, καλό θα είναι μετά τη μετάβαση να στείλεις ένα ενημερωτικό ΦΑΞ στον προηγούμενο πάροχο.

Z3RatuL
15-12-08, 12:27
Αυτό δεν ισχύει. Αν φύγεις από οποιοδήποτε πάροχο πριν την λήξη του 1ου χρόνου του συμβολαίου σου θα πληρώσεις τέλη διακοπής, εκτός κι αν φεύγεις γιατί δε μπορούσε να σου παρέχει υπηρεσίες ο πάροχος για κάποιο διάτημα και επέλεξες (σωστά) να αλλάξεις :D.

paulk
16-12-08, 01:30
φευγω λογω κακης υπηρεσιας τους πηρα τηλ. και μου ειπανε να τους στειλω φαξ για να μην πληρωσω ρητρα και να γραψω λογω τεχνικων προβληματων.Το θεμα ειναι τωρα να το στειλω η μολις γινει η μεταβαση στην hol?Δεν τους εχω εμπιστοσυνη μην μου ζητανε κερατιατικα.

vasilis1
17-12-08, 23:29
Έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα:Από 6/12 δεν έχω γραμμή DSL και με κοροϊδεύουν λέγοντας πως θα το δει τεχνικός.Ποια είναι η διαδικασία καταγγελίας της σύμβασης; Το συμβόλαιό μου είναι με την WIND-TELLAS από 16/9

paulk
18-12-08, 01:56
μου ειπανε να τους στειλω φαξ για να μην πληρωσω ρητρα και να γραψω λογω τεχνικων προβληματων.

wireless_surfer
18-12-08, 02:48
μου ειπανε να τους στειλω φαξ για να μην πληρωσω ρητρα και να γραψω λογω τεχνικων προβληματων.

θα στηριχτείς στον λόγο τους;
Αδερφέ Κρητικέ, πράγματι έχετε κότσια ε'κει ακάτου ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.