PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανεώθηκε ο τιμοκατάλογος μας με τις τιμές των ISPs.



NeK
01-11-03, 06:58
Μπήκε και η "256" στις standard ταχύτητες και πλέον ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ Φ.Π.Α. 18% (που'ναι ο ABEZ να χαρει! :wink: )

Δείτε το και πείτε μου.

8)

http://www.adslgr.com/modules.php?name=Ispsdirectory

Cafeeine
01-11-03, 14:55
Πολύ καλή δουλειά. :D :D
Στην vivodi στο Ε.Κ.Ι. οι τιμές αφορούν την περίπτωση παροχής εξ ολοκλήρου απο vivodi; Μια επιπλέον κατηγορία που να δείχνει τις τιμές με DSL OTE θα βόλευε κάποιους.

NeK
01-11-03, 19:14
Οι τιμές τις Vivodi για το "ADSL Access" είναι ίδιες με του Highstream του ΟΤΕ.
:wink:

Cafeeine
01-11-03, 21:53
Σοβαρά;
Όρίστε τι παθαίνω για να διαβάζω επιλεκτικά τα threads....
*Τρέχει να ενημερωθεί πάραυτα*

JediMasterMANIAC
01-11-03, 21:56
για να δεις ολο το φορουμ και να απαντησεις σε ολα τα μυνηματα χρειαζεσαι τουλαχιστον 5 ωρες !!!!:D (το εχω χρονομετρησει - αν και δεν απαντω σε ολα :P )

ABEZ
09-11-03, 23:37
(που'ναι ο ABEZ να χαρει! )



Άει γειά σου! Να μου ζήσεις empire! :lol:

waste
10-11-03, 09:00
χμμμ βεβαια τρισμεγιστε συσοπα μας ο θεος να μας κοβει μερες και να σου δινει χρονια πολυχρονεμενε μου βεζιρη ....

υπαρχει κατι παραπλανητικο στο ετησιο κοστος του ADSL. επειδη κανεις δεν αγοραζει το πακετο του ενος ετους και πολυ σωστα κανει ετσι οπως ειναι ρευστα τα πραγματα, στην πραγματικοτητα η ΟΤΕΝΕΤ και η forthnet ερχοναι πολυ πολυ πιο ακριβα.

δηλαδη σε τριμηνιαια βαση οι τιμες θα ηταν πολυ διαφορετικες αναμεσα στους ISP

φυσικα το ετησιο κοστος λειτουργιας ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο αλλα δεν νομιζω οτι ταιριαζει σε αγορες που ειναι τοσο ευμεταβλητες οπως ειναι σημερα το ADSL. θα μπορουσαμε να το δωσουμε σε τριμηνα που ειναι και πιο λογικα (εαν οχι μηνα που αγοραζουν οι περισσοτεροι).

Το λεω αυτο διοτι η vivodi και η tellas εχουν ενα ανταγωνστικο πλεονεκτημα που δεν εμφανιζεται σε αυτον τον καταλογο, και θα επρεπε να το σημειωσουμε εαν δεν θελουμε να δημιουργουνται στρεβλωσεις στην αγορα (κι εαν θελουμε να πεισουμε και τους υπολοιπους ISP να ριξουν τις τιμες).

Το ανταγωνιστικο πλεονεκτημα των δυο ειναι οτι σου δινουν χαμηλο μηνιαιο κοστος εδω και τωρα χωρις να σε δεσμευουν για τον επομενο χρονο

NeK
10-11-03, 11:11
Κοίτα αυτά τα έχω σκεφτεί πάρα πολύ όταν τον έφτιαχνα τον κατάλογο.

Αυτό που κατέληξα τελικά είναι το ετήσιο κόστος για να βγαίνει σωστά η διαφορά.

Τώρα σίγουρα σε μηνιαία και τριμηνιαία βάση διαφέρουν κλπ κλπ.

Αν νομίζετε ότι θα ήταν καλύτερα, περιμένω απόψεις.

ermis333
10-11-03, 13:09
Το καλύτερο είναι να βάλεις το συνολικό μηνιαίο κόστος... γιατί όταν βλέπω αυτά τα 800€ το χρόνο ΤΡΟΜΑΖΩ!!! :lol:

JediMasterMANIAC
10-11-03, 14:23
Το καλύτερο είναι να βάλεις το συνολικό μηνιαίο κόστος... γιατί όταν βλέπω αυτά τα 800€ το χρόνο ΤΡΟΜΑΖΩ!!! :lol:
φαντασου οταν τα δει ο πατερας μου :D :D

Salvador
10-11-03, 19:26
kai go to sxeftika.fantasou den mpika kan ston kopo na ton diabaso.Sorry gia ton kopo sou Empire ala prepei na to baleis se miniaio kostos gia na mpoume sta isa mas.Perimeno update :wink:

ogenikos
10-11-03, 19:41
Και εγώ ψηφίζω μηνιαίο κόστος, γιατί έτσι κι'αλλιώς το ετήσιο/12 δεν έχει διαφορές με το μηνιαίο, αλλά όταν αρχίσουν οι προσφορές και στο ετήσιο κόστος θα πληρώνεις λιγότερα τότε καλό είναι να αναφέρονται και τα δύο.

Lord_British
10-11-03, 21:20
Η πιο "επιστημονικη" απαντηση θα ηταν να γινει ενα poll στο οποιο θα ρωτουνται τα μελη "τι διαρκειας συνδρομη εχετε με τον ISP σας;" και βαση των αποτελεσματων να γινουν και οι πινακες.Ετσι το αποτελεσμα θα ειναι και πιο αντιπροσωπευτικο αλλα και πιο δικαιο.


Παντα φιλικα

JediMasterMANIAC
10-11-03, 21:39
παντως τελως παντων και εγω πιστευω οτι καλυτερα να ειανι μηνιαιο ( το ειπα αμεσα επανω)

tolisp
10-11-03, 21:51
Egw exw sindromi pou ligei ton martio tou 2005 :mrgreen:

chatasos
11-11-03, 02:44
3 πίνακες με μηνιαία, τριμηνιαία, ετήσια κόστη :idea:
8O 8O :twisted: :roll: :roll:

NeK
11-11-03, 16:17
Αυτό που είπε ο chatasos μου φαίνεται ότι θα γίνει!

Axilleass
11-11-03, 18:32
Καλο κουραγιο eMPiRe και ευχαριστουμε.. Ολα αυτα ειναι πολυ χρησιμα..

NeK
11-11-03, 20:51
:)

thanks!

Υπόψην ότι τώρα δεν δείχνει σωστά τις πληροφορίες γιατί ειναι υπό κατασκευή!

Σε λίγες μέρες 8α το ετοιμάσω, βασικά ψάχνω να βρω κάποιο πρόγραμμα που θα με βοηθήσει να συντάξω μία SQL Query πολύ περίεργη και είναι αρκετά μανίκι με την MySQL.

Κάτι σαν το Enterprise Manager, αν γνωρίζει κανείς για MySQL όμως.

Το Query Designer της MSSQL δεν παίζεται!

JediMasterMANIAC
11-11-03, 20:55
εγω μονο MS Access SQL γνωριζω :S(και μαλλον την ξεχασα πριν 1 χρονο εκανα για τελευταια φορα)

NeK
16-11-03, 05:46
Λοιπόν είναι έτοιμος ο νέος τιμοκατάλογος, παίδες πιστεύω ότι τώρα καλύπτει τα πάντα από αυτά που ζητήσατε και πρέπει να είναι και επεξηγηματικός και φιλικός στον χρήστη όσο ποτέ. :wink:

Thanks για τις υποδείξεις παιδιά.

Νά'στε καλά.

Axilleass
16-11-03, 06:45
Εμεις ευχαριστουμε... Παω να δω ! :)




Παρα πολυ καλο ! ευγε ! :)

ABEZ
16-11-03, 13:22
Εύγε κύριε Κουτσούμπα!

NeK
16-11-03, 14:22
:)

thanks abez και axilleass!

Αν τυχόν βρείτε κανένα λάθος (στις τιμές γιατί είναι πάρα πολλές) πείτε το μου να το φτιάξω αμέσως, αν και δεν νομίζω να υπάρχει.

Axilleass
16-11-03, 19:31
Οχι, ειναι πολυ καλο.. με μια ματια μπορει ο καθενας να βρει συγκεντωμενες ολες τις πληροφοριες σχετικα με τις χρεωσεις.. και παλι μπραβο !

JediMasterMANIAC
16-11-03, 23:07
going to check it too ;)
αμα βρω bugs θα σε κραξω :mrgreen: :lol: :P

@ ADSLgr.com All rights reserved.