PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL over PSTN or ISDN?



smash
18-11-05, 22:04
Geia! Exw grammi ISDN kai diathetw ena sppedtouch 510 gia PSTN grammi. Hthela na mathw an to DSL einai kalutero se PSTN h ISDN grammi, giati skeftomai na kanw upobathmisi tis ISDN se PSTN wste na xrhsimopoihsw to router pou exw..Yparxoun diafores stin taxuthta kai sthn "poiothta" metaksi DSL over IDSN kai DSL over PSTN? Euxaristw

sgiak
18-11-05, 22:25
Καμία διαφορά
Σε ότι αφορά το ίντερνετ δεν υπάρχει καμία διαφορά, ούτε ποιοτική ούτε τίποτα. Διαφορά υπάρχει μόνο με τις τηλεφωνικές γραμμές. Δηλαδή με PSTN θα έχεις ταυτόχρονα ίντερνετ και μία τηλεφωνική γραμμή ενώ με την ISDN θα έχεις ταυτόχρονα ίντερνετ και δύο τηλεφωνικές γραμμές με τον ίδιο αριθμό.
Αν δεν σ’ ενδιαφέρουν οι δύο τηλεφωνικές γραμμές ανεπιφύλακτα προτείνω αλλαγή σε PSTN. Όσο κι αν το ψάξεις σ’ αυτό το φόρουμ και οπουδήποτε αλλού εκεί θα καταλήξεις, οπότε μην το ψάξεις.

papdoux
19-11-05, 00:17
@smash
επειδη ειναι ωραιο να μιλας και να γραφεις ελληνικα και επειδη βοηθαει και εμας να καταλαβαινουμε τις ρωτας ή τι θες να πεις γενικοτερα, σε παρακαλω, γραψε το μηνυμα σου στα ελληνικα

Green Dragon
21-11-05, 00:17
Αγαπητοί φίλοι,
είμαι γενικά λίγο άσχετος με το Internet και χρειάζομαι τη βοήθεια σας σε καποιες απορίες που έχω σχετικά με την ADSL σύνδεση. Λοιπόν έχουμε και λέμε:

α. Έχω ISDN σύνδεση αυτή τη στιγμή ( Internet και μία τηλεφωνική γραμμή ). Επειδή δεν χρειάζομαι κάτι παραπάνω σε τηλεφωνικές γραμμές με συμφέρει να υποβαθμίσω τη γραμμή από ISDN σε PSTN, πρίν την αναβαθμίσω σε ADSL;

β. Χάνω κάτι άλλο, όσο αφορά τη ποιότητα της γραμμής και την ταχύτητα της σύνδεσης μετά με ADSL;

γ. Πόσο είναι η διαφορά σε χρήματα τον μήνα από ISDN σε PSTN;

δ. Τί διαδικασία χρειάζεται για την υποβάθμιση και στη συνέχεια ενεργοποίση της ADSL, ώστε να μην τα μπερδέψω πολύ τα πράγματα;

ε. Για ότι πιό απλό γίνεται σε ADSL, συμφέρει το Kit της Otenet για αρχή και αργότερα βλέπουμε;

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ και ευχαριστώ εκ των προτέρων....

@ ADSLgr.com All rights reserved.