PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetspeed 500i σε USB - Το PC κάνει RESTART !



Dj_AnGeL
19-11-05, 02:25
Οπως διαβάσατε και στον τιτλο τωρα που ετοιμάζομαι να το αλλάξω το παλιοJetski μου βγαζει αλλο ενα προβλημα , ετσι για να το θυμαμαι :evil:.

Λοιπον. Εχω κανει πολλες φορες συνδεση USB διοτι ο bro μου χρησιμοποιει Ether. το πρόβλημα που κανει ειναι το εξής:

Οταν συνδεσω το USB καλωδιο, το PC κανει απο μονο του (!) Restart! Μετα απο 4-5 restart (εμπαινε στα Windows, μολις εκανε την connection κλατς ! φαε παλι reboot! ) καταφερα να μπω για να ποστάρω μπας και ξερει κανεις ... :(

ΥΓ: Ενημερωτικά εχω WINXP pro με SP2 και ολα τα Windows Updates πανω.To JetSki 500i έχει τους τελευταιους firmware και εχω βάλει το RnDis...

Thanx! ;)

varet
07-12-05, 11:51
Φίλε είναι απλό το PC σου έχει HyperThreading ενεργό και επιδή οι Drivers που δίνει η Intracom έχουν προβλήματα όπως και οι drivers των zyxel, κλπ ενδέχεται να σου βαράει restart
Για να δεις πιο DLL βαράει πίγενε στο:

Δεξι κλίκ My Computer> Properties > Advanced > Στο Startup & Recovery πάτα το Settings (3o) και μετά βγάλε το Automaticaly Restart!

Για να βλέπεις την Μπλε οθόνη!
εκεί θα δεις και πιο αρχείο βαράει!

Λύση 1: Κλείνεις το Hyper Threading από το Bios
Λύση 2: Χρήση Ethernet

φιλικά,
Βασίλης

Dj_AnGeL
07-12-05, 17:27
Εχω Λυση 3: Πήρα ενα αλλο ρούτερ! :lol:

Παρολα αυτά βρηκα ΛΥΣΗ! :D Και καλύτερα να το ξέρουν όλοι αυτο γιατι ειναι πολυ περιεργο και κατα τυχι το ανακάλυψα.

Οσοι εχετε Kaspersky Antivirus και σας κανει restart το PC σε κάθε αλλαγή που σχετίζεται με networks. (τωρα αυτο ειναι γενικότητα αλλα τεσπα ) Θα κάνετε τα εξής:

Απο Κaspersky:

Settings - Configure Real Time Protection - Network κ ξετσεκάρουμε το:
"Enable real-time protection against network attacks"

Δεν το δοκίμασα με το Ιντρακομ, απλα το ρεσταρτ του Pc λόγω ενος προγραμματος που εκανε καινουριο network ( www.hamachi.cc ) σταμάτησε και δούλεψε ρολόι !
:thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup :thumb_dup


EDIT :

Για ποιο Hyperthreading Μιλάς ? Την λειτουργία των Pentium 4 ? αν ναι, τοτε εγω εχω AMD! :lol:

varet
08-12-05, 00:33
Χαίρομαι που το έλυσες,
πάντως με το δικό μου Jetspeed είχα αυτό το πρόβλημα λόγο driver!

@ ADSLgr.com All rights reserved.