PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL telephony + ανενεργός βρόχος



Patentman
16-12-08, 01:56
Περασαν σχεδον 3 μηνες και ακομα τηλεφωνο περιμενω...
Οχι οτι με νοιαζει, ισα-ισα, ακομα να μετακομισω, αλλά...

Αυτο το αλλά...

Vitruvian78
16-12-08, 14:32
Κι εγώ είχα κάνει αίτηση το Σεπτέμβριο με την προσφορά του €19,90 για HOL telephony σε μια δεύτερη γραμμή που έχω στο σπίτι, και ακόμα περιμένω να ενεργοποιηθεί......δεν ξέρω γιατί καθυστερούνε τόσο....

aa144
16-12-08, 15:44
Γιατί είναι τόσο φθηνό που μπαίνουν μέσα; (Λέμε τώρα...)

Patentman
16-12-08, 18:01
Ακυρωθηκε το συμβολαιο οποτε δεν με νοιαζει.
Τωρα επειδη αργοτερα θα θελω τηλεφωνο αλλά και ιντερνετ δυστυχως μαλλον θα παω καπου αλλου.

Το HOL telephony παντως σε αλλο σπιτι ειχε μπει κατευθειαν. Απλα προϋπηρχε γραμμη.

Vitruvian78
16-12-08, 23:45
Ακυρωθηκε το συμβολαιο οποτε δεν με νοιαζει.
Τωρα επειδη αργοτερα θα θελω τηλεφωνο αλλά και ιντερνετ δυστυχως μαλλον θα παω καπου αλλου.

Το HOL telephony παντως σε αλλο σπιτι ειχε μπει κατευθειαν. Απλα προϋπηρχε γραμμη.

Ποιά ήταν η εμπειρία σου απο το HOL telephony; Καλή ή να ακυρώσω την αίτηση πριν με ενεργοποιήσουν;

Patentman
17-12-08, 02:12
Ποιά ήταν η εμπειρία σου απο το HOL telephony; Καλή ή να ακυρώσω την αίτηση πριν με ενεργοποιήσουν;

Σε εκεινο το σπιτι που υπηρξε αλλαγη απο ΟΤΕ σε HOL telephony ολα ειναι μια χαρα.
Δηλαδη ειναι να μπεις στην υπηρεσια...

drfear
17-12-08, 20:38
Ποιά ήταν η εμπειρία σου απο το HOL telephony; Καλή ή να ακυρώσω την αίτηση πριν με ενεργοποιήσουν;

αν ειναι παντως οπως η pots τηλεφωνια στο 2play (που ετσι θα ειναι) τα πραγματα ειναι μετρια.
Καλος ηχος αλλα...

- Δυσκολα σε "πιανουν" απο εξωτερικο, δινει σημα κατ/νου ή λεει "ο αριθμος δεν ανηκει σε συνδρομητη" τουλαχιστον στις μισες κλησεις
-Συχνα πυκνα πεφτει (Θεσσαλονικη - κεντρο Πλατεια Δημοκρατιας) το δικτυο τους οποτε η το τηλ σου ειναι νεκρο ή απλα δεν μπορεις να παρεις πουθενα

Γενικως δε σε αφηνουν να ξεχασεις το 13844 (ο αριθμος τησ Τ/Υ) :down:

aa144
17-12-08, 21:14
Μήπως να φτιάξουν ένα σύστημα ώστε μόλις σηκώσεις το ακουστικό αυτόματα να καλεί το 13844;

Vitruvian78
18-12-08, 00:26
καλά......καλύτερα ας παραμείνω στη Forthnet, μιας και μέχρι στιγμής δεν έχω μείνει δευτερόλεπτο χωρίς τηλέφωνο.

drfear
18-12-08, 15:24
Η αληθεια ειναι πως στη δευτερη γραμμη που εχω 2play forthnet, το τηλεφωνο δεν ειχε ποτε προβλημα. Το ιντερνετ παλι ειναι μια αλλη ιστορια( περιπετεια) ;)

Patentman
18-12-08, 17:47
Ναι αλλά ολα αυτα ειναι ασχετα με τον τιτλο του νηματος.
Το θεμα δεν ειναι αν εχεις προβληματα, το θεμα ειναι οτι αδυνατουν να σε συνδεσουν ωστε να εχεις την ευχαριστηση να απολαμβανεις τα προβληματα.

drfear
18-12-08, 21:41
σωστο και αυτο

@ ADSLgr.com All rights reserved.