PDA

Επιστροφή στο Forum : speedtouch 585v6 pstn και οτε



greg21
17-12-08, 18:08
Εχω μια ερωτηση για τους χρηστες του connx-ΟΤΕ σε συνδυασμο με speedtouch 585v6 pstn..Eπειδη ο πατερας μου εχει αποσυνδεσεις με το Philips του Οτε θελω να βαλω στην γραμμη το 585 για να δουμε αν ειναι ποιο σταθερο..Θελω τις γνωμες σας για το firmware που ειναι καλυτερο κατα την γνωμη σας και τις εντυπωσεις σας απο το ρουτερ με οτε..( με οn δουλευε μια χαρα με παλιο firmware... )..Eυχαριστώ...

chemboy
17-12-08, 18:18
H On δεν το έχει κλειδωμένο; Η μήπως το έχεις ξεκλειδώσει ήδη;

greg21
17-12-08, 18:23
δεν το δινει η on..μονος μου το αγορασα..σε οn δουλευε κανονικα...δεν ειχα κανενα προβλημα..τι να κλειδωσει?απλα βαζεις τις ρυθμισεις και default user και pass...περιμενω γνωμες για την λειτουργεια του με οτε...και για το firmware..Thanks

. Username/Password για τη σύνδεση (από την OTEnet) ΠΡΟΣΟΧΗ διαβάστε τη σημείωση
. Επιλέξτε υπηρεσία : Routed PPPoA.
. Τιμές των παραμέτρων VPI/VCI : 8/35.
. Προαιρετικά μπορείτε να θέσετε Username/Password για την πρόσβαση στο Modem.

Aυτες ειναι οι οδηγιες του conn-x... PPPoA ή PPPoE δουλευει καλυτερα?

savras1977
17-12-08, 19:07
η έκδοση 7.4.3.2 δείχνει εξαιρετική 3 μέρες που την έχω ήδη

hel
21-12-08, 23:17
δεν το δινει η on..μονος μου το αγορασα..σε οn δουλευε κανονικα...δεν ειχα κανενα προβλημα..τι να κλειδωσει?απλα βαζεις τις ρυθμισεις και default user και pass...περιμενω γνωμες για την λειτουργεια του με οτε...και για το firmware..Thanks

. Username/Password για τη σύνδεση (από την OTEnet) ΠΡΟΣΟΧΗ διαβάστε τη σημείωση
. Επιλέξτε υπηρεσία : Routed PPPoA.
. Τιμές των παραμέτρων VPI/VCI : 8/35.
. Προαιρετικά μπορείτε να θέσετε Username/Password για την πρόσβαση στο Modem.

Aυτες ειναι οι οδηγιες του conn-x... PPPoA ή PPPoE δουλευει καλυτερα?

PPPoE στα ethernet dslam που είναι τα adsl2+.
Βγάλε ένα διάγραμμα από το DMT tool μήπως βρούμε τι φταίει για τις αποσυνδέσεις.

Georgevtr
01-01-09, 22:27
VPI 8
VCI 35
Encapsulating Type VC MUXLLC/SNAP
Protocol PPPoE

@ ADSLgr.com All rights reserved.