PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω να φυγω απο Tellas,βοηθεια για το τι πρεπει να κανω



stayrosf
19-12-08, 12:36
τους σιχαθηκα 6 μηνες τωρα με τα ψεματα,τις δικαιολογιες,τα προβληματα και τις αναβαθμισεις τους,τον απαραδεκτο τροπο που με αντιμετωπιζουν στην εξυπηρέτηση πελατων (εδω γελαμε :lol::lol:)

αν μου γραψει καποιος,οποιος ξερει και εχει διαθεση,τι πρεπει να κανω,βημα βημα

π.χ.

1.
2.
3.
4.

κ.τ.λ.

Ευχαριστω

paulk
20-12-08, 01:40
Αυτο θα κανεις.τους πηρα τηλ. και μου ειπανε να τους στειλω φαξ για να μην πληρωσω ρητρα και να γραψω λογω τεχνικων προβληματων.Το φαξ ειναι 2111200021 θα γραψεις σε μια Α4 κολλα ονοματεπωνυμο ΑΦΜ αριθ. ταυτοτητας αριθμο τηλ. σταθερου σου.

apostol70
20-12-08, 10:55
Καλύτερα πρώτα κάνε αίτηση επιστροφής στον ΟΤΕ ή μεταφορά σε άλλο εναλλακτικό και μετά όταν συνδεθείς στείλε το φαξ που να λες ότι από την τάδε μέρα δεν είμαι πελάτης σας και ζητάω διακοπή. Έτσι θα αποφύγεις τίποτα περίεργο με τον αριθμό του τηλεφώνου σου

jimarozas
20-12-08, 16:44
Αυτο θα κανεις.τους πηρα τηλ. και μου ειπανε να τους στειλω φαξ για να μην πληρωσω ρητρα και να γραψω λογω τεχνικων προβληματων.Το φαξ ειναι 2111200021 θα γραψεις σε μια Α4 κολλα ονοματεπωνυμο ΑΦΜ αριθ. ταυτοτητας αριθμο τηλ. σταθερου σου.

εγω τους εστειλα φαξ 5 φορες και απο τη wind...στο 2111200021 και email στο crm@tellas.gr .. τη ειχε το φαξ ... φωτο τυπια της ταυτοτητας μου .διακοπη...και φυσικα υπογραφη....ενεργοποιηση στη καινουργια εταιρια ,,τηλ στη τελλας για να τους πω οτι πηγα σε αλλη εταιρια και να μου στειλουν την εξοφλητηριο λογαριασμο ...αν με ενοχλησει ξανα η τελλας θα γινει θεμα σιγουρα απο εμενα !!!

stayrosf
22-12-08, 12:12
παιδια,δεν με βοηθησατε :(

ο ενας τα λεει ετσι και ο αλλος αλλιως :(

τι κανω?με τη σειρα (για να μην κανω καμια πατατα)

πρωτα αιτηση σε αλλο παροχο και μετα ενημερωνω την μπελας?

η το αντιθετο? :(

τι πανω κατω γραφω στην μπελας?ζητω διακοπη για τον ταδε λογω?

1.
2.
3.
4.

καπως ετσι μπορει να μου τα γραψει καποιος?

crypter
22-12-08, 12:19
Ουσιαστικα πανω κατω τα ιδια πραγματα σου ειπαν :p κανεις :
1. Παιρνεις τηλεφωνο στον νεο παροχο που θα πας για να υπογραψεις με αυτον αιτηση ενεργοποιησης και με τον ιδιο αριθμο τηλεφωνου.
2. Παιρνεις τηλεφωνο και στο 13800 για να τα ψαλεις στην τελλας και να τους ενημερωσεις οτι την κανεις λογω προβληματων, ψεματων, δικαιολογιων κτλ που λες στο πρωτο μηνυμα και τους λες να σου στειλουν τον εξοφλητηριο λογαριασμο.
3.θα σου πουν εναν αριθμο για να στειλεις και το επισημο φαξ (τον λενε παραπανω και οι συμφορουμιτες σου :) ) και θα γραψεις σε αυτο τον λογο που φευγεις με υπογραφη, τα στοιχεια σου, α.φ.μ. , αριθμο ταυτοτητας κτλ.
4. Περιμενεις υπομονετικα 2 η και 3 εβδομαδες μεχρι να τελειωσουν και να σε ενεργοποιησουν σε αλλον παροχο.

:)

stayrosf
22-12-08, 23:47
Ουσιαστικα πανω κατω τα ιδια πραγματα σου ειπαν :p κανεις :
1. Παιρνεις τηλεφωνο στον νεο παροχο που θα πας για να υπογραψεις με αυτον αιτηση ενεργοποιησης και με τον ιδιο αριθμο τηλεφωνου.
2. Παιρνεις τηλεφωνο και στο 13800 για να τα ψαλεις στην τελλας και να τους ενημερωσεις οτι την κανεις λογω προβληματων, ψεματων, δικαιολογιων κτλ που λες στο πρωτο μηνυμα και τους λες να σου στειλουν τον εξοφλητηριο λογαριασμο.
3.θα σου πουν εναν αριθμο για να στειλεις και το επισημο φαξ (τον λενε παραπανω και οι συμφορουμιτες σου :) ) και θα γραψεις σε αυτο τον λογο που φευγεις με υπογραφη, τα στοιχεια σου, α.φ.μ. , αριθμο ταυτοτητας κτλ.
4. Περιμενεις υπομονετικα 2 η και 3 εβδομαδες μεχρι να τελειωσουν και να σε ενεργοποιησουν σε αλλον παροχο.

:)



Ευχαριστω

να πω μονο οτι δεν εληξε το συμβολαιο μου,ειμαι πελατης απο τον Αυγουστο,απο την προσφορα με το laptop

ισχυουν τα ιδια που μου γραφεις?

και κατι ακομα,που κανω και καταγγελια?μολις εκλεισα το τηλ,μετα απο 29!!!!!!!!! λεπτα αναμονης στο 1212 :down::down::down: τελειωσε η μπαταρια απο το ασυρματο :lol::lol:

:evil::down::down::down::down::down:

crypter
22-12-08, 23:53
ισχυουν τα ιδια που μου γραφεις?
Βασικα νομιζω τοτε εχεις και δεσμευτικο συμβολαιο για 12 (η 24 δεν θυμαμαι) μηνες αρα αν το κοψεις νωριτερα θα πρεπει να τους το πεις ρητα και κατηγορηματικα οτι δεν σου προσφερουν τις υπηρεσιες που πληρωνεις και οτι ειναι δικο τους σφαλμα που φευγεις για να μην πληρωσεις την παραπανω ρητρα.
Για καταγγελια κοιτα στην προστασια καταναλωτη η στην γενικη γραμματεια καταναλωτη.

ikd69
31-12-08, 18:27
Επειδή έφυγα πρόσφατα από την τελλάς, η εμπειρία μου έδειξε ότι πρέπει ό,τι κάνετε να το τεκμηριώσετε και να κρατάτε σημειώσεις, ονόματα, ώρες κλήσεως κλπ.

1) Στις 24/11 ζήτησα σύνδεση adsl μέσω οτε και αλλαγή γραμμής από isdn σε pstn.
2) O οτε κατάργησε το isdn στις 26/11. Την ίδια μέρα έκανα αίτηση μέσω φαξ στην τελλάς. Το φαξ ελήφθη (δηλαδή, καταχωρήθηκε στο σύστημά τους) στις 2/12, κοινώς ούτε με ταχυδρομικό περιστέρι να το έστελνα.
3) Επίσης έκανα και αίτηση για κατάργηση προεπιλογής φορέα, γιατί όπως έμαθα δεν θα μπορούσε να με αποδεσμεύσει η τελλάς και να πάρω νέα σύνδεση με νέο πάροχο. Αυτή η κατάργηση έγινε στις 19/12.
4) Η τελλάς με πήρε 2 φορές για να με ρωτήσει γιατί θέλω να φύγω. Κρατήστε ονόματα καλούντων και ώρες επικοινωνίας. Εκεί μου είπαν ότι θα φύγω γύρω στις 18/12, το οποίο τελικά ήταν ψέμα γιατί σου λένε ότι θα φύγεις μετά από 30 ημέρες.
5) Όταν τους πήρα να διαμαρτυρηθώ, μου έδωσαν 2 διαφορετικές ημερομηνίες 27/12 (ένα μήνα μετά το φαξ) και 2/1/09 (ένα μήνα μετά την καταχώρηση του φαξ).
6) Τώρα είναι που ζητάς να μιλήσεις με προϊστάμενο και όχι με τον υπάλληλο του 13800. Τον ενημερώνεις ότι η συνομιλία καταγράφεται, ζητάς το ονοματεπώνυμό του και αρχίζεις το ... μπούρου μπούρου.
7) Οπωσδήποτε ζητάς εξοφλητικό λογαριασμό γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Καλά ξεμπερδέματα,

Ι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.