PDA

Επιστροφή στο Forum : Tornado Tornado 840 και peer2peer...



Koulou
21-11-05, 14:09
Γεια σας παιδιά! Έχω ένα πρόβλημα στο να σετάρω σωστά το rooter ή τα προγράματα για p2p... Περισσότερο έχω προσπαθήσει να δουλέψω το DC++, μακράν ό,τι καλύτερο κατά τη γνώμη μου, στο οποίο παρουσιάζεται το εξής πρόγλημα: δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ ως active, αν και έχω ανοίξει τις απαραίτητες θύρες από το rooter, αλλά τίποτα... Συνδέομαι, αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα, ούτε καν τα αποτελέσματα των search δε μου βγάζει... Παρ' όλα αυτά, οι άλλοι μπορούν να κατεβάσουν από 'μένα κανονικότατα (κάνω κανονικά uploading)... Για να "προσπεράσω" το συγκεκριμένο πρόβλημα επέλεξα να συνδεθώ ως "passive", με αποτέλεσμα να μπορώ να κατεβάσω, αλλά κάθε τόσο η ταχύτητα αρχίζει να πέφτει σταθερά μέχρι που τελικά αποσυνδέεται από τον host...
Δουλεύει κανείς το rooter αυτό (ή και το 841 που είναι ουσιαστικά το ίδιο αλλά για γραμμή ISDN) με πρόγραμμα p2p κι αν ναι, ποιο πρόγραμμα; Με τι ρυθμίσεις;
Συγνώμη για το μακροσκελές post κι ευχαριστώ προκαταβολικά!:respekt:

pontios76
21-11-05, 19:20
Με το 841 δούλευα κάμποσο καιρό το μουλάρι χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα...είχα ανοίξει κανα δυο τρίες πόρτες που διάβασα στο αντίστοιχο νήμα για τα ρ2ρ εδώ στο μπόαρντ και κατέβαζα κανονικά.

Βέβαια δεν είχα τπτ φοβερές ταχύτητες αλλά δεν νομίζω να οφείλεται αυτό στο ρούτερ...

@ ADSLgr.com All rights reserved.