PDA

Επιστροφή στο Forum : Την γνώμη σας παρακαλώ



KonK
19-12-08, 23:17
Καλησπέρα.
Χτες συνδέθηκα μόνο internet στα 6Mps/1Mps στην HOL ερχόμενος από Connex 2Mps.
Στο Connex είχα attenuation 26,και τώρα βλέπω 38,5.Γιατί γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω,παίζει να έχω βλάβη;
Πέστε την γνώμη σας.

alt10alt10
19-12-08, 23:41
ποσο συγχρονιζεις?

KonK
19-12-08, 23:55
Link Information

Uptime: 0 days, 1:30:08
Modulation: G.992.5 Annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 608 / 6.141
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 6,97 / 21,96
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 10,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 16,5 / 38,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 9,0
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 17 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 198 / 0
FEC Errors (Up/Down): 1 / 173.156
CRC Errors (Up/Down): 1 / 28
HEC Errors (Up/Down): 0 / 3

alt10alt10
20-12-08, 00:11
μια χαρα εισαι !!! λιγο το upload ειναι down ζητα εναν ελεγχο γραμμης ή τσεκαρε την εσωτερικη καλωδιοση μονος σου μπας και κατι δημιουργει θορυβο...

KonK
20-12-08, 00:17
μια χαρα εισαι !!! λιγο το upload ειναι down ζητα εναν ελεγχο γραμμης ή τσεκαρε την εσωτερικη καλωδιοση μονος σου μπας και κατι δημιουργει θορυβο...

Δλδ. τα καλώδια από την πρίζα στο router και από το router στο pc.Αυτά είναι τα ίδια που είχα και πριν.Τι άλλο να τσεκάρω στην εσωτερική καλωδίωση;

alt10alt10
20-12-08, 01:20
βασικα απο τ κατανεμητη σου μεχρι το ρουτερ...

KonK
20-12-08, 01:27
βασικα απο τ κατανεμητη σου μεχρι το ρουτερ...

Τώρα με βάζεις δύσκολα...

aa144
20-12-08, 01:36
Πετρούπολη ακούγεται ότι είναι δύσκολα τα πράγματα, πάλι καλός είσαι συγκριτικά. Μην το πειράζεις καθόλου αν είσαι σταθερός.

KonK
20-12-08, 01:55
Πετρούπολη ακούγεται ότι είναι δύσκολα τα πράγματα, πάλι καλός είσαι συγκριτικά. Μην το πειράζεις καθόλου αν είσαι σταθερός.

Όταν βραδυάζει, αργά ,καλή ώρα σαν τώρα που μιλάμε έχω κάτι στιγμιαίες αποσυνδεσούλες συχνά-πυκνά.

k_77
20-12-08, 06:02
Κοίτα, στο σπίτι μου έχω συνδέσει το router στην δεύτερη πρίζα όπως έρχεται το καλώδιο στο δεύτερο όροφο και έχω και 11m τηλεφωνικό καλώδιο.
Λοιπόν, με d.gmt έχω att 15 και up 256
με adsl2+ έχω att 19,5 και up253

Από την κύρια πρίζα, με κανονικό καλώδιο (1,8μ) έχω με d.gmt 15 att.
Με adsL2+ δεν δοκίμασα.

Δεν ξέρω αν βοηθάει...

Vitruvian78
20-12-08, 16:45
Κι εγώ πιστεύω οτι είσαι μια χαρά....μην περιμένεις να είναι όλα άψογα.....άλλοι δεν πιάνουν ούτε κατα διάνοια τα νούμερα που πιάνεις εσύ.

semola
20-12-08, 17:12
Με 26 att. στο connex θα πρέπει να απέχεις το πολύ 1800m απο το dslam.Με 38.5 att. στην Hol απέχεις περίπου 3km απο το το ίδιο dslam.Kάπου υπάρχει βραχυκύκλωμα,και αν δεν πείραξες τα εσωτερικά καλώδια τότε ,αυτό,είναι κάπου έξω.Πιεσέ τους να βρούν το πρόβλημα και αν δεν κάνουν τίποτα,φύγε μακριά για αλλού!!!Εγώ στην Tellas είχα 24 att. και στην Hol έχω 26.Οπότε καταλαβαίνεις!!!

KonK
20-12-08, 18:05
Με 26 att. στο connex θα πρέπει να απέχεις το πολύ 1800m απο το dslam.Με 38.5 att. στην Hol απέχεις περίπου 3km απο το το ίδιο dslam.Kάπου υπάρχει βραχυκύκλωμα,και αν δεν πείραξες τα εσωτερικά καλώδια τότε ,αυτό,είναι κάπου έξω.Πιεσέ τους να βρούν το πρόβλημα και αν δεν κάνουν τίποτα,φύγε μακριά για αλλού!!!Εγώ στην Tellas είχα 24 att. και στην Hol έχω 26.Οπότε καταλαβαίνεις!!!

Μια χαρά τα λες ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ μου:).Σίγουρα η απόσταση μου από το dslam (Πετρούπολης) είναι το πολύ πολύ 1800μ.Με δεδομένο ότι το σπίτι δεν μετακινήθηκε από την θέση του,άρα ή έχει γίνει πατάτα με την σύνδεση ή με συνδέσανε σε άλλο dslam.
Μάλλον βέβαια έχει γίνει κάποια πατάτα γιατί την ημέρα που μου έστειλαν το sms για την ενεργοποίηση δεν μπορούσα να συνδεθώ και έδωσα βλαβη στην HOL,και τελικά συνδέθηκα μετά από 2 ημέρες.
Επίσης μία ημέρα πριν το sms της ενεργοποίησης δεν είχα τηλέφωνο, ούτε net (ΟΤΕ) και το έδωσα βλάβη στον ΟΤΕ.
Αυτά συνδυάζω και σκέφτομαι ότι κάτι παίζει με το 38,5att. το οποίο δεν το θεωρώ
φυσιολογικό:hmm:

aa144
20-12-08, 18:21
Το έχω ξαναγράψει, αλλά φαίνεται ότι καλό είναι να το ξαναπώ.

Το db δεν είναι μονάδα μέτρησης απόστασης, την απόσταση τη μετράμε σε μέτρα. Μονοσήμαντη αντιστοιχία db και μέτρων δεν υπάρχει (εκτός εργαστηρίου). Κάθε ρούτερ μετράει διαφορετικά, αλλά και πάλι το ρούτερ δεν είναι όργανο μέτρησης. Πέρα από όλα αυτά, σε κάθε πρωτόκολο μετάδοσης έχουμε διαφορετικό φάσμα συχνοτήτων. Για κάθε συχνότητα ξεχωριστά, ή για κάθε ομάδα συχνοτήτων που λειτουργούν μαζί σε ένα bin στο ADSL έχουμε μια τιμή εξασθένισης του σήματος. Συνολική εξασθένιση δεν υφίσταται, παρόλα αυτά τα ρούτερ δίνουν ένα νούμερο που είναι χρήσιμο για συγκρίσεις με το ίδιο ρούτερ και με το ίδιο φάσμα συχνοτήτων. Αυτο το "συνολικό" νούμερο είναι "μέσος όρος" της πλάκας που δεν υπολογίζεται σταθμισμένα, ούτε και ανακοινώνει κανένας κατασκευαστής ρούτερ με ποιό τρόπο υπολογίζεται. Με βάση αυτά, σύγκριση μεταξύ τιμών που δίνουν διαφορετικά ρούτερ, και σύγκριση μεταξύ τιμών του ίδιου ρούτερ αλλά σε άλλο πρωτόκολο μετάδοσης δεδομένων δεν έχει κανένα νόημα. Το μόνο που μπορούμε να πούμε στατιστικά είναι ότι σε ADSL2+ θα έχουμε μεγαλύτερη τιμή εξασθένισης από όσο θα έχουμε σε ADSL2, σε μια τυπική γραμμή, όμως και σε αυτό μπορεί να προκύψουν εξαιρέσεις που περιγράφονται στη θεωρία.

Για να έχει η οποιαδήποτε σύγκριση νόημα, χρειάζεται γράφημα της εξασθένισης ανά συχνότητα που θα ληφθεί με το ίδιο ρούτερ, όπου αφού μιλάμε για γράφημα θα φαίνεται και το φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιείται σε κάθε πρωτόκολο. Οπότε, αν έχετε δυνατότητα να πάρετε γραφήματα με το ίδιο (ακριβώς το ίδιο, όχι ένα άλλο ίδιο) ρούτερ, τότε μπορεί να αναλυθεί παραπάνω η περίπτωση (η οποία μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογική ανάλογα με την κατανομή της εξασθένισης στο ανώτερο μέρος του φάσματος, και ανάλογα με τον τρόπο που υπολογίζεται, σταθμισμένα ή όχι η τιμή που παράγει το ρούτερ).

leon21
20-12-08, 19:15
εγω μεχρι και ρουτερ αλλο ζητησα και μου το φερανε,αλλα τη λεει,τα ιδια παντελακη μου τα ιδια παντελη μου.καμια μα καμια εταιρια απο αυτεσ συν του οτε,δεν προκεται να φτιαξουν σωστο δικτυο.ειναι παρε την μια και βαρα την αλλη,απλωσ το αποδεχωμαστε.τωσα χρηματα που περνουνε επρεπε,να ειχαν κανει θαμφατα.δεστε τησ κολονεσ και θα καταλαβεται.εγω σταματαω να ασχολουμε αλλο γιατι στο σπιτη που μενω με ενοικιο μεχρι και καινουργια καλοδια περασα,αρα το λαθοσ ειναι μονο και μονο δικο τουσ.

semola
20-12-08, 21:35
Το έχω ξαναγράψει, αλλά φαίνεται ότι καλό είναι να το ξαναπώ.

Το db δεν είναι μονάδα μέτρησης απόστασης, την απόσταση τη μετράμε σε μέτρα. Μονοσήμαντη αντιστοιχία db και μέτρων δεν υπάρχει (εκτός εργαστηρίου). Κάθε ρούτερ μετράει διαφορετικά, αλλά και πάλι το ρούτερ δεν είναι όργανο μέτρησης. Πέρα από όλα αυτά, σε κάθε πρωτόκολο μετάδοσης έχουμε διαφορετικό φάσμα συχνοτήτων. Για κάθε συχνότητα ξεχωριστά, ή για κάθε ομάδα συχνοτήτων που λειτουργούν μαζί σε ένα bin στο ADSL έχουμε μια τιμή εξασθένισης του σήματος. Συνολική εξασθένιση δεν υφίσταται, παρόλα αυτά τα ρούτερ δίνουν ένα νούμερο που είναι χρήσιμο για συγκρίσεις με το ίδιο ρούτερ και με το ίδιο φάσμα συχνοτήτων. Αυτο το "συνολικό" νούμερο είναι "μέσος όρος" της πλάκας που δεν υπολογίζεται σταθμισμένα, ούτε και ανακοινώνει κανένας κατασκευαστής ρούτερ με ποιό τρόπο υπολογίζεται. Με βάση αυτά, σύγκριση μεταξύ τιμών που δίνουν διαφορετικά ρούτερ, και σύγκριση μεταξύ τιμών του ίδιου ρούτερ αλλά σε άλλο πρωτόκολο μετάδοσης δεδομένων δεν έχει κανένα νόημα. Το μόνο που μπορούμε να πούμε στατιστικά είναι ότι σε ADSL2+ θα έχουμε μεγαλύτερη τιμή εξασθένισης από όσο θα έχουμε σε ADSL2, σε μια τυπική γραμμή, όμως και σε αυτό μπορεί να προκύψουν εξαιρέσεις που περιγράφονται στη θεωρία.

Για να έχει η οποιαδήποτε σύγκριση νόημα, χρειάζεται γράφημα της εξασθένισης ανά συχνότητα που θα ληφθεί με το ίδιο ρούτερ, όπου αφού μιλάμε για γράφημα θα φαίνεται και το φάσμα συχνοτήτων που χρησιμοποιείται σε κάθε πρωτόκολο. Οπότε, αν έχετε δυνατότητα να πάρετε γραφήματα με το ίδιο (ακριβώς το ίδιο, όχι ένα άλλο ίδιο) ρούτερ, τότε μπορεί να αναλυθεί παραπάνω η περίπτωση (η οποία μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογική ανάλογα με την κατανομή της εξασθένισης στο ανώτερο μέρος του φάσματος, και ανάλογα με τον τρόπο που υπολογίζεται, σταθμισμένα ή όχι η τιμή που παράγει το ρούτερ).

Ωραία όλα αυτά ,αλλα εγώ με 10 routers είχα τις ίδιες ενδήξεις στο att. και στο snr. και στη Hol και στην Tellas.Αυτό που λένε οτι 13.5 db στο att αντιστιχούν σε 1km απόσταση απο το dslam είναι ψέμα;

aa144
20-12-08, 21:57
Αυτό είναι αλήθεια στο εργαστήριο. Και μάλιστα σε MIA ορισμένη συχνότητα και για συγκεκριμένη διατομή καλωδίου, και για συγκεκριμένη καθαρότητα χαλκού στο καλώδιο που γίνεται η μέτρηση.

Προφανώς τίποτε από τα παραπάνω δεν ισχύει στον πραγματικό κόσμο, χωρίς να υπολογίσουμε ότι κάθε συχνότητα εξασθενεί διαφορετικά, άρα δεν υπάρχει μια μοναδική τιμή εξασθένισης αλλά μια τιμή εξασθένισης ανά συχνότητα, εκεί ακριβώς χρειάζεται γράφημα για να καταλάβεις τι συμβαίνει.

semola
20-12-08, 22:18
Αυτό είναι αλήθεια στο εργαστήριο. Και μάλιστα σε MIA ορισμένη συχνότητα και για συγκεκριμένη διατομή καλωδίου, και για συγκεκριμένη καθαρότητα χαλκού στο καλώδιο που γίνεται η μέτρηση.

Προφανώς τίποτε από τα παραπάνω δεν ισχύει στον πραγματικό κόσμο, χωρίς να υπολογίσουμε ότι κάθε συχνότητα εξασθενεί διαφορετικά, άρα δεν υπάρχει μια μοναδική τιμή εξασθένισης αλλά μια τιμή εξασθένισης ανά συχνότητα, εκεί ακριβώς χρειάζεται γράφημα για να καταλάβεις τι συμβαίνει.

Okey φίλε aa144,παραδίνομαι!
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!!

aa144
21-12-08, 09:46
Καλές γιορτές και σε εσένα (και σε όλους).

Να προσθέσω επειδή το συζητάμε, ότι στη μέτρηση αναφοράς σε εργαστηριακές συνθήκες, η γραμμή που μετράται είναι μόνη της, δηλαδή δεν υπάρχει καμία ηλεκτρομαγνητική παρεμβολή από άλλες γραμμές ή από άλλες πηγές, και ΚΑΝΕΝΑΣ ΘΟΡΥΒΟΣ.

Αντίθετα, στον πραγματικό κόσμο, σε μια γραμμή μπορεί να υπάρχει λίγος, πολύς, ή πάρα πολύς θόρυβος, συνεχής θόρυβος που απλά θα μειώσει την ταχύτητα συγχρονισμού, ή εκρηκτικός θόρυβος που θα προκαλεί και αποσυνδέσεις αλλά αν δεν υπάρχει συνέχεια τότε θα έχουμε καλή ταχύτητα συγχρονισμού με αποσυνδέσεις τις στιγμές που εμφανίζεται ο εκρηκτικός θόρυβος και το ρούτερ δεν μπορεί να κρατήσει τη σύνδεση.

Εμπειρικά, (και εφόσον δεν διαθέτουμε γράφημα) από την απόκλιση μεταξύ της μέγιστης επιτεύξιμης ταχύτητας που δίνει η θεωρία για μια γραμμή που λειτουργεί μόνη της στο εργαστήριο, και της ταχύτητας που έχουμε σε μια δεδομένη γραμμή μπορούμε να συμπεράνουμε πόσο θόρυβο έχει η γραμμή (ειδικά αν ο συγχρονισμός γίνεται στο όριο για τον πάροχο, δηλαδή με S/N ratio 9 ή 11 π.χ.) όταν έχουμε το ρούτερ να λειτουργεί στο "όσο πιάσει", αντίθετα στην ίδια γραμμή αν έχουμε πακέτο με περιορισμό στο ATM data rate, όπως είναι π.χ. το 2play lite της HOL στο 6/1, εκεί το S/N ratio θα εμφανιστεί μεγαλύτερο, όσο πιο μεγάλο, τόσο υψηλότερο συγχρονισμό θα έχουμε αν πάμε σε πακέτο "όσο πιάσει".

Επίσης σε περίπτωση που λειτουργούμε μια γραμμή με πακέτο χαμηλής ταχύτητας (π.χ. Conn-X 1024) και αν τυχόν δεν είμαστε σε πρωτόκολο ADSL2+ αλλά σε χαμηλότερο, π.χ. ADSL1 ή ADSL2, τότε επειδή το μεταδιδόμενο φάσμα δεν περιέχει υψηλές συχνότητες και επειδή δεν λειτουργούμε τη γραμμή στο 100% (δηλαδή στο όριο των bits ανά bin που μπορεί να μεταδώσει) τα στοιχεία που θα πάρουμε από το ρούτερ θα είναι πολύ ευνοϊκότερα από αυτά που θα δώσει η ίδια γραμμή όταν θα κληθεί να λειτουργήσει στο 100% (δηλαδή σε πακέτο ΕΩΣ 24) και σε πρωτόκολο ADSL2+ που χρησιμοποιεί ψηλές συχνότητες οι οποίες εξασθενούν αναλογικά πολύ περισσότερο για το ίδιο μήκος καλωδίου.

Με βάση όλα τα παραπάνω μπορούμε να δημιουργήσουμε συνθήκες σταθερότητας στη σύνδεση επιλέγοντας πακέτο χαμηλότερης ταχύτητας από τη μέγιστη που μπορεί να πιάσει μια δεδομένη γραμμή, τότε λειτουργώντας σε ADSL2+ έχουμε συγκριτικά πολύ λίγα bits ανά bin στο φάσμα, και άρα μεγάλα περιθώρια να κρατήσει το ρούτερ τη σύνδεση σε περιπτώσεις που εμφανιστεί θόρυβος. Αυτός είναι ο λόγος που ο ΟΤΕ κάνει αυτόματα υποβάθμιση στα 8 αν κάποιος με πακέτο ΕΩΣ 24 αναφέρει δυσλειτουργία, αποσυνδέσεις κτλ, και αυτόματη υποβάθμιση στα 4 αν κάποιος με πακέτο ΕΩΣ 8 αναφέρει δυσλειτουργία κτλ. Το κακό είναι βέβαια ότι με αυτό που κάνει ο ΟΤΕ, χάνεις και το Upload που στα χαμηλά πακέτα του είναι πολύ χαμηλό, παρόλα αυτά το Upload σε μια κακή γραμμή επηρεάζεται συγκριτικά λιγότερο αφού λειτουργεί στις χαμηλότερες συχνότητες. Εξαιρείται η περίπτωση καλωδιακών βλαβών, εκεί το Upload μπορεί να επηρεαστεί πολύ περισσότερο από το Download λόγω της χωρητικής συμπεριφοράς που εμφανίζει μια κακή μηχανική σύνδεση καλωδίου, καθόσον ευνοείται η μετάδοση υψηλότερων συχνοτήτων διαμέσου της κακής μηχανικής σύνδεσης.

Επίσης, συνθήκες σταθερότητας σε μια γραμμή δημιουργούμε λειτουργώντας σε χαμηλότερο πρωτόκολο μετάδοσης (π.χ. ADSL2 ή ADSL1) και αποφεύγοντας τις ψηλές συχνότητες, με την αντίστοιχη απώλεια ταχύτητας συγχρονισμού φυσικά, όμως αν έχουμε ούτως ή άλλως πακέτο χαμηλής ταχύτητας, αυτή η απώλεια ταχύτητας λόγω χαμηλότερου πρωτοκόλου μετάδοσης μπορεί να μην μας επηρεάζει καθόλου, αντίθετα μας παρέχει μια σύνδεση που δεν αποσυνδέεται ποτέ.

Πάντα όμως, τις περισσότερες πληροφορίες για το τι συμβαίνει σε μια γραμμή, τις δίνει ένα γράφημα του S/N ratio ανά συχνότητα, και ένα γράφημα του Bit Loading (bits ανά bin) ανά συχνότητα, σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αριθμητικά δεδομένα που παρέχει το ρούτερ.

leon21
21-12-08, 10:23
καλημερα μπορεισ να μου εξηγησησ τι ειναι αυτο anexm και anexm2+ στο νετ φαστερ

aa144
21-12-08, 10:26
Μην το βάζεις, δεν χρησιμοποιείται, βάλτο σε ADSL2+ και όχι σε αυτόματο.


http://www.asda.gr/actins/HOL/Clipboard01-ITU.jpg

leon21
21-12-08, 10:34
κατι αλλο οταν ειχα οτε υπηρχε προβλημα στο καλοδιο τησ κολονασ,το οποιο αλαξαν.μεγαλη διφορα μετρησε ο τεχνικοσ την ρεγκλετα οχι κατανεμητη και ειπε οτι υπαρχει προβλημα στην πορτα η ζευγοσ το οποιο δεν το εφτιαξαν,στην προκημενη περιπτωση να φοναξω τεχνικο τησ χολ.

aa144
21-12-08, 10:52
Αν η σύνδεση είναι σταθερή μην φωνάζεις κανέναν γιατί μπορεί να στο κάνουν χειρότερο. Αν η σύνδεση εμφανίζει κάποιο πρόβλημα, στείλε όλα τα στοιχεία που δίνει το ρούτερ σου και ακριβή περιγραφή του προβλήματος.

leon21
21-12-08, 10:55
Current

Line Status
---
SHOWTIME

Link Type
G.992.5 (ADSL2+)
G.992.5 (ADSL2+) / Interleaved Path


[Go Top]


Data Rate:
Stream Type
Actual Data Rate

Up Stream
934 (Kbps.)

Down Stream
10958 (Kbps.)


[Go Top]


Operation Data / Defect Indication:
Operation Data
Upstream
Downstream

Noise Margin
11 dB
11 dB

Attenuation
17 dB
33 dB


Indicator Name
Upstream
Downstream

Fast Path FEC Correction
0
0

Interleaved Path FEC Correction
0
665

Fast Path CRC Error
0
0

Interleaved Path CRC Error
2
15

Loss of Signal Defect
0
---

Fast Path HEC Error
0
0

Interleaved Path HEC Error
0
0


[Go Top]


Statistics:
Received Cells
14262

Transmitted Cells
4356


[Go Top]στο τελοσ με βλεπω σε καφε νετ και θα του καταργησω ολουσ

aa144
21-12-08, 11:08
Δεν βλέπω κάτι κακό στα στοιχεία που έστειλες, αν είσαι σταθερός μην το πειράζεις καθόλου.

Για την παλιά καλωδιακή βλάβη που ανέφερες όταν είχες ΟΤΕ, δώσε περισσότερες πληροφορίες, πάντως αν δεν επισκευάστηκε όταν ήσουνα στον ΟΤΕ και παραμένει, τότε θα είναι πιο δύσκολο να την φτιάξουν τώρα που είσαι στη HOL (και που πρέπει να δηλώσει βλάβη στον ΟΤΕ και να φτιάξει τη βλάβη και πάλι ο ΟΤΕ). Παρόλα αυτά, η σύνδεση φαίνεται να λειτουργεί κανονικά, δύσκολο να τους πείσεις ότι έχεις κάποιου είδους βλάβη εφόσον δεν έχεις αποσυνδέσεις.

leon21
21-12-08, 11:19
δεν μου αρεσει το απ,934ουτε το νταουν μια 10kbps μια 9kbps πανω κατω παρεπιπτωντοσ αλαξανε και το ρουτερ

aa144
21-12-08, 11:23
Σε τι δεν σου αρέσει; Σου είχανε πει ότι θα έχεις παραπάνω; Ή δεν σου αρέσει το νούμερο για κάποιον άλλο λόγο;

leon21
21-12-08, 11:29
κοιτα για ειμαι δικαιοσ σε οποια εταιρια και να παω θα ειναι τα ιδια,το θεμα με την χολ ειναι οτι δεν κλειδωνει τησ ταχυτητεσ ξερω οτι μπορω να πιασω 14kbps οπωσ στην αρχη και πιστεψεμε στην γειτονια μου 2-3 εχουμε νετ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.