PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΤΕ και "κεντρικο καλωδιο"



kyriakos7
20-12-08, 15:56
Γειά σας παιδιά. θέλω να σας πω τον πόνο μου γιατί δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.
από τον ιούνιο έχω πάει σε καινούργια πολυκατοικία και ο οτέ μέχρι και σήμερα δεν μας έχει βάλει τηλέφωνο. έχουμε πάρει πολλές φορές τηλ και το μόνο που μας λέγανε είναι ότι αργούν γιατί οι καινούργιες πολυκατοικίες είναι πολλές και δεν προλαβαίνουν. τέσπα λέω. ξανά τηλέφωνα και μας λένε ότι έχουν πρόβλημα με τον δήμο και ότι δεν δίνει άδεια για να μπορεί να σκάψει ο οτέ, και μας λεεί ότι θα λυθή σύντομα το θέμα. την προηγούμε βδομάδα μας πέρνουν τηλ οτι και καλά είναι όλα οκ και σήμερα σάββατο 20 του μήνα θα έρθουν για να τοι φτιαξουν και λέω άμα δεν τους δω με τα ματια μου να ερθουν δε πιστευω τιποτα και ετσι εγινε γιατι χθες μας ξαναπηραν τηλ και μας λενε το απιστευτο οτι φταιει ο οτε γιατι λειπει ενα καλωδιο και δεν μπορουν να ερθουν και οτι πρεπει να παμε στα κεντρικα του πειραια να ρωτησουμε γιατι αργει τοσο πολυ να γινει η συνδεση.....

παιδια δεν ξερω τι να κανω, οχι μονο εγω αλλα και οι αλλοι ενοικοι στην πολυκατοικια πειτε καμια ιδεα.

Georgevtr
20-12-08, 16:09
Έχω να σού προτείνω ΥΠΟΜΟΝΗ και υπομονή,γιατί όταν υπάρχει πρόβλημα με τόν εκάτοστε δήμο,τότε μπερδεύεται πολύ το θέμα.

Σαν ίδεα,προτείνω,να μαζέψετε υπογραφές,ΟΛΟΙ οι ένοικοι-ιδιοκτήτες της πολυκατοικίας και ν απαιτήσετε λύση,εδώ και τώρα.
Έλεος με τα συμφέροντα τους πλέον.Στο 2009 φτάνουμε και δεν μπορεί να έχει τηλέφωνο:shock:

kyriakos7
20-12-08, 16:15
την δευτερα θα παω στα κεντρικα γιατι δεν ξερω τι αλλο μπορει να γινει, θα παρω τηλ και στο συνηγορο του πολιτη να δω τι μπορουν να μου πουν και απο εκει

Georgevtr
20-12-08, 16:30
την δευτερα θα παω στα κεντρικα γιατι δεν ξερω τι αλλο μπορει να γινει, θα παρω τηλ και στο συνηγορο του πολιτη να δω τι μπορουν να μου πουν και απο εκει
Βεβαίως υπάρχει και ο συνήγορος τού πολίτη,όπως και η ΕΕΤΤ και τα συναφή.Καλή δύναμη!

nontasaggelis
20-12-08, 19:13
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΠΟΜΑΚΡΥΣΜΕΝΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΕΣ ΣΕ ΧΩΡΙΑ,ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΜΜΗ,ΛΟΓΩ ΔΗΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΩΔΙΩΝ!
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
ΠΡΩΧΩΡΗΣΤΕ ΣΕ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ!!!
Και στις παραπανω ενωσεις και στον τυπο και ειδικα στον τοπικο,και στα γραφεια του οτε-κατευθειαν στην διοικηση,και στο πολιτικο γραφειο του πρωθυπουργου και στο αρμοδιο υπουργειο!(επιστολη και προσωπικα στον υπουργο και τους υφυπουργους)
Και οι επιστολες παντα συστημενες!!!

emeliss
20-12-08, 19:25
Μην ξεχάσεις να στείλεις την επιστολή και στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

jack1987
20-12-08, 19:26
την δευτερα θα παω στα κεντρικα γιατι δεν ξερω τι αλλο μπορει να γινει, θα παρω τηλ και στο συνηγορο του πολιτη να δω τι μπορουν να μου πουν και απο εκει

Για να σε ενημερώσω φίλε γιατί και εγώ είμαι στην αναμονή.Απο 20 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ-7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ μην περιμένεις να γίνει κάτι.Είχα μιλήσει με ένα τύπο απο τα κεντρικά του οτε πριν μερικές ημέρες ο οποίος με ενημέρωσε οτι αυτές τις ημέρες δεν λειτουργεί ο δήμος για να προχωρήσουν στο σκάψιμο.Τώρα αυτό δεν ξέρω κατα πόσο ευσταθεί αλλά να σου πώ την αλήθεια ήξερα οτι αν δεν φέρουν γραμμή στο σπίτι μέχρι τις 15 Δεκεμβρίου δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο τις ημέρες των γιορτών,οπότε πάμε για 15 με τέλος Ιανουαρίου.Πιστεύω πάντως και στην περίπτωση τη δική σου και τη δική μου να ξεμπερδέψουμε μέχρι το τέλος του άλλου μήνα.Δεν είναι δυνατόν να μπαίνουμε στο 2009 και να χρειάζεται 4 μήνες και παραπάνω για αυτή τη διαδικασία η οποία στη ουσία είναι πιο πολύ γραφειοκρατική παρά τεχνική.

asfalis
20-12-08, 19:53
Μην ξεχάσεις να στείλεις την επιστολή και στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.


:rofl:

nontasaggelis
20-12-08, 19:59
Μην ξεχάσεις να στείλεις την επιστολή και στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

Kακως ειρωνευεσαι!
Σε πληροφορω οτι σε ενα αιτημα μου για διορθωση μια αδικης εγκυκλιου,και αφου ακολουθησα την παραπανω οδο ενημερωσης των δημοσιων φορεων,μου τηλεφωνησε ο ιδιος ο υφυπουργος και το θεμα διορθωθηκε!
Σε μια αλλη περιπτωση ,αφου εστειλα τα αναλογα εγγραφα οπου τεκμηριωνα αυτο που αιτουμαι,με πηρε τηλεφωνο ο ιδιος ο Βουρλουμης.Και εδω το θεμα λυθηκε!
Οταν εχεις δικιο και το τεκμηριωνεις σωστα,τοτε ολα γινονται!

emeliss
20-12-08, 20:02
Δεν ειρωνεύομαι. Είναι ευκαιρία εκτός από τον πρωθυπουργό, να μιλήσει και με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και να του τεκμηριώσει το δίκιο του.

aa144
20-12-08, 20:20
Παιδιά μην στέλνετε επιστολές με τα ΕΛΤΑ, στείλτε τα με e-mail, είναι και τζάμπα. Στον Πρωθυπουργό, στον Πρόεδρο, στον άλλο Πρόεδρο, σε όλους από ένα e-mail και μετά θα πάρει το δρόμο της η υπόθεση κανονικά, γιατί στο Ελλαδιστάν έτσι είναι τα πράγματα, τι να κάνουμε, είναι το ύφασμα τέτοιο.

Βέβαια ο Πρόεδρος έφυγε για διακοπές Χριστουγέννων, εκτός Ελλάδας φυσικά, αλλά θα το πάρει το e-mail όταν επιστρέψει με το καλό.

hel
20-12-08, 22:19
Γειά σας παιδιά. θέλω να σας πω τον πόνο μου γιατί δε ξέρω τι πρέπει να κάνω.
από τον ιούνιο έχω πάει σε καινούργια πολυκατοικία και ο οτέ μέχρι και σήμερα δεν μας έχει βάλει τηλέφωνο. έχουμε πάρει πολλές φορές τηλ και το μόνο που μας λέγανε είναι ότι αργούν γιατί οι καινούργιες πολυκατοικίες είναι πολλές και δεν προλαβαίνουν. τέσπα λέω. ξανά τηλέφωνα και μας λένε ότι έχουν πρόβλημα με τον δήμο και ότι δεν δίνει άδεια για να μπορεί να σκάψει ο οτέ, και μας λεεί ότι θα λυθή σύντομα το θέμα. την προηγούμε βδομάδα μας πέρνουν τηλ οτι και καλά είναι όλα οκ και σήμερα σάββατο 20 του μήνα θα έρθουν για να τοι φτιαξουν και λέω άμα δεν τους δω με τα ματια μου να ερθουν δε πιστευω τιποτα και ετσι εγινε γιατι χθες μας ξαναπηραν τηλ και μας λενε το απιστευτο οτι φταιει ο οτε γιατι λειπει ενα καλωδιο και δεν μπορουν να ερθουν και οτι πρεπει να παμε στα κεντρικα του πειραια να ρωτησουμε γιατι αργει τοσο πολυ να γινει η συνδεση.....

παιδια δεν ξερω τι να κανω, οχι μονο εγω αλλα και οι αλλοι ενοικοι στην πολυκατοικια πειτε καμια ιδεα.

Kατάντια σκέτη...

kyriakos7
21-12-08, 22:05
συγνωμη που δεν απαντησα αλλα δεν εχω ιντερνετ οποτε καταλαβαινετε.
τι να πω ρε γμτ, εχω αγανακτιση παρα πολυ. στο 2008-9 να γινονται τετοια ελεος.
ναι απο αυριο θα παρω τηλ σε ολους οσους πρεπει να το δηλωσω και θα περασω και απο τα κεντρικα, το ξερω οτι θα με γραψουν αλλα θα επιμηνω, γιατι το να πληρωνεις το παγιο χωρις να σου παρεχουν την υπηρεσια ειναι καλα ε ? θα γινει χαμος την δευτερα. θα σας ενημερωσω τι εγινε !

ελλαδισταν με τα ολα του ειμαστε.

tsek
21-12-08, 22:35
Ντροπή ,που ζούμε ρε παιδιά.(?)

kyriakos7
22-12-08, 21:50
στο ελλαδισταν δυστηχος.
πηγα και μου ειπαν οτι φταιει ο δημος της νικαιας, μετα ομως που πηρα τηλ τον δημο μου ειπαν οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση και οτι φταιει ο οτε.
οτι να'ναι λεμεεεεεε !!!!!!!
αυριο θα κοιταξω και παω για καταγκελια στην ΕΕΤΤ .

απλα ειμαστε τριτοκοσμικη χωρα απλα δες μας το εχουν πει ακομα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.