PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι εντυπώσεις μου απο την πρώτη μέρα



savasv
20-12-08, 19:48
Αρχικά να πώ πως, οχι μόνο δεν άργησαν, αλλα ήταν και ακριβείς και υπερβολικά εξυπηρετικοί...!!!:eek:
Απο σήμερα το πρωί είμαι επίσημα στην HOL...
Δεν ξέρω κατα πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα στα μεγάλα αστικά κέντρα (επειδή με όσα διάβαζα είχα τρομοκρατηθεί) αλλα στην πόλη μου τα πράγματα είναι πολύ καλά (προς το παρόν τουλάχιστον).
Τα στατιστικά μου είναι τα εξής:

Data Rate:
Up Stream
1022 (Kbps.)

Down Stream
16266 (Kbps.)

Operation Data / Defect Indication:
Operation Data Noise Margin Attenuation
Upstream 11 dB 11 dB
Downstream 10 dB 24 dB

Κάνοντας reboot οι τιμές παίζουν περίπου στα ίδια....

Κατεβάζω με περίπου 1.1 ΜΒ/δευτερόλεπτο
Η τηλεφωνία είναι VoIP (με χαλάει λίγο αλλα συμβιβάζομαι... Ευτυχώς στην περιοχή μου πολύ σπάνια έχουμε διακοπές ρεύματος. Εάν συναντήσω πρόβλημα θα ξηγηθώ UPS...)
Υπάρχει λίγος θόρυβος όταν μιλάω αλλά όχι τίποτα εξωφρενικό...

Σε γενικές γραμμές, αν στην πορεία όλα συνεχίσουν έτσι θα γίνω φανατικός υποστηρικτής της HOL....
Εδώ θέλω να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στον πιο ενημερωμένο τεχνικό που μπορούσα να πετύχω σε Εξ. Πελατών που με βοήθησε πάαααρα πολύ στην εγκατάσταση των συσκευών τηλεφώνου (δεν ξέρω που παν τα 4 απο VoIP)...
Παιδιά κλείνοντας, να ευχηθώ σε όλους Καλές Γιορτές και επίσης να ευχηθώ αυτό το ποστ να είναι η αρχή για ένα καλύτερο αύριο στους συνδρομητές της HOL που απο όσα διάβασα έχουν περάσει πολλά...
Περιμένω σχόλια και συμβουλές για να καλυτερέψω την εμπειρία μου με το 2play....
:respekt:

aa144
20-12-08, 20:14
Στείλε ολόκληρη τη σελίδα με τα στοιχεία της σύνδεσης, όπως στη δίνει το ρούτερ σου, να δούμε αν πρέπει να αλλάξεις κάτι.

savasv
20-12-08, 21:35
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...
Αυτά είναι τα στοιχεία...

aa144
20-12-08, 21:52
Καλός είσαι, μην πειράξεις τίποτε.

savasv
25-12-08, 19:20
Πρώτα απ' όλα χρόνια πολλά σε όλους....
Φέρνω στην επιφάνεια το θέμα για να πάρω απόψεις σε σχέση με την ποιότητα της υπηρεσίας στην επαρχία...
Για εμένα όλα συνεχίζουν να είναι μια χαρά...

@ ADSLgr.com All rights reserved.