PDA

Επιστροφή στο Forum : ασυρματο δικτυο & κλειδωμα



grdreamer
21-12-08, 22:11
εχω το εξης προβλημα .εχς ενα telindus 1133 που μου εδωσε ο ΟΤΕ.
το προβλημα μου ειναι οτι εχω ενα PC συνδεδεμενο κι ενα με ασυρματο απο το δωματιο του παιδιου και ξερω οτι οταν ειχε ερθει ο τεχνικος και το εγκατεστησε κλειδωσε το ασυρματο για να το χρησιμοποιουμε μονο απο το συγκεκριμενο PC. Το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα που αγορασα λαπτοπ μου ζητα password για να συνδεθει στο ασυρματο.
αν δεν το ξερω (καπου εχει χαθει το χαρτι που ηταν σημειωμενο ) τι μπορω να κανω ?

καθε βοηθεια δεκτη ευχαριστω.

tsek
21-12-08, 22:31
Kάνε reset το ρούτερ θα επανέλθει στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.Απλά θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις τους κωδικους πρόσβασης.(με επιφύλαξη)

grdreamer
22-12-08, 21:10
ok thanks

greekmika
22-12-08, 22:28
θα πρότεινα να μπεις στο interface του router κια να δεις τα wireless settings πριν κάνεις τοπτ reset...Αν δεν κάνω λάθος το ip του tellindus είναι 192.168.1.1 με κλειδί admin και admin και στα 2. Τώρα βέβαια αν ο τεχνικός άλλαξε και το κλειδί του router και δεν το θυμάσαι πας για reset (προσοχή άλλο το κλειδί του router και άλλο του ασυρμάτου).

Μόλις (και αν) μπεις λογικά κάπου θα έχει μία επιλογή wireless setup ή settings...κάπου εκεί θα βρείς και το κλειδί του ασυρμάτου...δες το κ απλά όταν το ζητήσει περασέ το..Σαν επιπλέον λύση υπάρχει και το 1242 να σε βοηθήσει:p!

@ ADSLgr.com All rights reserved.