PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή της σύμβασης πριν τους 12 μήνες



satcur
22-12-08, 22:52
Σε μερικές μέρες θα είμαι με άλλον isp. Πρέπει να ειδοποιήσω την 4νετ γι αυτό ή θα γίνουν όλα αυτόματα? Να σημειώσω ότι είμαι στον 3ο μήνα από το adsl in a box και δεν πληρώνω σε μηνιαία βάση.

Πάντως τώρα που είναι να φύγω, μια χαρά είναι η 4νετ στην Πτολεμαΐδα. Τελικά στο θέμα της βέλτιστης επιλογής isp δεν με πάει δεν με πάει..:):):).

ariadgr
22-12-08, 22:55
Σε μερικές μέρες θα είμαι με άλλον isp. Πρέπει να ειδοποιήσω την 4νετ γι αυτό ή θα γίνουν όλα αυτόματα? Να σημειώσω ότι είμαι στον 3ο μήνα από το adsl in a box και δεν πληρώνω σε μηνιαία βάση.

H Forthnet θα ενημερωθεί αυτόματα μόλις ενεργοποιηθεί η νέα σύνδεση στη γραμμή.
Θα σου χρεώσει βέβαια το penalty αποσύνδεσης πριν το 12μηνο.

satcur
22-12-08, 23:01
H Forthnet θα ενημερωθεί αυτόματα μόλις ενεργοποιηθεί η νέα σύνδεση στη γραμμή.
Θα σου χρεώσει βέβαια το penalty αποσύνδεσης πριν το 12μηνο.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το penalty έρχεται με την μορφή λογαριασμού και αν ναι, σε πόσες μέρες μετά την αποσύνδεση; Μπορώ να το πληρώσω στο εδώ τοπικό 4νετ shop;

Vitruvian78
23-12-08, 09:41
και μέσω ταχυδρομείου θα μπορείς λογικά.

chios
23-12-08, 10:51
Πωλητές της HOL ισχυρίζονται ότι αν αλλάξω πάροχο και πάω σε αυτούς πριν τη λήξη του 12μηνου στη Forthnet, θα φροντίσουν ώστε να μην έχω καμία επιβάρυνση και το μόνο που θα γίνει θα είναι να επιστρέψω το μόντεμ της Forthnet και να πάρω το δικό τους.

Ασύστολα ψεύδη ή όντως πληρώνουν αυτοί την πρόωρη δικοπή; Ή ισχύει κάτι άλλο; :hmm:

DSLaManiaC
23-12-08, 11:37
Πωλητές της HOL ισχυρίζονται ότι αν αλλάξω πάροχο και πάω σε αυτούς πριν τη λήξη του 12μηνου στη Forthnet, θα φροντίσουν ώστε να μην έχω καμία επιβάρυνση και το μόνο που θα γίνει θα είναι να επιστρέψω το μόντεμ της Forthnet και να πάρω το δικό τους.

Ασύστολα ψεύδη ή όντως πληρώνουν αυτοί την πρόωρη δικοπή; Ή ισχύει κάτι άλλο; :hmm:

Ψέμματα φυσικά..

thanoolhs
23-12-08, 19:27
Ευχαριστώ για την απάντηση. Το penalty έρχεται με την μορφή λογαριασμού και αν ναι, σε πόσες μέρες μετά την αποσύνδεση; Μπορώ να το πληρώσω στο εδώ τοπικό 4νετ shop;

Αν εχεις παντως σοβαρο προβλημμα με την γραμμη σου μπορεις να φυγεις χωρις να

πληρωσεισ τα 70 ευρο!!!!

satcur
23-12-08, 19:37
Αν εχεις παντως σοβαρο προβλημμα με την γραμμη σου μπορεις να φυγεις χωρις να

πληρωσεισ τα 70 ευρο!!!!

Δυστυχώς !!! απο 14/12 πάει μιά χαρά. Μόνο κάποιες διακοπές αλλά τίποτα άλλο σημαντικό.

satcur
10-02-09, 00:00
Πέρασε σχεδόν ένας μήνας που έφυγα από την 4νετ και ακόμα δεν έλαβα κανένα λογαριασμό για να πληρώσω το 70άρι. Το έχουν πάρει χαμπάρι ότι έφυγα ή θα αρχίσουν να με χρεώνουν μετά την πάροδο του εξαμήνου (adsl in a box). Να τους στείλω κανά email ή θα "μπερδέψει τα μπούτια του" το φημισμένο λογιστήριο τους; Άντε γιατί όσο περνά ο καιρός μού περνάει από το μυαλό να τους στείλω καμιά 100σταριά pingplotter γραφικές με τις "επιδόσεις" του δικτύου της για τους μήνες Οκτώβριο και Νοέμβριο:evil:

@ ADSLgr.com All rights reserved.