PDA

Επιστροφή στο Forum : Off topic μηνύματα από "Cyta στο Ηράκλειο"



STILO
22-12-08, 09:17
Συγνωμη αλλα σε καποια σημεια βγαινετε ακυροι.Ολοι κατηγορειται τον οτε αλλα μολις οι εναλακτικοι σας κανουν μπουγαδες εκει παλι τρεχετε...Φιλαρακι αν καταλαβες εσυ και αλλοι τοσοι στον οτε πληρωνεις υπηρεσιες και γι αυτο ειναι ακριβα.Ολοι οι παροχοι παιρνουν γραμμες απο τον οτε και οποιδηποτε προβλημα απευθυνονται στον οτε. Και την forthnet μας ελεγαν αλλα μαπα το καρπουζι ρωτα ποσοι απο αυτους εχουν σωστες ταχυτητες και ποσοι δεν εχουν.Και πιστεψεμε δεν εκανα συνδεση γιατι δεν ψαχτηκα αλλα γιατι ειμαι γνωστης των αποφασεων και δεν ψωνιζω κουτουρου.Ευχαριστω.

........Auto merged post: STILO πρόσθεσε 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........


δε ξερω για τους άλλους αλλα εγώ έχω προβλήματα με το ιντερνετ.... ναι μεν τωρα το τηλεφωνο δε ¨πέφτει¨ αλλά το ιντερνετ σερνετε.... υπάρχουν στιγμές που κόβεται το ιντερνετ αλλα το τηλέφωνο παίζει. σαν να τραβάει όλο το bandwidth, ενώ στη αρχή δεν ήταν έτσι. στην αρχή, 4-5 φορες την ημέρα, ο ρούτερ έχανε το DSL και δεν είχα ούτε τηλέφωνο ούτε ιντερνετ. :down: η απάντηση του τεχνικού τμήματος : μήπως κατεβάζεις πολλά και γι αυτό χάνεις το τηλέφωνο? έλεος, 2play αγόρασα....:down:
α, και το λάπτοπ ακόμα να το στείλουν απο 26 Νοεμβρίου που συνδέθηκα και όλο λένε την άλλη βδομάδα... τώρα μου είπαν τη Τρίτη θα το έχω...

τι συνδεση ειπαμε οτι εχεις ???

amoyda
22-12-08, 09:56
πληρωνεις υπηρεσιες και γι αυτο ειναι ακριβα..............αλλα γιατι ειμαι γνωστης των αποφασεων και δεν ψωνιζω κουτουρου.

........Auto merged post: STILO πρόσθεσε 3 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........






και εγω συμφωνω μαζι σου οσο αναφορα το οτε αλλα η διαφορα στον λογαριασμο ειναι πολυ μεγαλη,για μενα ειναι πανω απο 70€ το διμηνο,που σημαινει πανω απο 420€ τον χρονο, χωρις να εχω απεριοριστα τηλεφωνα,κτλ. δεν ειναι και λιγα!!
αλλο να πληρωνεις 40€ και αλλο 110€ τουλαχιστον το διμηνο,ετσι δεν ειναι?
οπως καταλαβες για τα ευρω ψαχνομαστε ολοι.
θα το δοκιμασουμε αυτο το πακετο για καποιο διαστημα,και εαν δεν μου αρεσει,να εισαι σιγουρος οτι θα ξαναγυρισω στον ote,που ειναι αψογος μεχρι τωρα,οσο με αφορα.
δεν χανουμε και τιποτα αλλα αν τυχον το πακετο της cyta παει καλα,θα μας μεινουν μερικα ευρω στην τσεπη παραπανω.
εγω ετσι το βλεπω.

gr8_kostas
22-12-08, 15:13
Συγνωμη αλλα σε καποια σημεια βγαινετε ακυροι.Ολοι κατηγορειται τον οτε αλλα μολις οι εναλακτικοι σας κανουν μπουγαδες εκει παλι τρεχετε.

Και τι το κακό βρίσκεις φίλε σε αυτό;Και εννοείται ότι εμείς όλοι φύγαμε από τον ΟΤΕ μόλις ήρθαν οι εναλλακτικοί,γιατί διαπιστώσαμε ότι τόσα χρόνια μας έκλεβε ο ΟΤΕ με τις τιμές που πουλούσε τα τηλεπικοινωνιακά του αγαθά..Έβγαζε χρήμα στην πλάτη σου,αφού δεν υπήρχε ανταγωνιστής.Ίσως ακόμα να είχες 1 Mbit γραμμή..Εμείς λοιπόν φύγαμε από τον ΟΤΕ για αυτούς τους λόγους.Όταν διαπιστώσαμε κακή λειτουργία σε εναλλακτικούς παρόχους (*δεν λέει κανείς ότι είναι άγιοι αυτοί) είτε πήγαμε σε άλλους είτε επιστρέψαμε στον ΟΤΕ..Όχι πως αλλάξαμε γνώμη για την λειτουργία του οργανισμού..Όχι πως δεν βλέπαμε ότι ο ΟΤΕ έβαζε σε πολλές περιπτώσεις τρικλοποδιές στους εναλλακτικούς..Τα βλέπαμε όλα αυτά,αλλά εν πάσει περιπτώσει θέλαμε τηλεπικοινωνιακά αγαθά που να λειτουργούν και σε κάποιες περιπτώσεις μόνο ο ΟΤΕ μπορούσε να "εγγυηθεί"..



Φιλαρακι αν καταλαβες εσυ και αλλοι τοσοι στον οτε πληρωνεις υπηρεσιες και γι αυτο ειναι ακριβα.

Το πρόβλημα μου εμένα είναι ότι πληρώνω παραπάνω από ότι πρέπει τις υπηρεσίες του ΟΤΕ...Παραπάνω από ακριβά..Και τις έχω πληρώσει και για αρκετά χρόνια ήδη..Και να σου πω και συγκεκριμένα πράγματα.Μου έχει τύχει να μιλάω σε προσωπικό σε OTESHOP που δεν ξέρει να βγάζει μια..φωτοτυπία!Μου έχει τύχει να μιλάω με διευθυντή καταστήματος ΟΤΕ που δεν ξέρει που παν τα τέσσερα..Τι εννοείς "πληρώνεις υπηρεσίες";Εγώ πολλές φορές κουτούλησα τοίχο στην προσπάθεια μου να επιλύσω προβλήματα με τον ΟΤΕ.Και αυτούς φίλε τους πληρώνουμε εμείς!Από την άλλη σκέψου μια ιδιωτική εταιρία με δυνατότητες να προσλαμβάνει προσωπικό και να έχει την υποδομή του ΟΤΕ..Αμφιβάλλεις ότι θα ήταν αιώνες μπροστά;..Όχι πώς έτσι θέλω να αγιοποιήσω τους εναλλακτικούς...Έχουν ευθύνες ασυζητητί για τις κακές υπηρεσίες τους.



Και πιστεψεμε δεν εκανα συνδεση γιατι δεν ψαχτηκα αλλα γιατι ειμαι γνωστης των αποφασεων και δεν ψωνιζω κουτουρου.

Εγώ νομίζω ότι είσαι λάτρης του μονοπωλίου.Να ξέρεις ότι αν δεν υπήρχαν οι εναλλακτικοί θα πλήρωνες 30 € τα 2 Mbit στον ΟΤΕ και θα χαιρόσουν που το 2008 σου δώθηκε η δυνατότητα να έχεις DSL...Όταν λες γνώστης των αποφάσεων τι εννοείς;Επίσης,εμείς οι "υπόλοιποι" ψωνίζουμε στα κουτουρού νομίζεις;;;

STILO
23-12-08, 10:04
Κοιτα φιλε το φτηνο το κρεας το τρωνε οι σκυλοι (μην με παρεξηγησεις).Οταν φτανεις σε ενα σημειο και ζητας οτι και ο οτε και πανω κατω πανε να σου τα δωσουν και ξαφνικα εκει που λες οκ πληρωνω λιγοτερο αρχιζουν τα οικονομικα προβληματα και η εταιρια που συνεργαζεσαι σου λεει συγνωμη αλλα δεν θα μποεσουμε να σας παρεχουμε τις υπηρεσιες μας για οικονομικους λογους και γεια σας,τοτε τι κανεις.Ναι οι υπαλληλοι των καταστηματων του οτε δεν ξερουν που παν τα 4.Οταν ομως παιρνεις το 121 και σε λιγοτερο απο 2 μερες το προβλημα σου εχει λυθει εκει που οι αλλες εταιριες κανουν 5 με 10 μερες εσυ τι κανεις; Συνεχιζεις να συνεργαζεσαι η τα χωνεις και εκει και πας στον οτε ξανα ;; Και αν θες να ξερεις δεν πληρωνεις τπτ παραπανω απο οτι σου προσφερουν οι αλλοι το θεμα ειναι φορολογικο και δεν θελω να συνεχισω γιατι αλλο ειναι το θεμα της συζητησης.

amoyda
23-12-08, 13:17
Κοιτα φιλε το φτηνο το κρεας το τρωνε οι σκυλοι (μην με παρεξηγησεις)

και αμα πληρωνεις το φτηνο ακριβα?

τι κανεις σε αυτην την περιπτωση? :whistle:

και μην μου πεις οτι ο ΟΤΕ δεν μπορει να βγαλει ενα πακετακι πιο οικονομικο,
παρα το παιζει και αυτος ...και εγω ...δεν ξερω τι!!


μονο που εχεις γραμμη,ασχετα αν την χρησιμοποιεις....180€ τον χρονο.
εαν τολμησεις και μιλησεις....εχτρα χρεωση
εαν τολμησεις και βαλεις adsl................................παλι πληρωνεις εχτρα...συνηθως στα >240€ τον χρονο
μην τολμησεις βεβαια και αναπνευσεις... ...ε ..τοτε...την εχεις πατησεις ασχημα.
το εχει παρακανει μου φαινεται ο ΟΤΕ.

gr8_kostas
23-12-08, 13:27
Οταν φτανεις σε ενα σημειο και ζητας οτι και ο οτε και πανω κατω πανε να σου τα δωσουν και ξαφνικα εκει που λες οκ πληρωνω λιγοτερο αρχιζουν τα οικονομικα προβληματα και η εταιρια που συνεργαζεσαι σου λεει συγνωμη αλλα δεν θα μποεσουμε να σας παρεχουμε τις υπηρεσιες μας για οικονομικους λογους και γεια σας,τοτε τι κανεις. Συνεχιζεις να συνεργαζεσαι η τα χωνεις και εκει και πας στον οτε ξανα;

Αυτό το απαντήσαμε..Ή θα πας σε άλλο εναλλακτικό ή θα επιστρέψεις στον ΟΤΕ.Πάντως οι μεγάλες εταιρίες του χώρου δεν έχουν καταρρεύσει...άλλες μικρότερου βεληνεκούς το έπαθαν.


Ναι οι υπαλληλοι των καταστηματων του οτε δεν ξερουν που παν τα 4.Οταν ομως παιρνεις το 121 και σε λιγοτερο απο 2 μερες το προβλημα σου εχει λυθει εκει που οι αλλες εταιριες κανουν 5 με 10 μερες εσυ τι κανεις;

Εδώ συμφωνούμε και στα 2 θέματα που θίγεις.Αφενός οι μεν είναι άσχετοι,αλλά και οι δε , δεν έχουν αξιόλογες υπηρεσίες.Στην περίπτωση μου κάνω λίγο υπομονή (μπρος στα κάλλη τι ειναι ο πόνος!) , όχι πώς δεν το καταλογίζω και εγώ την αδυναμία αυτή στους εναλλακτικούς (παρόλα αυτά σκέψου όπως σου είπα να είχαν τη δυνατότητα να έχουν το προσωπικό που έχει ο ΟΤΕ...)


Και αν θες να ξερεις δεν πληρωνεις τπτ παραπανω απο οτι σου προσφερουν οι αλλοι το θεμα ειναι φορολογικο και δεν θελω να συνεχισω γιατι αλλο ειναι το θεμα της συζητησης.

Δεν μπορώ να καταλάβω το νόημα της πρότασης αυτής..Αν εννοείς δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω στον ΟΤΕ,επέτρεψε μου να διαφωνήσω.Σε ένα πακέτο 2-PLAY γλιτώνεις ως και 30-40 € μηνιαίως,από το να πάρεις τις ίδιες υπηρεσίες μέσω ΟΤΕ..Τώρα για το φορολογικό του θέματος δε γνωρίζω.

Πάντως ΟΚ καλύτερα να κλείσουμε το offtopic κάπου εδώ γιατί είναι κρίμα (αλλάζουμε τη ροή της συζήτησης).Εμένα η ένσταση μου κατατέθηκε και η άποψη μου - και η δική σου εννοείται.Τα υπόλοιπα σε άλλο θέμα ,άλλη ώρα !

satfoxy
23-12-08, 15:39
Μα το θεμα ειναι πολυ απλο.
Ας βγαλει και ο ΟΤΕ ενα πακετο με voip τηλεφωνια και χωρις παγιο και ας ηταν και 5,η 6 ευρω πιο ακριβο απο αυτο της cyta..
Δεν θα φευγαμε.Αλλα αυτη η ακινησια του γιγαντα και το κολλημα στα κεκτιμενα δεν μου παει καλα.
Ας εκανε κατι που να φανερωνε ευελιξια.

koprodogis
23-12-08, 21:33
παλι τα ιδια ρε παιδια δεν εχετε βαρεθει δλδ?
Ελευθερη αγορα ειναι και οποιος θελει φευγει απο τον οτε.
Ειναι πανακριβος ο οτε το ξερουμε ολοι αλλα πως να το κανουμε ειναι αξιοπιστος και μπορει να λυσει τις οποιες δυσλειτουργιες αμεσως.
Παιρνω τηλεφωνο και μιλαω με εκπροσωπο αμεσως
Πηγαινω σε ενα καταστημα και κυριως της περιοχης μου και βρισκω καποιον.
Επιπλεον δε ξερω επαγγελματιες που να φυγαν απο τον οτε?
Και πολλα αλλα, οποιος νομιζει δινει πολλα φευγει, πολυ απλα
Ο καθε ενας παροχος εχει τα καλα του και ειδικα η cyta κατ εμε δεν εχει κανενα καλο παρα το οτι μπορει να παρεχει σε συγκεκριμενες περιοχες λογο του ΚτΠ φθηνα double play και να δινει και φθηνα ενα φορητο.
Να δουμε σε μη επιδοτουμενη περιοχη θα βαλει κανενας?
Να δειτε γλεντια αν καλυπτε περιοχες επιδοτουμενες ο οτε, ολικη επαναφορα θα ειχαμε και τοτε θα ξεκιναγαν τα προβληματα του οτε

STILO
16-01-09, 00:43
παλι τα ιδια ρε παιδια δεν εχετε βαρεθει δλδ?
Ελευθερη αγορα ειναι και οποιος θελει φευγει απο τον οτε.
Ειναι πανακριβος ο οτε το ξερουμε ολοι αλλα πως να το κανουμε ειναι αξιοπιστος και μπορει να λυσει τις οποιες δυσλειτουργιες αμεσως.
Παιρνω τηλεφωνο και μιλαω με εκπροσωπο αμεσως
Πηγαινω σε ενα καταστημα και κυριως της περιοχης μου και βρισκω καποιον.
Επιπλεον δε ξερω επαγγελματιες που να φυγαν απο τον οτε?
Και πολλα αλλα, οποιος νομιζει δινει πολλα φευγει, πολυ απλα
Ο καθε ενας παροχος εχει τα καλα του και ειδικα η cyta κατ εμε δεν εχει κανενα καλο παρα το οτι μπορει να παρεχει σε συγκεκριμενες περιοχες λογο του ΚτΠ φθηνα double play και να δινει και φθηνα ενα φορητο.
Να δουμε σε μη επιδοτουμενη περιοχη θα βαλει κανενας?
Να δειτε γλεντια αν καλυπτε περιοχες επιδοτουμενες ο οτε, ολικη επαναφορα θα ειχαμε και τοτε θα ξεκιναγαν τα προβληματα του οτε

Ερωτηση; Εμεις εχουμε ιντερνετ και σκοτωνομαστε για την ποιοτητα για το οικονομικο για τις υπηρεσιες αλλοι που ειναι ακομα στο μοντεμακι στα 56 kbps τι να πουν και αυτοι.Γιατι και οτε και οι εναλακτικοι δεν κανουν κατι να στηριξουν και αυτες τις περιοχες; Δλδ αυτοι δεν εχουν δικαιωμα;:respekt:

alexpen
02-02-09, 19:37
Παιδια μολις εστειλα mail στο cc τους και τους ζητησα ακυρωση αιτηση.
Χρειαζεται να κανω κατι αλλο?
Εχω και επικαλεστηκα προσωπικους λογους υγειας...
(αν και δεν ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις, η εταιρεια δεν με δυσσαρεστησε ιδιαιτερα ουτε βεβαια με καθηλωσε με τις παροχες τις. Κατι αναλογο με τους υπολοιπους παροχους..)

@ ADSLgr.com All rights reserved.