PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση διακοπής χωρίς να το έχω ζητήσει



spanek
23-12-08, 14:11
Το παραπάνω πρόβλημα το αντιμετωπίζω και εγώ χωρίς όμως να έχω κάνει αίτηση διακοπής της υπηρεσίας. Η ιστορια εχει ως εξης :

Παρασκευη πρωι 19/12/2008 παρατηρώ οτι το τηλέφωνο οταν το ανοιγω για να παρω δειχνει οτι η γραμμη ειναι κατελλημενη. Απο εξω δειχνει οτι καλει κανονικα αλλα χωρις να ακουγετε το τηλεφωνο στο σπιτι.

Περνω τηλεφωνο κατευθειαν φορθνετ και μου λενε οτι ειναι προβλημα απο το σπιτι στο καφαο και οτι θα στειλουν αιτημα στον ΟΤΕ και να περιμενω 2-3 εργασιμες. Αντε λεω οκ... παραδοξως το ιντερνετ δουλευε μια χαρα.

Δευτερα πρωι 22/12/2008 περνω τηλεφωνο να δω που βρισκομαστε. Μου λενε δεν περασε το αιτημα σας για φτιαξιμο της γραμμης γιατι εχει γινει αιτηση διακοπης υπηρεσιων. Καγκελο εγω! Απο ποιον ρωταω? Μου λενε δεν φαινεται στο συστημα και πρεπει να στειλουμε αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα μας απαντησει σε 2 εργασιμες. Λεω ρε παιδια θα με τρελανετε? Εγω δεν εκανα καμια αιτηση για διακοπη πως γινεται να σας ηρθε κατι? ειδατε πουθενα υπογραφη?? Τεσπα για να μην τα πολυλογω εφτασα στο οριο να τσακωθω πολλες φορες αλλα δεν θα το κανω... ακομα!

Θα τους παρω και αυριο και αν μου πουν οτι δεν μα μου, εχω φυγει σουμπιτος για τα γραφεια τους.

Εχει τυχει σε κανεναν αυτο? και αν ναι πως το αντιμετωπισε?

thanoolhs
23-12-08, 19:37
Το παραπάνω πρόβλημα το αντιμετωπίζω και εγώ χωρίς όμως να έχω κάνει αίτηση διακοπής της υπηρεσίας. Η ιστορια εχει ως εξης :

Παρασκευη πρωι 19/12/2008 παρατηρώ οτι το τηλέφωνο οταν το ανοιγω για να παρω δειχνει οτι η γραμμη ειναι κατελλημενη. Απο εξω δειχνει οτι καλει κανονικα αλλα χωρις να ακουγετε το τηλεφωνο στο σπιτι.

Περνω τηλεφωνο κατευθειαν φορθνετ και μου λενε οτι ειναι προβλημα απο το σπιτι στο καφαο και οτι θα στειλουν αιτημα στον ΟΤΕ και να περιμενω 2-3 εργασιμες. Αντε λεω οκ... παραδοξως το ιντερνετ δουλευε μια χαρα.

Δευτερα πρωι 22/12/2008 περνω τηλεφωνο να δω που βρισκομαστε. Μου λενε δεν περασε το αιτημα σας για φτιαξιμο της γραμμης γιατι εχει γινει αιτηση διακοπης υπηρεσιων. Καγκελο εγω! Απο ποιον ρωταω? Μου λενε δεν φαινεται στο συστημα και πρεπει να στειλουμε αιτημα στο αρμοδιο τμημα και θα μας απαντησει σε 2 εργασιμες. Λεω ρε παιδια θα με τρελανετε? Εγω δεν εκανα καμια αιτηση για διακοπη πως γινεται να σας ηρθε κατι? ειδατε πουθενα υπογραφη?? Τεσπα για να μην τα πολυλογω εφτασα στο οριο να τσακωθω πολλες φορες αλλα δεν θα το κανω... ακομα!

Θα τους παρω και αυριο και αν μου πουν οτι δεν μα μου, εχω φυγει σουμπιτος για τα γραφεια τους.

Εχει τυχει σε κανεναν αυτο? και αν ναι πως το αντιμετωπισε?


Κανε μια καταγγελεια στην ΕΕΤΤ.Σα δεν ντρεπονται:down:

xolloth
23-12-08, 19:40
το ιδιο σου συστηνω και γω.

sculper
24-12-08, 03:24
μου έχει συμβεί και εμένα παλιά.
είχα μόνο τηλεφωνία με προεπιλογή ενεργοποημένη...


σε κάποια φάση μου ήρθε ένας τρελλός λογαριασμός ΟΤΕ και κατάλαβα ότι είχαν κόψει την προεπιλογή...
πως έγινε??
κάποιος άλλος με ίδιο ονοματεπώνυμο (όλα τα άλλα στοιχεία ήταν άσχετα) είχε στείλει αίτημα διακοπής και κόψαν εμένα....


αστα να πάνε φίλε μου!

spanek
24-12-08, 13:57
Λοιπον ακουστε τι εγινε τωρα... Χθες καποια στιγμη που ειναι χαλαρη η γυναικα μου σπιτι, χτυπαει το σταθερο. Τρελενεται στην αρχη αλλα λεει οκ το φτιαξανε. Απανταει και ζηταγαν καποιον αλλον. Ε οκ λεει λαθος κανανε. Μου κανει εμενα αναπαντητη στο κινητο για να δω οτι το φτιαξανε και τι να δω??? ΑΛΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΕΛΕΙΩΣ!!! εκει αρχισανε τα γλεντια με την φορθνετ, ο ενας τεχνικος να μου λεει δεν εχει καταργηθει η γραμμη σου και εχει γινει μπερδεμα με την αλλη γραμμη που αυτη ηθελε την καταργηση, ο αλλος να μου λεει εχουν καταργηθει και οι δυο γραμμες. Το εμπορικο να λεει εχει καταργηθει και πρεπει να κανεις απο την αρχη αιτηση και εχω αρχισει και τρελενομαι! Αφου δυο μερες εχω γινει μπαλακι μεταξυ τεχνικων και εμπορικου καταληγουμε σημερα να μου πουν (ή μαλλον να μην μου πουν, το εμαθα μονος) οτι καποιος δικος τους χρηστης, εκανε την μαλακια και εστειλε για καταργηση την γραμμη μου μαζι με του αλλουνου ανθρωπου.

Το θεμα ειναι οτι τωρα εγω εχω τηλεφωνο σπιτι αλλα αλλου ανθρωπου οπως και μαλλον το ιντερνετ του. Σημερα θα παω απο τα κεντρικα να τα πω face to face για να δουμε αν θα γινει κατι... αν δεν γινει παω σε αλλο παροχο με την μια.

DSLaManiaC
24-12-08, 14:04
Συχνό φαινόμενο..

Δε το έχεις πάθει μόνο εσύ, το έχω πάθει κι εγώ όπως κι άλλα μέλη.

spanek
24-12-08, 14:08
και τι κανατε? διορθωθηκε καπως? επανηλθε η γραμμη?

prodromosfan
24-12-08, 14:15
ενταξει το τηλεφωνο ειναι υψιστης σημασίας (και οταν ειναι οικιακο και οταν ειναι επαγγελματικό) αλλα μια καταγγελια στην ΕΕΤΤ ΔΕΝ προκειται να το λύσει το ζήτημα οπότε δεν μπορω να καταλάβω γιατί κάποιοι το προτεινουν σαν πρώτη λύση. αν θέλετε εξηγηστε μου.

Φίλε καταρχας ελπιζω να φτιαχτει γρηγορα το μπαχαλο με το τηλεφωνο σου αλλά καλυτερα να συζητήσεις ψυχραιμα με επιμονο όμως τρόπο να σου φτιάξουνε το τηλέφωνο και το ιντερνετ ASAP ισως και με φοβο για καταγγελια (στην ΕΕΤΤ) και αγωγή (στην 4net) και πες τους το ξεκάθαρα "δεν ξέρω ποιος φταίει ΦΤΙΑΧΤΕ ΤΟ ΑΜΕΣΑ" .
Μαλιστα ζήτα να μην γίνει χρέωση για τις ημερες που τα κάνανε μπάχαλο αλλιώς κατηγγειλε τη μεταξυ σας συμβαση με υπαιτιοτητα της 4νετ.

DSLaManiaC
24-12-08, 14:16
και τι κανατε? διορθωθηκε καπως? επανηλθε η γραμμη?

Το δηλώνεις βλάβη και το φτιάχνουν..

Αν δε το φτιάξουν μέσα σε 3 εργάσιμες μπορείς να προχωρήσεις σε καταγγελία.

spanek
24-12-08, 14:27
μα το θεμα ειναι οτι δεν δεχονται την βλαβη με την προφαση οτι η γραμμη ειναι κατηργημενη...

ariadgr
24-12-08, 14:28
μα το θεμα ειναι οτι δεν δεχονται την βλαβη με την προφαση οτι η γραμμη ειναι κατηργημενη...

Στέλνεις άμεσα καταγγελία σε ΕΕΤΤ με κοινοποίηση σε Forthnet περιγράφοντας αναλυτικά τη συνέβη και ζητώντας να επιλύσουν ΑΜΕΣΑ το ζήτημα.

thanoolhs
24-12-08, 14:34
Στέλνεις άμεσα καταγγελία σε ΕΕΤΤ με κοινοποίηση σε Forthnet περιγράφοντας αναλυτικά τη συνέβη και ζητώντας να επιλύσουν ΑΜΕΣΑ το ζήτημα.

+1:oneup:

spanek
24-12-08, 14:50
Παιδια δεν την παλευω αλλο θα τρελαθω, ξαναπηρα τωρα τηλεφωνο στους τεχνικους απο πεισμα. Και μου λεει το παιδι μισο να κοιταξω... και τι ακουω τωρα (που για μενα ειναι το ποιο αληθοφανες) οτι το δικο μου τηλεφωνο και του αλλου ηταν κουμπωμενα πανω στον ιδιο βρογχο και βγαζοντας αυτον, επειδη ζητησε διακοπη, βγηκα και εγω παρεα... μου ειπε οτι μιλησε και με τον προισταμενο του και οτι θα το κοιταξουν αμεσως γιατι ειναι δικο τους λαθος. Θα ξαναπαρω αυριο να δουμε τι γινεται...

spanek
07-01-09, 13:37
Εχουμε φτασει αισιως 7 του μηνος και ακομα στο σπιτι μου χτυπαει αλλο τηλεφωνο... Θα τους παρω τηλ σημερα και θα δωσω διορια μεχρι την Παρασκευη. Μετα θα τους ερθει πραγματικη καταργηση γραμμης και να δω μετα τι θα γινει που θα μπει και 3η εταιρια στην μεση!

manual2100
07-01-09, 13:40
αυτό το τηλ είναι στην ίδια πολυκατοικία με σένα? ή αλλού?

ariadgr
07-01-09, 13:42
Θα τους παρω τηλ σημερα και θα δωσω διορια μεχρι την Παρασκευη. Μετα θα τους ερθει πραγματικη καταργηση γραμμης

Έτσι θα χάσεις τον αριθμό σου.

spanek
08-01-09, 15:35
αυτό το τηλ είναι στην ίδια πολυκατοικία με σένα? ή αλλού?

τελειως αλλου... σε αλλο καφαο σε αλλο κατανεμητητη τα παντα! Ρωτησα ανθρωπο μεσα απο τον ΟΤΕ


Έτσι θα χάσεις τον αριθμό σου.

Η καταργηση θα ερθει για να παω σε αλλο παροχο, οχι για να διακοψω το τηλ για παντα.

ariadgr
08-01-09, 16:34
Η καταργηση θα ερθει για να παω σε αλλο παροχο, οχι για να διακοψω το τηλ για παντα.

Άρα θα κάνεις αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο και όχι αίτηση διακοπής στη forthnet.
Μάλλον όμως θα χρειαστεί να ζητήσεις ανενεργό βρόχο (νέα γραμμή) από το νέο πάροχο από τη στιγμή που η γραμμή σου τώρα είναι άφαντη...

manual2100
08-01-09, 18:08
τελειως αλλου... σε αλλο καφαο σε αλλο κατανεμητητη τα παντα! Ρωτησα ανθρωπο μεσα απο τον ΟΤΕ
σου είπε ότι είναι και σφάλμα του οτε?

spanek
14-01-09, 12:29
σου είπε ότι είναι και σφάλμα του οτε?
Πιστευεις οτι φταιει ο ΟΤΕ εσυ? Αν ναι γιατι?

jaguar13
14-01-09, 17:44
Διαβάζοντας τα ποστ, ένα έχω να πω: Απορώ πως δεν τους έχεις κάνει ακόμη όχι μόνο καταγγελία σε ΕΕΤΤ αλλά και αγωγή εναντίον τους. Το θέμα είναι πολύ ποιο σοβαρό από τον αν έχεις τηλέφωνο ή όχι. Μιλάμε ότι έχεις πάρει γραμμή άλλου συνδρομητή.

Τι να πω, τραγικά πράγματα. Εύχομαι να βρεθεί η λύση σχετικά γρήγορα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.