PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέοι χρήστες αποφύγετε το τέλος ενεργοποίησης!



Anexann
22-11-05, 21:17
Θέλοντας να προλάβω κάποιους από το κάνουν την ίδια παράληψη με εμένα ήθελα να φέρω στην προσοχή όσων πρόκειται να ενεργοποιήσουν ADSL πρόσβαση με την OTENet ταυτόχρονα με ενεργοποίηση ADSL από τον ΟΤΕ (δηλαδή για νέους χρήστες ADSL), ότι μπορούν να επωφεληθούν της παρακάτω προσφοράς (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_panename/idiwtes_prosfores_full?vendibleid=264) από την OTENet:

bundled πληρωμή internet access και πάγιου πρόσβασης ADSL στον ΟΤΕ και δεν πληρώνετε το τέλος ενεργοποίησης της γραμμής σας.

Ήθελα απλώς να το πω για να μην την πάθετε σαν εμένα που πήγα σε OTEShop, χωρίς να γνωρίζω την παραπάνω προσφορά, πλήρωσα τσαμπατζίδικα τα 35 Ευρώπουλα και δυστυχώς δε μπορούσα να κάνω τίποτα. Για αυτό όσοι θέλουν να επωφεληθούν της προσφοράς να απευθυνθείτε στην OTENet μόνο!

sdikr
22-11-05, 21:21
Γενικά αν πάρεις ΑΡΥΣ απο ISP οι ποιο πολλοι το έχουν δωρέαν, αρκετοί δίνουν και δωρεάν modem, αλλά σε κλείνουν με συμβόλαιο

Anexann
22-11-05, 21:26
Ωχ άδικα τα άκουσα, ο κατά τα άλλα εξυπηρετικότατος υπάλληλος του OTEShop!... :oops: Είχα ζητήσει σύνδεση αορίστου χρόνου και μου είπε ότι δεν ισχύει, αλλά @the back of my mind κάτι δε μου άρεσε (=witholding information)...

Καλά που το διευκρίνησες sdikr γιατί δεν το είχα προσέξει...

t300
23-11-05, 02:40
Πάντως όταν ενδιαφερόμουν κι εγώ για το συγκεκριμένο, μου είχαν απαντήσει από το noc ότι το συμβόλαιο είναι αορίστου και στο μήνα μπορώ να κόψω τη συνδρομή και να κρατήσω μόνο τη γραμμή. Αυτά το Σεπτέμβρη.

PLS_CY
23-11-05, 03:53
Παιδιά, έχω το onDSL Bundle 512. Κι εμένα με έχουν ενημερώσει ότι η γραμμή είναι δική μου, παρόλο που στον ΟΤΕ δεν πληρώνω τίποτα απευθείας.

gbak
23-11-05, 04:05
^^Ωχ για να δω το προλαβαινω.....πε πηραν τηλεφωνο για επιβεβαιωση..απο βδομαδα ενεργοποιηση...θα προλαβω να το ακυρωσω...?

EvilHawk
23-11-05, 14:32
Το bundle είναι αορίστου χρόνου δεν εχει δεσμεύσεις με ετήσια συμβόλαια!

Anexann
23-11-05, 21:15
Damn! :evil:

D-clone
29-11-05, 23:51
Η αίτηση διακοπής είτε της συνδρομής OTEnet μόνο είτε μαζί με την γραμμή DSL μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή και πραγματοποιείται στο τέλος του μήνα στον οποίο υποβάλλεται το αίτημα.
;)

Η χρέωση του Bundle δεν ενσωματώνεται στο λαγαριασμό του ΟΤΕ, αλλά έρχεται ξεχωριστός λογαριασμός από την OTEnet

D-clone
30-11-05, 20:43
Ένα άλλο πλεονέκτημα του Otenet OnDSL BUNDLE Home (http://corporate.otenet.gr/corporate/portal/media-type/html/user/anon/page/default.psml/js_pane/P-104417d237d-10008) εκτός της σύμβασης αορίστου χρόνου και της απαλλαγής από το τέλος ενεργοποίησης της γραμμής DSL των 34,99 €, είναι το μειωμένο κόστος της μετατροπής της γραμμής DSL από/σε PSTN - ISDN στα 17,50 €, επιβεβαιωμένο και τηλεφωνικά! :D:thumbsup1

@ ADSLgr.com All rights reserved.