PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί τόσο υψηλό PING σε SERVERS του ΟΤΕ ???



sosguns2002
29-12-08, 00:19
Από τον οκτώμβριο μέχρι και σήμερα γίνονται έργα στις γραμμές...
ΠΟΤΕ επιτέλους θα τελειώσουν??? έχω πάρει 500 τηλεφωνα την forthnet και έχω παραπονεθεί γιατί συνεχώς όταν πάνε να τελειώσουν οι εργασίες, στο site της βάζουν "κιαλες" χωρίς να λένε ποτε θα τελειώσουν ΟΡΙΣΤΙΚΑ.?!!
DLD άμα δεν παίξουμε στις διακοπές των χριστουγέννων ΠΟΤΕ θα παίξουμε??? η μας αναγκάζουν να βάλουμε μια άλλη εταιρία που σχετίζεται με τον ΟΤΕ για να μην έχουμε PING???

ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΕΦΤΕΙ:hmm:

hel
29-12-08, 10:46
Τα μεγάλα ping δεν οφείλονται στις τεχνικές εργασίες , που δεν τελειώνουν ποτέ, όπως λες κι εσύ. Αυτές είναι απαραίτητες και γίνονται συχνά από ΟΤΕ και Forthnet.
Για μεγαλύτερη σταθερότητα στα ping μάλλον η αλλαγή παρόχου θα σε βοηθήσει. Ψάξε σε ΟΝ (fast path) και ΟΤΕ.

manual2100
29-12-08, 13:29
οι εργασίες σαφώς και δεν θα τελειώσουν ποτέ.. (πάντοτε θα γίνονται αναβαθμίσεις κτλ κτλ)
Από τις 25 και μετά δεν γίνεται κάποια εργασία..
Εγώ θα σου πρότεινα όπως θα έκανες με οποιαδήποτε υπηρεσία αν δεν είσαι ευχαριστημένος να φύγεις..
Δηλαδή αν πας σε ένα σουβλατζίδικο και φας μια βρωμιά και σε πιάσει κόψιμο, και πας και δεύτερη γιατί την πρώτη ήταν τυχαία και σε πιάσει πάλι.. ε τότε φταις εσύ και όχι ο σουβλατζής..

thanoolhs
29-12-08, 15:25
ωραιο παραδειγμα,εγραψες:rofl:

sosguns2002
02-01-09, 17:34
Το θέμα ειναι οτι όλον τον αλλο καιρό ειμουν απολυτα ευχαριστημενος μεχρι που αρχισαν αυτές οι εργασιες, οι οποίες συμφωνω οτι είναι απαρέτητες αλλα πρέπει καποτε να τελίωσουν ΟΠΩΣ κάθε αλλη περίοδος εργασιών...
Εταιρία δεν δέν θέλω να αλαξω με ΤΠΤ, δηλαδή που να παω??? στον κλέφτη τον ΟΤΕ?? η στην ΟΝ που είναι ΜΑΠΑ??
Στήν Forthnet παντα είχα καλό PING (35-45)και σίγουρα μόλις τελιώσουν οι εργασίες θα εχω ακομα καλύτερο..αυτό το είδα όταν για ενα δίαστημα μέσα στον Νοέμβριο δν είχε εργασίες...Το θέμα ειναι οτι δν ξέρουν ούτε οι ΙΔΙΟΙ ποτε θα τελιώσουν...
Απο τις απαντήσεις που μου δώσατε κατάλαβα οτι μαλλον δεν πολυ παίζετε απο σπίτι με Forthnet σε Servers του ΟΤΕ

ownagE_
02-01-09, 19:55
Στήν Forthnet παντα είχα καλό PING

:rofl:
Από τα καλύτερα post εδώ μέσα..

Antre
02-01-09, 20:05
Ναι αλλά ο σουβλατζής δεν έχει υπογράψει συμβόλαιο με σένα ότι για τους επόμενους 12 μήνες θα τρως σουβλάκια σε αυτόν και αν τελικά θελήσεις να δοκιμάσεις άλλο σουβλάκι θα πρέπει να σκάσεις 70 ευρώ, ούτε χρειάζεται ένας μήνας από τη στιγμή που το αποφασίσεις για να δοκιμάσεις το άλλο σουβλάκι

http://www.photooftheday.gr/photos/119834627027236700.jpg

theopan
03-01-09, 16:56
μας αναγκάζουν να βάλουμε μια άλλη εταιρία που σχετίζεται με τον ΟΤΕ για να μην έχουμε PING???

ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΠΕΦΤΕΙ:hmm:

Κοροϊδία πέφτει από ποιόν; Είναι ποτέ δυνατόν η forthnet να σε αναγκάζει να πας σε εταιρεία ...που σχετίζεται με τον ΟΤΕ, ή ο ΟΤΕ ...σαμποτάρει τη forthnet και θέλει να αποκοπεί από τον έξω κόσμο φτιάχνοντας δική του κλειστή κοινότητα; :p

Linus
03-01-09, 17:27
:rofl:
Από τα καλύτερα post εδώ μέσα..

Αν έλλειπε το πάντα :p

sosguns2002
04-01-09, 14:37
:rofl:
Από τα καλύτερα post εδώ μέσα..

Φιλαράκι όταν σου λέω ότι είχα καλο ping 35-40 λες να λέω ψέματα για να την καλύψω??
έχω ελάχιστα μεγαλύτερο ping από τους άλλους αλλα όχι ότι το 35 ping είναι σκατά?..? και με χαμηλότερο έχω παίξει σε servers του ΟΤΕ, μέχρι και 20ms


ΛΟΙΠΟΝ επειδή εγώ απλά, ποτε θα τελειώσουν τα έργα θέλω να μάθω και απότι κατάλαβα δέν ξέρει κανεις...καλύτερα να κλείσει το topic γιατί δέν βγάζει πουθενά """:closed:"""

Lagman
05-01-09, 17:02
Φιλαράκι όταν σου λέω ότι είχα καλο ping 35-40 λες να λέω ψέματα για να την καλύψω??
έχω ελάχιστα μεγαλύτερο ping από τους άλλους αλλα όχι ότι το 35 ping είναι σκατά?..? και με χαμηλότερο έχω παίξει σε servers του ΟΤΕ, μέχρι και 20ms


ΛΟΙΠΟΝ επειδή εγώ απλά, ποτε θα τελειώσουν τα έργα θέλω να μάθω και απότι κατάλαβα δέν ξέρει κανεις...καλύτερα να κλείσει το topic γιατί δέν βγάζει πουθενά """:closed:"""


νομίζω πως μέχρι το 2010 θα έχει αναβαθμιστεί η διασύνδεση με aix .

Το γράφημα είναι από τον aix
49708

ubuntubu
05-01-09, 17:48
Για την αποκατάσταση της αλήθειας ,αυτό είναι το πραγματικό σουβλάκι και όχι τα ανασκολοπισμένα υποπροϊόντα κρέατος που μας παρουσίασε ο φίλος απ'το Καλαμάκι .:p
49713

http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9

Antre
05-01-09, 18:28
@ubuntubu αυτά τα υποπροϊόντα τα χεις φάει; Αν όχι χάνεις

Πάντως σουβλάκι είναι και τα "τυλιχτά" (το γράφει και το Link που έβαλες)

Υ.Γ. Όσο πιο βρώμικο τόσο πιο νόστιμο :lol:

karavagos
06-01-09, 01:20
νομίζω πως μέχρι το 2010 θα έχει αναβαθμιστεί η διασύνδεση με aix .

Πιο πιθανό είναι να έχει κλείσει το AIX μέχρι τότε :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.