PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x Comtrend CT-5611 πρόβλημα helpz!



Claymore
31-12-08, 00:42
Πήγα σε ένα φίλο μου που έχει βάλει σύνδεση 1mbps να του φτιάξω το router και έκανα μια μεγάααλη πατάτα...στις ρυθμίσεις του router στην διεύθυνση 192.168.1.1 καταχώρησα κάπου την ip αυτή και δεν με αφήνει πλέον να μπω στις ρυθμίσεις του router(έλεος)...άρα μπορεί κάποιος να μου πει διαφορετικό τρόπο για να μπω και/ή για να κάνω restore default settings στο router...εκτός απο αυτή την διεύθυνση...

030366
31-12-08, 04:01
Hardware reset κάνε και θα είναι εντάξει.

mirtiano
31-12-08, 09:04
Καλημερα φιλε μου και καλη χρονια.

Εγω εχω τα windows xp και μπορω να δω την ip του ρουτερ απο την εναρξη - ολα τα προγραμματα - βοηθηματα - γραμμη εντολων - και δινω την εντολη ipconfig και παταω enter.
Το ρουτερ εχει την ip που αντιστοιχει στη φραση ''προεπιλεγμενη πυλη''.
Αν εχεις τα vista φανταζομαι οτι θα δουλεψει και σε αυτα το ιδιο.

Claymore
31-12-08, 14:02
Hardware reset κάνε και θα είναι εντάξει.

Λίγη βοήθεια για το πως μπορώ να κάνω hardware reset για το router... ;/
(windows xp prof sp2)


Καλημερα φιλε μου και καλη χρονια.

Εγω εχω τα windows xp και μπορω να δω την ip του ρουτερ απο την εναρξη - ολα τα προγραμματα - βοηθηματα - γραμμη εντολων - και δινω την εντολη ipconfig και παταω enter.
Το ρουτερ εχει την ip που αντιστοιχει στη φραση ''προεπιλεγμενη πυλη''.
Αν εχεις τα vista φανταζομαι οτι θα δουλεψει και σε αυτα το ιδιο.

Την ip μπορώ να την δω απλά δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του...
Καλή Χρονιά και σε σένα!

maik
31-12-08, 16:48
Λίγη βοήθεια για το πως μπορώ να κάνω hardware reset για το router... ;/
(windows xp prof sp2)



Την ip μπορώ να την δω απλά δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις του...
Καλή Χρονιά και σε σένα!

Τοτε πολυ πιθανον, σχεδον βεβαιο, ειναι οτι εχεις πειραξει τα usernane -password για του ρουτερ. Η μονη λυση ειναι hardware reset να ερθει στα εργοστασιακα.

Συνηθως ειναι ενα κουμπακι που θελει να βαλεις κατι μυτερο και να το πατησεις, ενα συνδετηρα πχ.

emeliss
31-12-08, 16:58
Το οποίο κουμπάκι είναι πίσω δίπλα στο διακόπτη on/off

To manual (http://www.comtrend.com/dbase/download/CT-5611.pdf)το έχεις;

mirtiano
31-12-08, 18:54
Αν καταλαβα καλα σου ζηταει κωδικο και ονομα χρηστη για να σε αφησει να μπεις στις ρυθμισεις.Ενα συνηθες ειναι και στα 2 πεδια η λεξη admin.
Eκτος και αν το εχεις τροποποιησει εσυ.

Claymore
31-12-08, 19:02
Το έχω και το manual και ξέρω που είναι το reset απλά μετά αν βάλω την διεύθυνση στον internet explorer δεν ανοίγει καθόλου....ούτε καν το πεδίο που ζητάει κωδικούς......

Νομίζω ότι εδώ πέρα έκανα την πατάτα...έβαλα την ip του router εκει πέρα και πλέον δεν με αφήνει να μπω στις ρυθμίσεις του δεν ζητάει κωδικούς και τέτοια...απλά σαν να με εμποδίζει απο το να μπω στη διεύθυνση αυτή...
http://img178.imageshack.us/img178/3291/1234jz8.jpg

emeliss
31-12-08, 19:46
Αν θυμάσαι ποια έβαλες εκεί, βάλε την καρφωτή στο pc σου. Αν όχι, reset και θα χαθεί η ρύθμιση.

tsek
01-01-09, 19:22
Αν καταλαβα καλα σου ζηταει κωδικο και ονομα χρηστη για να σε αφησει να μπεις στις ρυθμισεις.Ενα συνηθες ειναι και στα 2 πεδια η λεξη admin.
Eκτος και αν το εχεις τροποποιησει εσυ.

το user είναι root και το pass 1234 ή12345.

dwrean1
07-01-09, 18:40
Πήγα σε ένα φίλο μου που έχει βάλει σύνδεση 1mbps να του φτιάξω το router και έκανα μια μεγάααλη πατάτα...στις ρυθμίσεις του router στην διεύθυνση 192.168.1.1 καταχώρησα κάπου την ip αυτή και δεν με αφήνει πλέον να μπω στις ρυθμίσεις του router(έλεος)...άρα μπορεί κάποιος να μου πει διαφορετικό τρόπο για να μπω και/ή για να κάνω restore default settings στο router...εκτός απο αυτή την διεύθυνση...

Μηπως εβαλες την καρτα δικτυου στο 192.168.1.1 και κανει συγκρουση με το router ??


Παντως το router πρεπει να ειναι μουφα.

tsek
07-01-09, 18:47
Παντως το router πρεπει να ειναι μουφα.

οχι πρέπει, είναι :p

JohnBougiou
29-01-09, 17:08
το user είναι root και το pass 1234 ή 12345.

Σωστός ο φίλος,έψαχνα παντού και ο καθένας έλεγε ότι του κατέβαινε....

@ ADSLgr.com All rights reserved.