PDA

Επιστροφή στο Forum : Πάτρα - Εγλυκάδα πρόβλημα



Ionlab
24-11-05, 19:08
θα ήθελα να ρωτήσω άλλους που είναι στην Πάτρα στο DSLAM της Εγλυκάδας (ISDN) αν αντιμετωπίζουν σοβαρό πρόβλημα με τις ταχύτητες τους.
Συγκεκριμένα, με σύνδεση 4νετ 256 σε 384 γραμμή μεχρι και πριν από έναμιση μήνα οι ταχύτητες ήταν ικανοποιητικές.
Τώρα πλέον έχω την εντύπωση ότι σέρνεται το σύμπαν. Max πακέτα/sec έχει πέσει μέχρι και στα 12. Ατελείωτα τηλέφωνα στο 121 και δεν γίνεται τίποτα. Αναβάθμιση σε 512 με demo 512 4νετ και πάλι τα ίδια και χειρότερα. Δοκίμασα και με Οτενετ και έχω τα ίδια αποτελέσματα. Με web σερφάρισμα max ταχύτητα 290-300kbit/s !!!!!!! Που να βάλω κανα P2P που ικανοποιούμαι πλεόν όταν βλέπω 9Κ/s.
Υπάρχει κανένας άλλος που να ανήκει στο ίδιο DSLAM και να αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα, ή να βλέπει κάτι διαφορετικό;
Με PSTN υπάρχει διαφορά;

Hwoarang
24-11-05, 19:19
αν σε καθυσηχάζει είμαι στην Κωνσταντινουπώλεως και είναι τα ίδια και χειρότερα εδω κάτω..

γραμμή 512 και ISP 384 και max donwload στα 15:cry::cry::cry:

t300
24-11-05, 21:53
Από p2p ή http/ftp; Γιατί εγώ Κων/πόλεως με 384 έχω σε ftp συνήθως 30 και μετά τις 2 το βράδυ πιάνω και 38

Hwoarang
24-11-05, 22:41
και τα 2 :cry::cry:

JiKL
25-11-05, 02:33
ωχχχ παιδες αναβετε φωτιες...ειμαι στα ψησιματα να βαλω dsl και ειδικα μετα την προσφορα της χολ σκεφτομαι κατι γρηγορο(512 η 1024)...αλλα απο οσο ακουω ολη η πατρα εχει προβλημα!
αλλα ειμαι και εγω στο dslam της κων/πολεως και ανησυχω ιδιαιτερα...
Ξερετε που ακριβως ειναι το εν λογω dslam???

sdikr
25-11-05, 02:35
ωχχχ παιδες αναβετε φωτιες...ειμαι στα ψησιματα να βαλω dsl και ειδικα μετα την προσφορα της χολ σκεφτομαι κατι γρηγορο(512 η 1024)...αλλα απο οσο ακουω ολη η πατρα εχει προβλημα!
αλλα ειμαι και εγω στο dslam της κων/πολεως και ανησυχω ιδιαιτερα...
Ξερετε που ακριβως ειναι το εν λογω dslam???

αν μπορείς να βάλεις, με την προσφόρα της Hol Θα σου έρθει ποιο φθηνά απο το dialup ;)

(ασχετά αν εγώ ειμαι της γνώμης το να βάλεις δικιά σου γραμμη απο τον οτε και μετά να διαλέξεις ποιον Isp Θέλεις)

t300
25-11-05, 13:26
αλλα ειμαι και εγω στο dslam της κων/πολεως και ανησυχω ιδιαιτερα...
Ξερετε που ακριβως ειναι το εν λογω dslam???

Είναι στην οδό Κωνσταντινουπόλεως στο τέρμα (Κων/πόλεως & Κύπρου)

JiKL
25-11-05, 17:56
αν μπορείς να βάλεις, με την προσφόρα της Hol Θα σου έρθει ποιο φθηνά απο το dialup ;)

(ασχετά αν εγώ ειμαι της γνώμης το να βάλεις δικιά σου γραμμη απο τον οτε και μετά να διαλέξεις ποιον Isp Θέλεις)

συγγνωμη για το offtopic
χμμμ τι εννοεις αν μπορω να βαλω???
αναμενεται να ανεβει η τιμη του επακ και αν ναι ποτε??τοτε θα βαλω σιγουρα αλλα το θεμα ειναι να ειναι κατι αρκετα φθηνο και ποιοτικο..
ενα ακομα υπερ της λυσης που προτεινεις ειναι οτι αναμενεται και το φοιτητικο (αλλα μαλλον στην αναμονη θα μεινουμε)

ευχαριστω τ300....ηλπιζα να ηταν πιο κοντα μου αλλα τι να γινει!

@ ADSLgr.com All rights reserved.