PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με MSN/GMAIL κ.α.



zak
03-01-09, 12:52
Εδώ και καμιά δεκαριά μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στο msn,δεν μπορώ να πάρω email
(gmail) μέσω του Outlook και δεν μπορώ να μπω σε σελίδες τις Microsoft. Με τον ίδιο υπολογιστή στην δουλειά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.Έλεγξα τους DNS,firewall,antivirus, άλλαξα 3 routers και πάλι δεν λύνεται το πρόβλημα. Απευθύνθηκα στην Tellas και μου είπαν να αλλάξω το MTU 1450, δεν έγινε τίποτα. Σε άλλη επικοινωνία μου είπαν να το κάνω 1400 αλλά και πάλι έχω πρόβλημα. Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος τέτοια προβλήματα με την Tellas?

Davout
03-01-09, 14:00
Σε άλλες σελίδες μπορείς να μπεις δηλαδή; Το μόνο πρόβλημα που χω εγώ εδώ και 10 μέρες είναι πως όταν ανοίγω το μtorrent παγώνει το internet (όλες οι σελίδες όμως). Πιθανώς φταίει κάποιο update των Vista.

demonas
03-01-09, 17:06
εχει η τελλας προβλημα στην 8εσσαλονικη, και καλα κανουν αναβαθμηση (μαι αςς)
μεχρι τις 31/12 ειχε προβληματα το τηλεφωνο επερνες και δεν ακουγες ή δεν σε ακουγαν το ιντερνετ ακομη ειναι αθλιο 1-10κβ/σεκ ασε που δεν μπενει MSN και γενικοτερα σε κανενα σιτε τις Microsoft, Yahoo, Hotmail κτλπ

εχουν σπασει τα νευρα μου

NiKoS_135
04-01-09, 19:02
Και εγω εχω προβλημα με το msn εδω και καμια βδομαδα, αλλα στα site της Microsoft μπαινω κανονικα. Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

manual2100
08-01-09, 12:58
δοκίμασε με pppoe και mtu 1450

zak
21-01-09, 21:02
Έχει πόσο καιρό τώρα, τηλέφωνα αναμονές και δεν έχει βρεθεί λύση, έχω δοκιμάσει με 6 διαφορετικούς υπολογιστές και 3 router. Είμαι σίγουρος πως είναι θέμα ISP. :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.