PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL και τηλεφωνία



action
03-01-09, 17:34
Δίνει ακόμα η HOL 2 ip τηλέφωνα με το double play?

Vitruvian78
03-01-09, 21:36
Δυστυχώς όχι.....η τηλεφωνία της πλέον είναι POTS και απλά μπορεί να σου κάνει μεταφορά τον αριθμό ή τους αριθμούς σου στο δίκτυό της, ή να σου δώσει έναν καινούριο αριθμό με δική της αριθμοδότηση. Εγώ έχω δύο και μαλλον ήμουν από τους τελευταίους που πήρανε αυτό το πακέτο. Βέβαια η τηλεφωνία μου είναι VOIP με όλα τα μειωνεκτήματά που συνεπάγεται αυτό.

k_77
04-01-09, 20:43
Βασικά αν το ζητήσεις, σε άλλο θέμα του forum, αναφέρεται ότι γίνεται αλλαγή (ρώτα τον alt10alt10)

Vitruvian78
05-01-09, 00:49
Εννοείς να αλλάξω από VOIP σε POTS; Θα το κοιτάξω αν και σκέφτομαι να κάνω αίτηση στη δεύτερη γραμμή που έχω για double-play, οπότε λογικά θα μου δώσουν POTS. Άλλωστε αυτά τα νούμερα δεν τα χρησιμοποιώ.

emer
04-02-09, 10:23
Εννοείς να αλλάξω από VOIP σε POTS; Θα το κοιτάξω αν και σκέφτομαι να κάνω αίτηση στη δεύτερη γραμμή που έχω για double-play, οπότε λογικά θα μου δώσουν POTS. Άλλωστε αυτά τα νούμερα δεν τα χρησιμοποιώ.

Κι εγώ τώρα που βλέπω αυτά μπορώ να ζητήσω τηλεφωνικά το ίδιο από τη hol; Στο management tools δειχνει ότι εκκρεμεί το POTS telephony.

jkoukos
04-02-09, 13:02
Αλλαγή από Voip σε Pots δεν μπορεί να γίνει άμεσα. Πρέπει πρώτα να μεταφερθείς σε ΟΤΕ ή άλλο πάροχο και μετά με νέα αίτηση πάλι πίσω.
Τουλάχιστον αυτό έγινε στη δική μου περίπτωση τον περασμένο Οκτώβριο, όταν από λάθος του πωλητή μ' έβαλαν σε Voip παρόλο που στην αίτηση είχα ρητά ζητήσει Pots.

@ ADSLgr.com All rights reserved.