PDA

Επιστροφή στο Forum : Conn-x Download speed Problem



Mortis13
04-01-09, 04:44
Καλησπερα σας,,, τωρα και 3 εβο,αδεσ δεν μπορω να πιασω πανω απο 350 kb ταχυτητα ενω κατεbαζα με 900, εχω 8mbit conn x ενω τωρα και 2 μερες δεν μπορω να πιασω ουτε 80kb στο download,,,, το status router μου δειχνει ομως οτι ειμαι συνδεδεμενος με (Downstream Rate: 8187 Kbps
Upstream Rate: 383 Kbps ), τι φταει? To rapidshare? εχετε τα ιδια προβληματα μηπως? sto ftp.otenet.gr που δοκιμαζω την συνδεση μου κατεβαζω με τα ολα σχεδον 1mb, Help plz kai ty
ps Εχω premium account rapidshare. Εχω δοκιμασει να κατεβασω και non rapidshare.
ps 2 Εχω αλλαξει και ρουτερ.

hel
04-01-09, 14:37
Δοκίμασε να κατεβάσεις με download manager από το apple ftp της υπογραφής μου.
Σε ποια περιοχή είσαι; Ενημερώνεις το προφίλ σου και με τα στοιχεία γραμμής;
Όλες τις ώρες της ημέρας έχεις χαμηλές ταχύτητες;
Βλέπεις κάποιο cap στα 350 ?

georgeraias
04-01-09, 15:20
και εγώ που έχω 1mbps χθές κατέβαζα με 10kb/s και σε μια φάση έπεσε στα 2kb/s και κατέβασα απο premium rapidshare me flashget και ήθελε 22 ώρες για 50mb....!
τι να πω....!και το κάνει σύχνα!εννοώ παραααα πολλυ συχνα...!
πφ!

Mortis13
05-01-09, 02:09
Δοκίμασε να κατεβάσεις με download manager από το apple ftp της υπογραφής μου.
Σε ποια περιοχή είσαι; Ενημερώνεις το προφίλ σου και με τα στοιχεία γραμμής;
Όλες τις ώρες της ημέρας έχεις χαμηλές ταχύτητες;
Βλέπεις κάποιο cap στα 350 ?


Αυτο που λες να ενημερωσω το προφιλ μου πρωτη φορα το ακουω,, επισης κατεβαζω με IDM
(interner download manager) πολυ αξιοπιστος,
Επισης εκανα download απο την υπογραφη σου, με IDM κατεβαζω 350 ενω με mozilla 500,,,
mmmmm τι λες να ειναι? Μηπως χρειαζομαι νεο Μανατζερ?

hel
06-01-09, 13:16
Εννοώ να βάλεις Περιοχή , Ταχύτητα, Στοιχεία γραμμής στα προσωπικά στοιχεία σου στο forum.Εκεί που βάζεις και avatar. Για να μην σε ρωτάμε συνέχεια.
Από το link που σου έδωσα έπρεπε να κατεβάζεις με το μέγιστο της γραμμής σου ακόμα και με 1 connection.
Βάλε το Pingplotter (google it) και κάνε tracert να δούμε τι γίνεται με τα ping.

Mortis13
06-01-09, 21:25
http://www.speedtest.net/result/385199685.png


Δες εδω αποτελεσματα τωρα και 2 μηνες αυτο. οσο για το προγραμμα που μου ειπες θα το δοκιμασω και θα σου πω...

Mortis13
13-01-09, 01:31
Να κλεισει το θεμα ευχαριστω,,,

@ ADSLgr.com All rights reserved.